Sol Reklam
Sağ Reklam

Oyununuzu Şenlendirelim! Mincraft Harita İndir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
harita-nasil-kurulur-1-min.png

Oyununu Tek Bir Harita İle Şenlendir!

Merhaba, bugün sizlere tek bir Minecraft Haritası ile oyununuzu nasıl daha eğlenceli yaparsınız onu göstereceğim. Haritaların kurulumunu, önemli kısımları ve önerdiğim siteleri adresleriyle birlikte vereceğim. Bir çok kategori arasından istediğiniz bir haritayı seçebilirsiniz. Size kalmış bir şey. Ee o zaman ne duruyorsun, konuyu aşağıya doğru indir!

harita-nasil-kurulur-2-min.png

Nereden İndirilir Bu Haritalar?

Macera haritası, korku veya parkur fark etmiyor. Bir sürü seçenek ve kategori mevcut. Önerdiğim sadece 2 tane site bulunmakta. Genelde MinecraftMaps.com sitesini kullanırım. Yeni sürümlerde çıkan haritalar, parkur veya macera, her türlüsü ayrı bir zevk oluyor.

harita-nasil-kurulur-3-min.png

Macera, parkur, hayatta kalma, bulmaca, mini-oyunlar (Dropper veya 1'e 1 gibi), mimari, korku ve dahası. Adamlar yapıyor, biz de kullanıyoruz. Çok güzel ama öyle böyle değil yani. Bu siteyi kullanmanızı tavsiye ederim. Gerçekten çok güzel. :;p

2. site de gayet güzel. Mimari açıdan diğer sitelerde çok önde. Bazen yeri gelir oradan harita indirip "Ben yaptım" derler, bazen kendi sunucularında mimar olmadığı zaman kullanırlar.
PlanetMinecraft.com sitesidir. 1.8 ve üstü haritaları çok görürsünüz. Arama kısmından istediğinizi aratıp bulabilirsiniz.

harita-nasil-kurulur-4-min.png

Gördüğünüz gibi mimarileri çok iyi. Eski yapılardan modern yapılara, arabalardan evlere kadar her şey detayına kadar yapılmış. Mobil ve bilgisayarı desteklemekte. Gerçekten güzel!

harita-nasil-kurulur-5-min.jpeg

Nasıl Kurulur Bu Şey?

Siteleri dolaştık, gördük ve tanıdık. Şimdi geldi asıl meseleye. Bu harita denen şey nasıl kurulur? İlk önce indirelim haritayı. Bir .zip veya .rar dosyasında verebilir. Bunun için WinRAR (32 bit için tıkla, 64 bit için tıkla) adlı program gerekli. Yazının üstüne tıklayarak indirmen yeterli.

İndirdik diyelim, aşağıdaki aşamaları tek tek yapalım.

• Arama kutucuğuna %appdata% yazalım.
    • Windows 7 ve üzeri bir işletim sisteminiz varsa arama kutucuğuna yazın.
    • XP ve altı bir işletim sisteminiz varsa Çalıştır kısmına yazın.
  • Ardından çıkan Roaming klasöründen .minecraft adlı dosyayı bulup açın.
    • Oyun çalıştırıcı Minecraft'ın dosya konumunu kolay bulunsun diye başına bir tane nokta eklemiştir. Yoksa siz değiştirip koyamazsınız.
  • İçindeki dosyalar arasından saves klasörünü bulun.
  • .rar/.zip dosyasının içindeki klasörü saves'a atın.
  • Uygun sürümle girin.
Kurulumu bu kadardır. Aşamaları tek tek yaparsanız daha kolay hatırlar ve kavrarsınız. Tabii ki bu kadar değil. Bazı detayları bilmemiz gerekir.

• Uygun sürüm ile girilmediği zaman;
    • Bazı bloklar karşımıza çıkmaz.
    • Sürüme uygun komutlar çalışmaz.
    • Oyun çökebilir.
  • Bilmediğimiz bir bloğu kırdığımız zaman;
    • Herhangi bir sistem çalışmaz.
    • Oyundaki senaryo bozulabilir.
Tabii ki bunlarla sınırlı kalmıyoruz. Haritadaki kurallara uymanız gerekmekte. Hem eğlencesi çıksın, hem de oyun bozulmasın.

harita-nasil-kurulur-6-min.png

Bugünkü konumuz da bu kadar konunun burasına kadar okuduğunuz için teşekkürler. Bilmeyenler yeni bir şey öğrendiyse ne mutlu bana, görüşmek dileğiyle...

Ekler

• yeni_logo.png
    yeni_logo.png
    84,5 KB · Görünt.: 232
  • 2018-01-27_20.47.303.png
    2018-01-27_20.47.303.png
    94,3 KB · Görünt.: 169
Son düzenleyen: Moderatör:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Gayet göz alıcı bir konu olmuş. Editörlüğü sonuna kadar hak ediyorsun.​

S

sooply

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı