Sol Reklam
Sağ Reklam

Sizce bu yapı karanlık, ıssız; dolaşan perilerle dolsaydı ne seviyede korkutucu olurdu?

• Burada sabahlarım, bana Sigara Çakmağı İsmail derler!

Oylar: 2 66,7%
  • Bu ihtişamın karşısında tepkisel olarak korkmasam bile tüylerim ürpermedi değil.

Oylar: 0 0,0%
  • +Korktun mu? -Neyden? +Ömcekten?

Oylar: 1 33,3%

• Oy Verenler
    3

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Ürpertici Kale Burada Burada!
Şu asalete bir bakın!
Hayaletlerden korkar mısınız? Hayalet Ponçikler sizi korkutur mu? Umarım buna "Hayır tabii? Ne korkacağım be!" dersiniz; bugünün yapısı, Alman mimar Christopher tarafından PixelBiester takımının bir inşaası için deneme, test amacı güderek yapılmış. Bana bakılırsa kesin orada periler var! Özellikle de hepsi gece boyunca yaprakları dökülmüş yaşlı ağaçlar etrafında yanıp sönüyor. Korktun mu? Korkmadın mı? Ömceek...

Tabii Christopher'ın amacı korkutmak değildir büyük ihtimal. Kale sanki eski, soylu ve güçlü bir aile hissini uyandırmaya çalışan “hanedan” teması üzerine inşa edilmiş. Kesinlikle nesiller boyunca ebeveynlerden çocuğa kalan büyük eski evlere benziyor. Evet ya, sizce de benzemiyor mu?

ürpertici-kale-burada-resim-1.jpg

Christopher, projesinde "rastlantısallık” faktörü nedeniyle, kalesinin doğaçlama yapılışı hakkında oldukça şanslı olduğunu söylüyor. Fakat yapım süreci ve sonra ortaya çıkan eser bence çok oturmuş görünüyor. "Doğru blokları ve detayları oturtmaya başladım ve daha sonra ana yapı için tonlarca yapı -ev, kule vs.- yapmaya başladım” diyor. "Yapıların yarısı ile işim bittikten sonra araziyi yaptım.” Bu yapının temelinde; daha önceki bir haritadan gelen, yeni tarza uyum sağlamak suretiyle kırsal köy hissini yansıtacak yeni dokulardan oluşmaktadır. Örneğin, tüm yolları ve alanları önceden planlanıp, yapıştırılmıştır.

"Her şey şemalar ile yapıştırılarak inşa edilmedi.” diye de ekliyor. “Eşsiz detaylar gözetilerek el ile yapıldı ve kopyalayıp yapıştırılmadı.” Örneğin, dev kale ile bir kez yapılacağında, daha küçük evlere benzer olması gerektiğine, ancak aynı blokları kullanamayacaklarına karar verildi. "Çevre ve alanlar da elle yapıldı.” diyor. Bunlar yapıtın en sevdiğim kısımlarından biri çünkü gerçekçilik duygusu ekliyorlar. Yapıdaki ağaçların bazı şemaları da PixbelBiester üyesi Mulcho'dan ödünç alınarak yapıldı.
Christopher, yapıtın en sevdiği parçalarının yapılar olduğunu, ancak aynı zamanda bina yapım sürecini de gerçekten eğlenceli bulduğunu söylüyor. "Sonunda ortaya kalenin belirginliğini görmek ve inşa yaparken her şeyin bir araya gelmeye başladığını sezmek beni mutlu eden etkenlerden biriydi." diyor.

ürpertici-kale-burada-burada-resim-2.jpg

Bir süreliğine mutlu, motive kalması gerekiyordu. Yapı, her iki günde bir çalışmaya zamanı olması suretiyle iki hafta sürdü. Artı olarak, daha önce denediği mimar takımı için bir uygulama olmuştu, bu yüzden de bu şekilde sebat ediyordu. Aslında, yaklaşık üç yıldır çeşitli sunucular ve diğer mimar ekipleri için çalışıyor, her zaman yeteneklerini geliştirmeye çalışıyor. Christopher'ın tarzını büyütme başarısında büyük etkenlerden biri, yol boyunca ona yardımcı olan arkadaşları olabilir. "Bu işi bana öğreten Viernas'tan çok büyük bir yardım aldım, bana şu anda mimarlık hakkında bildiğim her şeyi öğretti. O olmasaydı muhtemelen ben bu pozisyonda olmazdım."

Sıkı çalışması ve takım arkadaşlarının da yardım etmesi ile, Christopher gurur duyacağımız bir yapı yapmayı başarmış. Her gördüğümde beni gulyabanilere karşı ürkütse bile; oh, aman tanrım! Perili olmadığından emin misiniz?! Ben kaçıyorum!

ürpertici-kale-burada-burada-resim-3.jpg

Ekler

• MC-TR.png
    MC-TR.png
    84,5 KB · Görünt.: 1.306
Son düzenleyen: Moderatör:

Muratttttttt

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Muro#9292

Elmaslar
103
Puanlar
6.560
Minecraft
Murok
İlkim sensin.... :<3:

Jorji Costova

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
25
Puanlar
0
Yer
The Sun
Çok iyi yapılmış, çok da güzel emek verilmiş. Konu da aynı şekilde çok iyi.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı