Sol Reklam

Tanıtım SkyBlock Sunucuları İçin Seçtiğimiz 5 Eklenti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - SkyBlock Sunucuları İçin Seçtiğimiz 5 Eklenti
Birazcık sunucumuza renk katsak iyi olur!

Selam Minecraft Türkiye ailesi. Bugün, Skyblock sunucuları için 5 tane gerekli, belki de olmazsa olmaz olan eklentileri derledim. Hepsinin ayrı ayrı işlevi bulunmakta. Birisi sunucunun temelini atar, birisi sunucu için kasaları oluşturur, birisi diğer tüm eklentileri ayakta tutar. Hatta bazıları kolaylık bile sağlar. Seç, beğen, al! Ayrıca, @Dagon bu 5 eklenti dışında diğer eklentileri de tanıtacak. 10 tane eklenti arasından istediğinizi seçin ve alın. Hazırsanız, hemen aşağı doğru inmeye başlayın. Daha önünüzde 5 tane eklenti var. Hepinize iyi okumalar dilerim. Konu sonunda görüşmek dileğiyle!

mc-tr-skyblock-1.jpg

ASkyBlock | Sunucunuzun Temelini Atın!

Evet, bunun gibi birçok eklenti var elbet. Ama bence, bu en iyileri arasında. Bu oyunu en çok oynayan ülkelerin dilleri mevcut. Türkçe dili de mevcut. Hatta yabancı bir sunucuya girdiğinizde, o sunucuda kendi dilinizi komutlarla ayarlayabiliyorsunuz. İşte ben, bu yüzden bu eklentiyi çok seviyorum. Bence olmazsa olmaz özelliklerinden biri bu olmalı. Her neyse, birazda eklentiden bahsetsek zarar gelmez herhalde. O zaman direk eklentiye geçiyorum.

Sanal market sistemi var. Mini-shop desek daha doğru olur. Adada bu komutu yazıyor, sanal markette olan eşyaları alabiliyorsunuz. Genelde tercih edilmiyor, ama bence eklentinin en iyi özelliklerinden. Neden tercih edildiğini bilmesem de, bazı kişiler hatalı olduğunu söylüyor ki ben bir tane bile hata ile karşılaşmış değilim. Eğer siz karşılaştıysanız, yorumlarda belirtmenizi isterim. Ekran görüntüsü atarsanız daha iyi olur. Yapımcıya bildirelim ki bu hatayı düzeltsin. İsterseniz daha fazla uzatmadan diğer bir özelliğine geçelim.

Görev sistemi mevcut. Hatta çok güzel ayarlanmış. Hatta ve hatta kendiniz bile ayarlayabiliyorsunuz. Bunda "Hata var." diyeni görmedim açıkçası. Her neyse, devam edelim. Görevler adayla alakalı. 10 ekmek yap, 32 kırık taş kaz, şu seviyeye ulaş gibisinden. İsterseniz, adını, görevin temelini, ayarlarını ve kaç görev olduğunu düzenleyebilirsiniz. Bence bu kadar yeterli. Zıplayarak diğer özelliğe geçsek iyi olur.

Diğer bir özelliği ise rütbe sisteminin olması. Bu hiç tercih edilmiyor diyebiliriz. Hatta ve hatta bunun için ayrı eklentiler ve skriptler mevcut. Bende tercih etmiyorum ve hatta o komutu yasaklıyorum. Neden derseniz, eski. Yeni eklentilerle daha iyisini yapabiliyorsunuz elbet. Bunda anlatacağım pek bir şey yok aslında. Ada seviyesine göre rütbe atlayabiliyorsunuz. Bunu görevlerden yapsanız daha iyi olur aslında. Dediğim gibi, anlatacak bir şey yok diyerek temel özelliklerini burada noktalıyorum. Dur dur dur, bir özelliği daha vardı. O da son olsun diyelim. :D

Son özelliği ise, menü üzerinden her şeye ulaşabiliyorsunuz. Görevden adanıza, adanızdan ada seviyesine, ada seviyesinden markete. Değişik özellikleri var. Bence bu özellik, çok çılgınca bir özellik. Tek bir menüden her şeyi yapabiliyorsunuz işte. Kısacası bu. Son noktayı da koyalım ve eklentinin adresini aşağıda paylaşalım. Hiç beklemeden tıklayın ve indirin!

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın!

mc-tr-skyblock-2.jpg

CRanks | Skyblock İçin Rütbe Sistemi!

Dedim ya, ASkyBlock eklentisinde ki rütbe özelliği sıkıntılı diye, onun yerine bunu kullanmanız daha iyi olacaktır. Bu eklenti, Türk birisi tarafından kodlandı. Ayar dosyası vs. açık bir dille Türkçe. Kullanışlı ve yararlı. Parayı, seviyeyi ayarlayabiliyorsunuz. Bence küçük bir rehber yapalım. Daha rahat anlarsınız.

Kod:
RankUpMessage: '&6Congratulations <player> ! Your new rank is  <rank>'
NotEnoughRequiretments: '&6You don't have enough requirements to rank up.'
LastRank: '&cThat's the last rank!'  # You can't use <rank> tag here.
ranks:
  SkyLord:
    order: 1
    islandLevel: 1000
    groupName: SkyLord
    money: 5000
    exp: 50
  TestRank:
    sira: 2
    grupAdi: test
    para: 5000
    exp: 2
    gerekliItemler:
    - DIAMOND:64
    - IRON_BLOCK:32
    - GOLD_INGOT:128

Evet, hemen başlayalım. RankUpMessage: kısmı, rütbe atladığımızda gelen mesajdır. Eğer Türkçe mesajını istiyorsanız; Tebrikler <player>! Yeni rütben; <rank>. [SIZE=15px]NotEnoughRequiretments:[/SIZE] kısmı ise, gereksinimleri karşılamadığımız da gelen mesajdır. Herhalde Türkçe'sini anlamışsınızdır. [SIZE=15px]LastRank:[/SIZE] kısmı son rütbede olduğumuzu belirtiyor. Yine Türkçe'sini anlamışsınızdır. İşte geldik sizin için en karışık kısma. [/SIZE]order: 1[SIZE=15px] kaçıncı rütbe olduğunu, islandLevel: 1000 kaç seviyede atlayacağını, groupName: SkyLord[/SIZE][/SIZE][/SIZE] GroupManager'daki grup adını, [SIZE=15px]money: 5000[/SIZE] gerekli parayı, [SIZE=15px]exp: 50[/SIZE] ise gerekli EXP'yi belirtir. Küçük rehberimizi ve bu eklenti tanıtımını bitirelim. Eklentinin adresini verelim ve hemen diğer eklentiye geçelim.

mc-tr-skyblock-3.jpg

Vault | Ekonominin Temeli

Bu eklentinin tanıtımını çok kısa tutacağım. Bunun sebebi tek özelliği olmasıdır. Tek özelliği, ekonomi eklentilerini çalıştırmasıdır. Dedim ya, ASkyBlock eklentisinde sanal market özelliği var diye. İşte, tüm eklentiler birbirine bağlıdır. Bu yüzden de bu eklentiye ihtiyacımız var. Bunu kesinlikle aşağıda vereceğimiz adresten indirin. Emin olun, çalışmayan tüm ekonomi eklentileri -ekonomi eklentisine bağlı olan eklentiler de dahil- çalıştıracaktır. O zaman hemen diğer eklentiye zıplayalım.

mc-tr-skyblock-4.jpg

CrazyCrates | Çılgın Kasalar!

Bence bu eklenti, hayatımda gördüğüm en iyi eklentilerden bir tanesi ve bu listede durmayı kesinlikle hak ediyor. Ayrıca, kasa eklentisi sunucunuza renk katar. Sunucunuzun seviyesine göre kasaları ayarlamanızı isterim. Basitse basit, emekse emek gibisinden. Her geçen gün güncelleme geliyor. 10 çeşit kasa tipi var. Kazı kazan gibisinden, her şeyi bulunmakta. Bu kasa tiplerini aşağıda paylaşıyorum. Bunların altında da linkini vereceğim merak etmeyin.

1.gif

48e2e0caa82059ac9d2b107fcfa11134eaa9e88a

fc82b9c92c2a27a1c8f3fde8dd387414b85c72d2

6f56e31387b16f051ac78695cdcb9566b06b7068

ff33de07956181f5aaa3055905e4dd33b4496e94

0b3ac5b7a8c05607a7d8bd4e487b0dfbb54da352

6541ae3d63270494f420a30c4bb51237eec0460a

fa1bab200607762c405061081cd8fa883f66a6fa

d483d1faac47009daad6dbb5ece39d443cdc898d

52965af52d71dbf80cabd07ba53fc55e84b83346

mc-tr-skyblock-5.jpg

FastCraft | Hızlıca Eşya Yapın!

Eşya yapmakta yeni bir akım galiba. Ama gerçekten güzel olmuş. Elinizde olan eşyalarla yeni bir eşya yapabiliyorsunuz. Hatta bunun için tarifleri bilmenize bile gerek yok! Bilmediğiniz eşyaları bile yapabilirsiniz. Adetini ve hangi eşya olacağını ayarlayabiliyorsunuz. Bununla ilgili bir video var. Yabancılar tarafından hazırlanmış. Neler yaptığını görseniz bile anlarsınız. Bu videodan sonra hemen eklentinin adresini veriyorum ve konumuza veda ediyorum.

son.jpg

Konumuz bu kadar Minecraft Türkiye ailesi, bir sonraki konumuzda görüşmek dileğiyle, esen kalın...

MoreReal

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
81
Puanlar
8.970
Askyblock yerine SkyBlockEarth da kullanılabilir fakat wolvsk gibi addon'lar Askyblock api'sini kullandığından kendi özel eklentilerinizi skriptle yapmanız sıkıntı olabilir. ayrıca SkyBlockEarth paralı (10 dolar) fakat çok daha kapsamlı ve güzel çalışıyor.

XeusEuriaL

Dream Team-RE

Discord:

XeusEuriaL#4853

Elmaslar
220
Puanlar
5.670
Yer
Türkiye
Minecraft
XeusEuriaL
Yine müthiş bir konu...

S

sooply

Ziyaretçi
Askyblock yerine SkyBlockEarth da kullanılabilir fakat wolvsk gibi addon'lar Askyblock api'sini kullandığından kendi özel eklentilerinizi skriptle yapmanız sıkıntı olabilir. ayrıca SkyBlockEarth paralı (10 dolar) fakat çok daha kapsamlı ve güzel çalışıyor.

Evet. Ama ücretsiz diye bunu koydum. Yorumun için ayrı teşekkür ederim.

Yine müthiş bir konu...

Sağ ol cnm

Garoz

Simplicitas tollit virtutem.
Emekli

Discord:

MonBoyhiner#2885

Elmaslar
469
Puanlar
16.160
Yer
Türkiye
Minecraft
GarozLite
S

sooply

Ziyaretçi

TH3ND

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

leben#1687

Elmaslar
52
Puanlar
13.495
Skyblock serveri açacak kişiler için yararlı bir konu (o yüzden benim içinde yararlı :D)

S

sooply

Ziyaretçi
Skyblock serveri açacak kişiler için yararlı bir konu (o yüzden benim içinde yararlı :D)

Evet, sizin için açtım bu konuyu. Ayrıca yorumun için çok teşekkür ederim!

BlackKpoT

İlim Sahibi Olmak İsteyen
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BlackKpoT#3087

Elmaslar
541
Puanlar
16.750
Yer
Türkiye
Minecraft
BlackKpoT
Peki CrayzCrates teki CS:GO yu falan nasıl aktif edeceğiz nasıl kullanacağız?

S

sooply

Ziyaretçi

KonsolCraftTR

Play.KonsolCraftr.Tk

Discord:

Konsol.Artz#5992

Elmaslar
211
Puanlar
0
Minecraft
ByKonsol
güzel konu ellerine sağlık başarılar

ByRegular

CubeDesign Service
Premium
Emektar

Discord:

ByRegular#7539

Elmaslar
622
Puanlar
12.060
Yer
Antalya
Minecraft
ByRegular
Başarılı eklentileri bir araya toplayıp güzel konu açmışsınız. Ellerinize sağlık.

TH3ND

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

leben#1687

Elmaslar
52
Puanlar
13.495
Güzel bir konu olmuş . Bunun gibi ConConCraft için , Faction için , vb. konu açılabilir .

OgzhnTntms

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Oğuzhan#0088

Elmaslar
19
Puanlar
9.020
Yer
İstanbul
Minecraft
OgzhnTntms
Bilmeyenler için bilgilendirici bir konu olmuş ellerine sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı