Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Minecraft'da FPS Düşüklüğü Yaşıyanlara İlaç Gibi Gelicek Ayarlar!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

yeni_logo.png

Minecraft'da FPS Düşüklüğü Yaşıyanlara İlaç Gibi Gelicek Ayarlar!
Merhabalar ben Yiğit, bu gün sizler Minecraft'ta FPS düşüklüğüne ilaç gibi gelicek ayarlardan bahsedeceğim.
Öncelikle şunu söylemeliyim ki forumda bir çok konu var ama ben daha güncel ve detaylı şekilde anlatmak istiyorum.

1. Adım
İlk olarak oyunumuza RAM verelim. Peki bu ne işe yarıyacak? Bilgisiyarınızın RAM'i oyun açıldığında ona odaklanacak gibi birşey.
1 - Öncelikle Minecraft'ı açıyoruz. 2 - Sol alt kısımda ''Edit Profile''kısmına tıklıyoruz. 3 - Jvm Arguments : Kutusunun Tickine Basıyoruz.
4 - ( -Xmx1G ) başlıyan yerin 1G yazısını değiştireceğiz. Peki neye göre? Bilgisiyarınız mesala 8 GB benim oyuna 6 GB vermek istiyorum. 1G'yi silip 6G yapıyoruz.

1. Adımın 1. Resmi

bandicam 2018-07-06 18-27-06-562.jpg

1. Adımın 2. Resmi

bandicam 2018-07-06 18-30-52-984.jpg

2. Adım
Bu adımda ise Optifine kuracağız. Optifine nedir? Optifine Minecraft pelerinimizden oyunu hızlandırmaya yarayacak birçok şeyi barındırır.
Ben ise oyunu hızlandırmaya yarayan tarafını anlatacağım. İlk olarak Optifine'ın sitesine girmemiz gerekiyor.
Şimdi ise Optfine'ın sitesindeki ''Downloads'' bölümüne gireceğiz. Burada herhangi bir sürüm seçiceksiniz. İstediğinizi indirebilirsiniz.
Ben 1.10'u seçtim mesala reklamı geçtikten sonra indireceğim. Reklamı geçtikten sonra mavi butona basarsanız inecektir.
Not : Eğer Minecraft'ınızı açmazsanız optifine bilgisayarınıza yüklenmeyebilir. Siz en iyisi Minecraft'ınızı açık bırakmayı deneyin.
''Install'' kısmına bastıktan sonra Optifinenizi seçiniz ve oynaya basınız bu kadar.

2. Adım 1. Resim

bandicam 2018-07-06 18-38-41-555.jpg

2. Adım 2. Resim

bandicam 2018-07-06 18-40-35-141.jpg

2. Adım 3. Resim

bandicam 2018-07-06 18-43-13-296.jpg

Minecraft Ek FPS Nasıl Alırım?
İnternette FPS yükselten Doku Paketleri ( Texture Pack'ler ) var. Onları kurup FPS'iniz yüksek bir şekilde oynıyabilirsiniz.
Onun dışında Minecraft'ın ayarlarını düşüğe çekebilirsiniz. Konuyu okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

iAliOsman_TR

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
242
Puanlar
9.320
Yer
Türkiye
İlk Yorum <3 Güzel konu başarılar...

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

-ULTRA-

GY!
Elmaslar
222
Puanlar
4.020
Minecraft
Whessry
Kaçak minecraft :D neyse konu güzel oyun içi ayarlamaları da gösterebilirdin (bulut kapama vs.) başarılar.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Kaçak minecraft :D neyse konu güzel oyun içi ayarlamaları da gösterebilirdin (bulut kapama vs.) başarılar.

Konuya yakın zamanda güncel atıcağım güzel yorumun için teşekkürler.

xEtérnal

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Etérnal#8735

Elmaslar
69
Puanlar
6.700
Yer
İstanbul
Minecraft
alqnbei
Zaten kasmıyodu artık hiç kasmıycak :D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

xEtérnal

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Etérnal#8735

Elmaslar
69
Puanlar
6.700
Yer
İstanbul
Minecraft
alqnbei

Sensei ''C''

Pixel Arter and Pixel Animator.

Discord:

Sensei#7806

Elmaslar
574
Puanlar
8.420
Yer
Adana
Minecraft
SenseiMC
Bence birazda Minecraft'ta optimizasyon sorunları var Valorant, Euro Truck Simulator 2, CS:GO oyunlarını rahat ve akıcı bir şekilde oynamama rağmen bazenleri Minecraft'ta drop yiyorum.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bence birazda Minecraft'ta optimizasyon sorunları var Valorant, Euro Truck Simulator 2, CS:GO oyunlarını rahat ve akıcı bir şekilde oynamama rağmen bazenleri Minecraft'ta drop yiyorum.

Evet, bu dediğinizi özellikle de oyunun test sürümlerinde görüyoruz. Tabii, oyunun ana sürümlerinde de daha çok bu hataları çözüyorlar ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı