Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme SkyBlock Sunucu Sahibi İle Yaptığımız Röportaj

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - SkyBlock Sunucu Sahibi İle Yaptığımız Röportaj
Çayınızla güzel bir röportaj dinleyin!
Selam Minecraft Türkiye ailesi. Biliyorsunuz ki bir önceki konumda yaptığım röportajı anlattım. @Unknown'a bazı sorular sordum. O da cevapladı. O konuya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu sefer de @HamzaAlmendi ile röportaj yapacağız. Eğer böyle bir sunucuda oynamak istiyorsanız, tek yapmanız gereken oyunu açıp IP adresini girmeniz. Çay ise hazırsa, hemen başlayalım ve sizi tutmayalım. 10 sorulu bir röportaj. İyi okumalar dilerim. Röportaj sonunda görüşmek dileğiyle!

mc-tr-röportaj-2.png

CraftRois
● Neden sunucu açmak istediniz?
- Tamamen bir hobi. Sevdiğim arkadaşlarımla yapmak, büyük bir zevk veriyor.

● Nasıl bu kararı aldınız?
- Bir gün işte 2 arkadaşla CS:GO oynuyorduk. CS:GO oynamak için açtığımız bir grupta aklıma geldi her şey. Grupta Cylonce ve Soul vardı. Dedim ki "Gençler, iyi güzel oynuyoruz falan hepimiz Minecraft'ta biliyoruz. Gelin toplanıp bir sunucu açalım." ve bunu grup açıldıktan 2 saniye sonra demiştim, yani her şey 2 saniye içerisinde oldu. Tabii yavaş yavaş gelişip öyle açtık. 2 saniye içinde kararımızı aldık sadece o kadar. :D

● Gelen oyuncuların çoğu sizi memnun ediyor mu?
- Sunucu yeni açıldığından çok fazla oyuncumuz yok ancak ilk açıldığında gelen 2-3 iftiracı arkadaşlar hariç tüm sunucuda oynayan oyunculardan gayet memnunum. Hepsine teşekkürler.

● Oyuncuların bazıları ile arkadaş olduklarınız var mıdır?
- Tabii ki, arkadaşlarım olmazsa sunucunun ne anlamı var?

● Ekiple mi çalıştınız? Eğer ekiple çalıştıysanız kaç kişi olarak çalıştınız?
- Evet bir ekip kurduk. Giren çıkan çok oldu ama sonunda ekibimizin özü kaldı. Başlarken 3 kişiydik. Sonra 4 kişi olduk. Ondan sonra 5 kişi olduk falan. Bunda sonra 6 kişiye çıktık. En sonunda ise 3 kişiye düştük.

● Size pahalıya mâl olmadı mı?
- Sunucu açmak için keseyi biraz açmak gerekli elbet. :D

● Hangi hostingi kullanıyorsunuz ve o hostingten memnun musunuz?
- Keyubu kullanıyoruz ve gayet memnunuz.

● Sunucunuzun özellikleri nelerdir?
- 10 Gigabyte belleği bulunmakta. Intel Xeon x5690 3.47 Giga Hertz işlemciye sahip. Genel ağ hızı ise 500 Mbps yükleme, aynı zamanda indirme sahip bir makine.

● Genelde oynayan oyuncular sunucunuzdan şikayetçi oluyor mu?
- Yukarıda belirttiğim gibi ilk açıldığında birkaç arkadaş çalıntı gibisinden ithamlarda bulundular. Ancak onu da çözdük. Yakında v2 güncellemesi olacak sunucuda ve oyuncularımızı çok daha güzel şeyler bekliyor olacak. Bunu da burada duyurmak isterim. :D

● Son olarak, Skyblock sunucusu açmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?
- Tavsiyem, eskiden SkyBlock oynadılarsa o sunucularda yaşadıkları hazzı kendi oyuncularına verme isteğiyle yapmaları sunucularını. Ben kendi sunucumda bu hazzı yaşadım ve açtım. Ayrıca en güncel eklentileri kullanmaya çalışın. Bu eklentiler sizi ayakta tutan şeyler. Hee, bir de harita var. Onun güzel olması şart. Yoksa oyuncular hiç zevk almaz ve oynadığı oyunu anlamaz. Dediğim gibi, keseyi biraz açmak lazım. Ortaya çok abartı bir para da koymayın. Planlı olarak çalışırsanız, sunucunuz gerçekten güzel olur.

Son olarak @Cylonce ve @NykseFQ ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Daha öncesinde sunucumuzun ekibinde bulunan @SoulX'e de özel teşekkür ediyorum.

mc-tr-ayraç.png

Benimle bu röportajı yapan ve kendisi bu sunucunun ekibinde olan @HamzaAlmendi'ye çok teşekkür ederim. Sunucusuna ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Başka sunucularla diğer röportajlar elbet gelecektir. Bu konuyu açıp röportajı okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Bir sonraki konumuzda görüşmek dileğiyle Minecraft Türkiye ailesi, esen kalın...

M1rhan

BigBang mi olsak?
Premium

Discord:

mirhan

Elmaslar
161
Puanlar
14.405
Yer
İstanbul
Minecraft
M1rhan
Röportaj için teşekkürler :D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel röportaj olmuş. Faction sunucu sahipleri ile gelsin.​

S

sooply

Ziyaretçi

SoulX

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya
Yeni konseptin için başarılar.

S

sooply

Ziyaretçi

luteNg

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

luteNg#2420

Elmaslar
55
Puanlar
6.370
Minecraft
luteNg
Güzel konsept gerçekten, bu işe yeni girişenlere yol gösterici olabilir. Emeğine sağlık teşekkürler

S

sooply

Ziyaretçi

vaxel

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
8
Puanlar
8.770
rpg içinde aynılarını bekliyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı