Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

YMNN

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
6
Puanlar
0
Yer
Ankara
mctrlogosu.png

Önemli Not:
Minecraft'da adı değiştirirken önce çıkış yapmalısınız ve daha sonra tekrar giriş yapmalısınız. Aksi taktirde çoklu oyuncu sisteminde oynayamazsınız.

Minecraft adı nasıl alabilirim?
E-posta adresiniz ile siteye giriş yaptıktan sonra Minecraft kullanıcı adınızı görebilirsiniz. Kullanıcı adınızı alternatif şekilde ögrenmek için account.mojang.com/me adresini ziyaret edin. Kullanıcı adınızı unuttuysanız, minecraft.net/retrievename adresinden E-postanıza yeni bir bilgilendirme gönderebilirsiniz.

Ben, Minecraft satın aldım ve bir kullanıcı adım yok. Bunu nerden oluşturabilirim?
Eğer ödeme tamamladığınız halde henüz kullanıcı adınızın ne olduğunu bilmiyorsanız, bunu Mojang Profil bölümünde görebilirsiniz.

Minecraft adımı değiştirebilirmiyim?
Evet, (küçük harfler de dahil) Minecraft adı değiştirebilirsiniz. Ad değiştirme fonksiyonunu kullanabilmek için öncelikle E-posta ile oturum açmanız gerekir. Eğer isminiz sitede açıksa buraya tıklayın. Eğer açık değilse, kullanıcı adı değiştirme bölümüne gitmek için giriş yaptıktan sonra account.mojang.com/me adresine girin.
pzzJlL.png

Kullanıcı adı değiştirmek ücretlimi?
Hayır değildir fakat 30 gün aralık ile değiştirebilirsiniz

Zaten kullanımda olan bir kullanıcının adını seçebilir miyim?
Sizinde bildiğiniz gibi secemezsiniz sadece kullanımda olmayan isimleri secebilirsiniz!

Kullanıcı adı kaç kez değiştirilebilir?
Yukarıda'da belirtiğim gibi 30 gün aralıklarla değiştirebilirsiniz

Benim eski kullanıcı adıma ne olur?
Eski adınız sizin için 37 gün saklanır. Eğer tekrar o isme geçme kararına varırsanız 30 gün sonra 7 gün içinde eski adınıza geçebilirsiniz.

Her hangi bir topluluk serverında benim kullanıcı adım yasaklandı. Ad değiştirdiğimde de yasaklı olacakmıyım?
Bu çok fazla konuşuluyor bazısı ismini değiştirirsen banında cözülüyor diyor bazısı ise hayır cözülmüyor diyor ;
Whitelist yada Banlanmalar aynı kalır. Her Minecraft kullanıcısının bir UUID kimliği vardır ve bu benzersizdir hiçbirzaman değiştirilemez. Banlanma gibi işlemlerde bu UUID'ler banlanır ve giremezsiniz.

Kullanıcı adımı değiştirdiğimde, eski kullanıcı adımı herkes görebilecek mi?
Evet, kullanıcı adı değiştirme hakkı verilmesinin nedeni, banlanmış kullanıcı adını temize çıkartmak değil.

Serverlarda ki modlarda|VIPlerde/ veya özel ranklarda nasıl oluyor?
Lütfen bu konuda Server sahibine başvur. Onların bunlardan haberi olması lazım, modlarda bu sistemde sıkıntı olmaması lazım, ama bizde her hangi bir zorunluluk yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

DragonsKiller

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
7
Puanlar
0
Naıl Satın Alındığınıda yazarmısınız

MartinM9

Örümcek Hoşt!

Discord:

Lykia#1903

Elmaslar
192
Puanlar
13.835
Yer
İstanbul
Yararlı bir konu.Ellerine sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı