Sol Reklam

Minecraft Vanilla 1.14x Optifine Olmadan 5-10 FPS!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

iBqyDestroyer

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

iBqyDestroyer#1884

Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
iBqyDestroyer
Merhaba benim eski bilgisayarım kötüydü ve 1.9.4 sonrasını açmıyordu. Yeni bilgisayar almıştım en çokta 1.14x için heyecanlıydım ama hayal kırıklığına uğradım. Normal şartlarda 1.8x de 120 FPS'i zorlayan bilgisayar 1.14x de 5 yada 10 FPS alıyor. Yardımcı olursanız sevinirim ve şeyi de unutmayalım. Optifine kurunca düzeliyor. 1.14.3 için Optifine kurdum ve 100 FPS'i geçtiği oluyor. Ben geçici çözüm istemiyorum arkadaşlar gerçekten kalıcı bir çözümünüzz varsa yazın artık Optifine olmadan oynayabilmek istiyorum!

PC Özellikler:
Ekran Kartları: AMD Radeon R7 ve R8 iki tane R7 1GB, R8 2GB
Ram: 8GB DDR4
Sanal Ram eklemiştim onu da yazayım: 16GB
İşlemci: AMD A12
İşletim Sistemi: Windows 10 Home Orijinal Kurulum (Crack vs yok orijinal)

Unuttuğum varsa yada daha fazlasını öğrenmek isterseniz modelim: ASUS X555Q

Bu arada Java Güncel ve Ekran Kartı da Güncel

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Optifine olmadan oynamanın bir farkı olmuyor ki? 1.14.3 ile alakalı birçok yenilik olduğundan zorluyor

destegebildir026

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Muharrem İnce#7499

Elmaslar
13
Puanlar
0
Yeni sürümlerde bütün bilgisayarların yaşadığı bir durum. Optimizasyon yapılmasını bekleyin lütfen.
Not: Ya da bazı bilgisayarların.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
1.14 e optifinesız girme. Açılışı bile 2 saat sürüyor.Optifine ile maks chunkta bile oynarsın ama optifinesız oynatmaz oyunu.Bu arada sanal ram dediğin flash bellekmi?

webkit

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
44
Puanlar
2.060
Görev yöneticisini açıp disk ve belleğe bakman gerek disk yazısına tıkladıgında diski en çok yiyen arkaplanda çalışan uygulamaları görebilirsin eğer system, AntiMalware, windows update gibi şeyler çok disk yiyorsa bilgisayarının güncellemeleri bugda kalmış olabilir ben kendimden biliyorum disk 100% sorunu vardı bende tarayıcı bile 20 saniyede geç açılıyordu windowsların eski güncellemelerinde bu sorunlar var oyunlarda 5-10 fps alman çok normal görev yöneticisine göz at. Arkapldanda hiç bir uygulama açık olmayan yani boşta duran bir bilgisayarda disk %1 ile %20 arasında gidip gelir. Sadece java ve ekran kartı güncellemek önemli değil en ufak bir sorun bilgisayarında ram ve disk yediği için hayvan gibi yavaşlmaya sebep olabiliyor. Aşağıdaki resimde kasan bir bilgisayarın kullandığı diski gösteriyorum sende görev yöneticisin resmini çekip atabilirsin.
79958

iBqyDestroyer

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

iBqyDestroyer#1884

Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
iBqyDestroyer
80014

bende de böyle işte çok zorlanmaz aslında anlık böyle benim ne yapmam gerek şimdi anlamadım bu arada sanal ram ne diyen soran arkadaşım. ram gibi çalışır kendin ayarlarsın yaz youtube bulursun

metehngzr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Bende hiçbir fps düşmesi olmuyor 1.14'te aksine fps'im diğer sürümlerden biraz daha yüksek oluyor.
Ekran kartın DirectX 12 Desteklemiyorsa bundan dolayı oluyor olabilir. Tam olarak 1.14'te ne gibi sistemsel değişikliklere gidildi bilemiyorum fakat oyunun çalışmasıyla ilgili büyük değişiklikler yapıldığı kesin. 1.14 Sürümü şu anda kimse tarafından önerilmiyor çünkü çok büyük hataları bulunmakta sürümün. Bazen bazı yerlerde ışıklar yüklenmiyor mesela. Bunu düzeltmek için sunucuyu kapatıp açmaktan başka da bir çözüm yok gibi gözüküyor. Örnek olarak 2B2T(Minecraft'ın en büyük anarşi sunucusu) her yeni minecraft sürümü çıktığında yaklaşık 1 hafta içerisinde sunucusunu günceller fakat 1.14 için bu durum geçerli olmadı. Sunucular düzgün ve stabil çalışamıyor. Oyunun kendisi de bu şekilde. Minecraft tarihinde ilk kez bu kadar oynanamaz bir sürüm çıkartıldı, umuyorum ki yakında yeni sürümle beraber tüm hatalar düzeltilecek. Bu olana kadar 1.13 üstünde sunucu açmayı tavsiye etmem. Oynamanı da tavsiye etmiyorum. İlla da oynayacağım diyorsan ekran kartı sürücülerinin ve Windows sürümünün stabil bir sürüm olduğundan emin ol. Son olarak Kullandığın işlemcinin bir GPU'su bulunmakta. Oyun Ekran Kartı olarak işlemcinin GPU'sunu kullanıyor olma ihtimali var. Bunları AMD'nin panelinden kontrol edebilirsin diye düşünüyorum.

metehngzr

Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Eki Görüntüle 80014

bende de böyle işte çok zorlanmaz aslında anlık böyle benim ne yapmam gerek şimdi anlamadım bu arada sanal ram ne diyen soran arkadaşım. ram gibi çalışır kendin ayarlarsın yaz youtube bulursun
Tam olarak RAM gibi çalışır denemez. RAM'den kat kat daha yavaştır ve HDD kullanıyorsan HDD'ni zorlayabilir. Bu da ani laglara sebep olabilir. Oyuna 4GB RAM'den fazlasını vermediğini var sayarsak sanal RAM'in kullanılmadığını bile söyleyebiliriz. Minecraft Launcher'in Diskini full kullanması hiç iyi birşey değil ve bu HDD'nin zarar gördüğünü veya görebileceğini gösteren birşey olabilir aman dikkat!

webkit

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
44
Puanlar
2.060
Eki Görüntüle 80014

Bu özellikli bir bilgisayara neden 32 bit uygulamalar kurdun? Yoksa işletim sistemin 32 bit olarak mı kurulu geldi? Bence bu bilgisayar 64 bit olmalı ve bilgisayarcıya falan gidip format falan attırdın mı ? Javayı kaç bit kurdun ? Programların 32 bit olanlarını bulup silip hepsini 64 bit kurman gerekli 64 bit bir bilgisayara 32 bit kurarsan kasmalar olabilir çoğunlukla oyunlarda olur bu sıkıntı.

Son düzenleme:

metehngzr

Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Bu özellikli bir bilgisayara neden 32 bit uygulamalar kurdun? Yoksa işletim sistemin 32 bit olarak mı kurulu geldi? Bence bu bilgisayar 64 bit olmalı ve bilgisayarcıya falan gidip format falan attırdın mı ? Javayı kaç bit kurdun ? Programların 32 bit olanlarını bulup silip hepsini 64 bit kurman gerekli 64 bit bir bilgisayara 32 bit kurarsan kasmalar olabilir çoğunlukla oyunlarda olur bu sıkıntı.
A12 işlemcisi 64bit zaten sistemi 32bit kurmuş olabilir.

iBqyDestroyer

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

iBqyDestroyer#1884

Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
iBqyDestroyer
anladım saolun şimdi 64 bit yapıcam herşeyi bir de sanal rami azaltıcam teşekkürler konuyu kilitleyebilirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı