Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Minecraft Westminster Manastırı İncelemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft Westminster Manastırı İncelemesi
Vay canına! Bu muazzam yapıyı kim yaptı?

Tarih ile aranız iyi midir? Tarihe biraz ilginiz varsa bu konuyu kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Bahsettiğimiz bu yapıtın dünyanın ilk parlamento yapılarından birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yapının tarihi M.S 1000'li yıllara kadar dayanıyor. Konu aldığımız bu tarihi eser artık Minecraft'a konu oldu. Kemerlerinizi çok sıkı bağlayın çünkü artık konuya giriş yapıyoruz.

D9bti_eWsAAmfa5.jpg:large

Westminster Manastırı Yapısının Tarihi
İngiliz askeri olan Fawkes, 5 Kasım 1605 tarihinde İngiltere Parlamentosunu, ( Abbey / Manastır ) havaya uçurmaya çalıştı fakat başarısız oldu. Yakalanan bu İngiliz askerinin idam edilmesine karar verilmişti. Katolik İngiliz askeri olan Guy, idam edilmeden önce son sözlerini söylemişti. Sözleri ise "Umarım bir gün birisi bu parlamentoyu bloklardan inşa edebileceğimiz bir oyun icat eder. Oyun içerisinde yaratıklar tarafından bu yapı patlatılır." sözlerini kullandı. Bu olayın gerçekleşmesinden sonra her 5 Kasım tarihinde parlamentonun patlatılmaması İngiltere Krallığı ve İngiliz Halkı tarafından kutlandı. Birkaç yıl sonra bir İngiliz mimarisi olan Tigah Z, bu olaylara tepki vermek amacıyla manastırın etrafına güzel binalar inşa etmişti.

906188.jpg

Tigah Z tarafından yapılan Westminster mimarisi UNESCO Dünya Mirası yarışması için aday gösterilmişti. ( Dünyanın 7 Harikası ) Daha sonra bu yapı kabul edilmese bile UNESCO tarafından tarihi yapı olarak ilan edildi. Bu manastırın içinde Stephen Hawking Isaac Newton, Charles Darwin, Aziz Edwars, I. James ve I Mary gibi çok değerli bilim insanları yatıyor.

Westminster_Abbey_Collegiate_Church_in_UK.jpg

Minecraft Westminster Manastırı Yapısı
Konu aldığımız bu yapıyı Minecraft'a dökmek hayli zor gibi gözükse bile "Ryer" lakaplı bir Minecraft mimarı bu işi başarmış. Gerçekten inanamayacağınız kadar karışık olan bu mimar yapısının Minecraft içerisinde bu mimarın yapılması ciddi anlamda fazla zaman almış. Bu yapının mimarlığını üstlenen Tigah Z adlı ünlü mimarın İngiltere'de popüler bir sözü varmış. Bu sözü ise "Bu yapının en iddialı kısmı, yapının sona ermesiydi." Bu kişi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için buraya tıklayın.

1.jpg

Minecraft içerisine dökülen bu karışık mimari eserin ne kadar sürdüğünü tahmin edebiliyor musunuz? Açıkçası daha önceden bu soruyu sorduğunu tahmin ediyorum. Bu muazzam yapımın oyuna dökülmesi tam olarak 9 gün 23 saat sürmüş. Neredeyse bu enfes mimarinin oyun içinde yapılması 10 günden fazlasını bulmuş. ( Bu tarihi mimarın Minecraft içerisinde yapımı için sadece 6 kişilik profesyonel bir ekip çalışmış. ) Bence Minecraft çalışanlarının bu ekibi takdir etmesi gerekir.

2.jpg

Aşağıda gördüğünüz bu yapıda dikkatimizi çeken bazı ilginç detaylar var. Bu detaylar tabii ki de gözümüzden kaçmış değil. Westminster mimarisi için çalışan inşaatçılarının cephelerinde keskin taş ve kum taşı olduğu için bahsettiğimiz yapıda çoğunlukla bu bloklar kullanılmış. Konu aldığımız bu yapın için çalışan 6 kişilik mimar ekibi önemli detayları kaçırmamış gibi gözüküyor. Bu bahsettiğim önemli detaylar ise eskiden kiliselerin camları ters olurdu. Bu mimar ekibi bahsettiğim önemli özelliği ekleyerek yapının gerçekliğini ciddi anlamda konuşturmayı başarmış. Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Three.jpeg

Westminster Minecraft Manastırı Hakkında Detaylı Bilgiler
Bu manastır daha önceden UNESCO'ya aday gösterildi. UNESCO ise bu adaylığı kabul etmedi. Geçtiğimiz günlerde ise Planet Minecraft platformunun başlattığı, ( Minecraft UNESCO Yarışması ) için bu harita yapımcısı le birlikte aday gösterildi. Bu yarışma hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız veya sizde kendi tarihi haritanız ile bu yarışmaya aday olmak isterseniz sadece buraya tıklamanız sizin için yeterli olacaktır. Bahsettiğim bu yarışmanın Ağustos ayının ortasında bitmesi bekleniyor.

1.jpg
2.jpg
Three.jpeg

Westminster Gerçek Manastırı Hakkında Detaylı Bilgiler
Yukarıda gördüğünüz Westminster Manastırı olan tarihi eser Gotik mimari tarzı ile yapıldı. Şu an bu tarihi eser İngiltere ülkesinin Londra şehrinde turistlere açık bir şekilde yer almaktadır. Dünyanın her tarafından İngiltere'ye turist olarak giden herkes mutlaka buraya bir kez uğramıştır. Bu muazzam eserin tam olarak 69 metre ( 6900 cm ) büyüklüğünde olan devasa bir yüksekliği var. Bu tarihi eserimiz günde 50 binden fazla turisti ağırlıyor. Yıllık ise 10 milyondan fazla turist geliyor.

9TPCdp.jpg

Birden fazla tarihi eserin bulunduğu bu mahalleye Westminster isminin verilmesi İngiltere halkı tarafından olumlu karşılanmıştı. Dünyanın her ülkesinden bu mahalleye yüz binlerce insan akın ediyor. Bir gün İngiltere'ye gitme şansınız olursa mutlaka bu tarihe esere uğramayı unutmayın. Bu arada konuyu buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

wallpaper-1854982.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Minecraft'da cidden çok sağlam yapılar yapan ekipler var özellikle yabancı indirme linki yok mu ? bi baksaydık :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft'da cidden çok sağlam yapılar yapan ekipler var özellikle yabancı indirme linki yok mu ? bi baksaydık :)

Dediğiniz gibi özellikle yabancı ekipler çok başarılı işler çıkartabiliyor. Maalesef bu haritanın yapımcıları indirme linki paylaşmamış.

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz
Aynısını profesyonel türk ekiplerin "Anıtkabir" çalışması şeklinde de görmek temennimdir :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Aynısını profesyonel türk ekiplerin "Anıtkabir" çalışması şeklinde de görmek temennimdir :)

Daha önceden dediğiniz çalışma adına birçok çalışma yapıldı. Google üzerinden inceleyebilirsiniz ;)

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz

Daha önceden dediğiniz çalışma adına birçok çalışma yapıldı. Google üzerinden inceleyebilirsiniz ;)
Onları incelemesem yazmazdım buraya zaten :) Benim aradığım çalışma daha profesyonel olcak olan bir çalışma.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Onları incelemesem yazmazdım buraya zaten :) Benim aradığım çalışma daha profesyonel olcak olan bir çalışma.

Daha ciddi çalışma dediğin gibi her zaman daha iyi olurdu. Ülkemizde birçok kurulan yeni sağlam ekipler var. Umarım bu ekipler daha çok genişler..

Deleted User 108957

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
849
Puanlar
8.425
Yer
Satürn
Discord İzni
Başarılı bir konu. Kalemine sağlık!.

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Konu tasarım ve dizaynına bayılıyorum muhteşem bir konu daha tebrikler!

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Konu tasarım ve dizaynına bayılıyorum muhteşem bir konu daha tebrikler!

Gerçekten konu dizaynı için vs. çok uğraşıyorum. Bu yorumunuz bana şeref verdi. Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim :)

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0

Sözleri ise "Umarım bir gün birisi bu parlamentoyu bloklardan inşa edebileceğimiz bir oyun icat eder. Oyun içerisinde yaratıklar tarafından bu yapı patlatılır." sözlerini kullandı.

Bu kısım fake gibi geldi.Eline sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı