• Merhaba Ziyaretçi, Minecraft Türkiye Topluluk Çalışmaları bölümündeki, çalışmaların gönderilmesi için gereken oy şartları kaldırılmıştır. Bunun yerine artık çalışmalar inceleme kurulumuz tarafından seçilecektir. Ayrıntılı bilgi için hemen buraya tıklayın!
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye

MC-TR Minecraft Türkiye - Yenilenmiş Forum Rütbe Sistemi

Minecraft Türkiye - Yenilenmiş Forum Rütbe Sistemi
Bu güncelleme, yepyeni 54 rütbeyi ve rütbeler için hazırlanmış madalyaları beraberinde getiriyor.
(Konuya yorum yazan kişilerin arasından 2 şanslı kişi, 3 günlük Premium Üyelik kazanacak.)
Selam millet. Son zamanlarda isminizin altındaki bölümdeki yazıların değiştiğini fark ettiniz mi? Yoksa konudan hâlâ haberdar değil misiniz? O hâlde sizi durumdan haberdar edelim. "Okula Dönüş Güncellemesi" adı altında yaptığımız forum güncellemeleri sırasında, forumdaki rütbe sistemine de bir el atmak istedik. Forumdaki tüm rütbeleri değiştirdik ve çok daha fazlasını ekledik. Yepyeni 54 rütbe ekledik ve bazı rütbelere ulaştığınızda sahip olabileceğiniz madalyalar mevcut. İlerleyen zamanlarda daha fazla rütbe için de madalya getireceğimizden emin olabilirsiniz.

Peki nasıl rütbe atlayacağınızı hiç merak ettiniz mi? Onu da açıklayalım size. Rütbe atlamak için mesaj atmanız yeterli. Mesaj attıkça mesaj sayınız yükselmekte. Mesaj sayınız belli bir miktara ulaşınca otomatik olarak rütbeniz yükseliyor. Bu da isminizin altındaki bölümdeki kısmı otomatik olarak güncel rütbeniz olarak değiştirecektir. Eğer isminizin altındaki bölümü otomatik olarak değiştiren bir flamanız varsa ya da hesap detaylarınızdan bu kısmı değiştirdiyseniz rütbeniz orada gözükmez. Bu gibi durumlarda mesaj aralıklarına bakarak rütbenizi hesaplamanız mümkündür. Ayrıca yakın zamanda yüksek rütbeler için yalnızca madalya değil, farklı ayrıcalıklar da getirmek için çalışmalarda bulunacağız.

Şimdi sıra geldi yeni eklenen rütbelere. Aşağıdaki kutucuğu açarak rütbeleri görebilirsiniz.

Rütbe Adı - Mesaj Sayısı
Birisi mi Spawnlandı? - 0
Somon Balığı Selam Vermeye Geldi - 10
Odunlara Vur Vur Vur! - 25
Koydum Çalışma Masasını - 50
Fırında Isıttığım İlk Taş - 75
Bir Kömür Göründü Kaptanım! - 100
Demir Cevheri Gibiyim - 175
Zombi Geldi, Beni Yedi - 225
Yay Yok, İskelet Yok - 275
Örümcek Hoşt! - 325
Creeper Evimi Patlattı - 375
Altın Benim Yeni Sevgilim - 425
Kızılsakal Kızıltaş? - 475
Nerelerdesin Be Zümrüt? - 525
Elmas Güneş Gibi Parıldıyor - 575
Hâlâ Zümrüt Bulamadım! - 625
Yaratık Tuzağı: Çalışıyor - 675
Anam! Lav Yaktı Beni - 725
Züm... Zümrü... Zümrüt... - 775
Aaaaacııııııktıııııımmmm! - 825
Lapis Niye Mavi? - 875
Koruma 1, Keskinlik 3 - 925
Obsidyen de Baya Sertmiş - 975
Ahanda Zümrüt! - 1025
Zümrüt Hojtir, Ama Benenah - 1075
Cehennem Yükleniyor - %89 - 1125
Uf, Burası 500 Derece! - 1175
Işık + Taş = Işıktaşı - 1225
Ruh + Kum = Ruh Kumu - 1275
Sevgiler, Saygılar Blaze Bey - 1325
Ghost Bey de Buradaymış - 1375
Tabanları Yağlama Vakti - 1425
Merhaba Dünya, Seni Özledim - 1475
Elmas Zenginiymişim de Haberim Yokmuş - 1500
Enderman Katiliyim, Ühühühühü! - 1700
Göz Düşürme Sanatı Nedir? - 1900
Biz İnek Değil, Wither Kellesi Yeriz - 2100
End Portalı, Jeronimooooooo! - 2300
Lanet Olası Yükleme Ekranları... - 2500
Teşekkürler Balkabağı! - 2700
Patlattım Sizi Pembe Üçgenler - 2900
EJDERHAAAAAAAAAAAAAAA! - 3100
Üzgünüm Ejderha, Son Sözlerini Söyle - 3300
Yumurta Değil Ferrari - 3500
Tekrar Lanet Olsun Yükleme Ekranları... - 3700
Notch'a Selamlar - 4000
Yunuslarla Birlikte Yüzüyorum - 5000
Yunuslarla Daha Fazla Birlikte Yüzüyorum - 7000
Yamyam Değilim, Çöl Yerlisiyim - 9000
Kutup Ayıları Çok Tatlı! - 11000
Yeni Evim: Denizin Altındaki Tapınaklar - 13000
10 Saattir Bedrock Kazıyorum! - 15000
Sisli ve Dumanlı Dağlar... - 19000
Merhaba... Herobrine... - 25000

Peki yeni madalyalar ne diye sorduğunuzu duyuyor gibiyiz. Şu anki madalyaları aşağıda bulabilirsiniz.

1538219530051.png

Şimdilik bizden bu kadar. MC-TR'li kalın.
Minecraft Türkiye Yönetimi

Son düzenleyen: Moderatör:
Emir Kaya

Bunun gibi diğer kategoriler içinde özel madalyalar gelebilir ve rütbe sayısı arttırılabilir, belki beğeni için bile yapılabilir.

Rütbe isimleri rütbeden çok bambaşka bir şey olmuş. Çeşitlilik ve madalya uygulaması iyi olmuş ancak rütbe isimleri pek de hoşuma gitmedi.

Güzel bir değişiklik fakat ileride çok fazla rütbe olacağından sorun yaşanabilir.

CDok Guzel Olmus ama acıklamayı degıstırenler ıcın gecerlı deıl