Sol Reklam

Minecraft'ın Az Bilinen 4 Sırrı

reallifealp

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

AlpAlpAlp#8258

Elmaslar
35
Puanlar
13.420
Yer
İstanbul
2019-10-11_18.png

Minecraft Nedir?

Minecraft, belkide hepimizin bildiği gibi sıradan bir hayatta kalma oyunu değildir. Oyun içinden bambaşka bir evren yaratılabilir, oyunu beğenmeyenlerin neredeyse hepsi çocukça buluyor veya "Kare oyun mu olur yahu" diyorlar, peki kendi fikrimi söylemem gerekirse bu oyun sizin hayal gücünüzü yansıtabileceğiniz tek oyun, oyunda her şeyi yapabiliyor diğer insanlarla buluşturuyoruz. Her oyunda olamayacak gizli özellikler taşıyor bu oyun. İsterseniz hemen ilk sırrımıza geçelim.

maxresdefault (2).jpg

1 Nisan Şakası

Belkide en eğlenceli olanından başladık, neredeyse her yıl bu şakayı yapan Mojang'ın en son şakasından başlayalım!
2019'un 1 Nisanında bu şakayı yapan Mojang bizi 1990'lı yıllara döndürdü "3D Shareware v1.34" isminde bir sürüm olduğu söylenen 19w13b sürümüne giriş yaptığınızda bu şakaya ulaşabilirsiniz. Eski tarz grafikleri sevenler için bu sürüm muhteşem yapılmış söylenebilir. Maalesef şuanda bu versiyona ulaşmak pek mümkün değil.

800px-3D_Shareware_1994.jpg

Bilinmeyen Diller

Neredeyse her sürümde bulunan bu diller, tamamen sıra dışı dillerdir. 7 adet dil bulunur, Bunlar aslında olan ama kullanılmayan dillerdir. Neden yapıldıklarını oyunun yetkilileri hariç kimsenin bildiğini sanmıyorum ama olsun eğlenceli, diller sırasıyla.

Anglish: Modern ingilizceye dayalı ancak almanca olmayan bütün harfler kaldırılmıştır.
Esperanto: şu anda dünya çapında yaklaşık 2.000.000 kişi tarafından konuşulduğu tahmin edilen uluslararası bir dil olarak tasarlandı.
Ido: Esperanto'dan türetilmiş bir dil.
Interslavic: Slavlar arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için yaratılmış Slav dillerine dayalı bir dil.
Klingon: Star Trek'ten uzaylı dili.
Lojban: Mantıksal Dil Grubu tarafından oluşturulan bir dil.
Quenya: J.R.R. tarafından tasarlanan Elf dillerinden biri.
Talossan: Talossa mikronasyonu için yaratılmış bir dil.

minecraft-pirate-5c8c61ee46e0fb0001555847.jpg

Gizemli Mesaj

Bu mesaj gerçekten bulunuyor ancak gerçekten anlamını bilen yok. "12w17a" sürümünde bulunan bu gizli mesaj, dillere girdiğimizde Kanada İngilizcesini seçersek altta "Çeviriler 100% doğru olmayabilir!" kısmında şu yazar "Minecraft'ın yaratılmasının karanlık sırrı ortaya çıkacak" neden yapıldığını bilmiyoruz, bilmemizde mümkün değil ama kafamızda bir sürü soru işareti bıraktığı kesin.

z6ELy_2611288.jpg

Silinen Canavarlar

Resmi olarak sadece bir canavar gösteriliyor ancak gerçek sayı beş. İsimleri ise "Human, Rana, Steve (mob), Black Steve, Beast Boy" gibi canavarlardır. Steve hariç diğerlerini yayınlanan sürümlerde bulmak imkansız, yani tarayıcıdan bulup indirdiğimiz sürümlerin gerçek olup olmadığını bilemeyiz. Resmi kaynaklara göre Steve "0.24_SURVIVAL_TEST" sürümünde silindi.

maxresdefault (3).jpg

Bitiş

Evet, dört sırrı da sizlere gösterdim umarım beğendiniz, sıradaki konumda görüşmek üzere hoşça kalın.

screen-6.jpg

Ekler

• 300px-Human_Mob.jpg
    300px-Human_Mob.jpg
    15,2 KB · Görünt.: 79
  • maxresdefault (3).jpg
    maxresdefault (3).jpg
    67,3 KB · Görünt.: 81
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Açıkçası listede olan çoğu şeyi ilk defa gördüm ki Minecraft'ın içerisinde gizemli diller olduğunu bilmiyordum. Kalemine sağlık :<3:

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim
Premium

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.488
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Kare oyun mu olur sorusu yerine minecraftta sabahtan akşama kadar domuz mu kesip duruyorsun sorusu benim çok canımı sıkmıştı.​

denemeotomc

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
3
Puanlar
0
Minecraft
yarraka123
Bilgilendirici.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Çoğu bilmediğim şeyi öğrendim teşekkürler bilgilendirici.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı