Sol Reklam
Sağ Reklam

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - Oyun Dünyası Rekorlara Doymuyor!
Başarı yolculuktur, bir varış noktası değil.
Bazı oyunlar ve platformlarda dünyaca rekorlar kırıldığını biliyor muydunuz? Twitch, CS:GO gibi günlük hayatımızda kullandığımız platformlar ve oyunlar aslında zamanında çok büyük başarılar elde ederek isimlerini tarihe yazdırdılar. Ben de sizlere zamanın da haberlere bile damgasını vurmuş, oyun dünyasını adeta sallamış bu rekorları listeledim;

Youtube Rewind 2018

Bu gülünç olayı duymayan kalmadığını biliyorum fakat o kadar konuşuldu ki bilmeyen arkadaşları da bilgilendirelim. Youtube, Rewind adında tüm seneyi anlatan bir içerik ile her yıl karşımıza çıkıyor. Evet, 2016 ve 2017 gibi tarihlerin Rewind içeriği çok güzel olmuştu. Bu kadar büyük bir konseptin kendi platformunda tam tamına 15.000.000 dislike almasıyla hafızamıza çok gülünç bir şekilde kazındı. Bu kadar dislikenin sebebi; PewDiePie'ın video da yer almaması, adeta Samanyolu TV'den fırlamış efektlerin olduğu düşünülse de PewDiePie'ın takipçilerinin videonun bu kadar beğenilmemesinde bir parmağının olmayacağını da söylemeden geçmeyeceğim. En büyük gülünç ise bu videonun Justin Bieber - Baby şarkısından daha fazla dislike sayısına sahip olmasıydı. Artık, sürekli dalga geçilen video Baby değil, Youtube Rewind olacak.

youtube-rewind-2018-videosu-shiftdelete.jpg

Ninja'nın İzlenme Rekoru

Son zamanlar da en popüler oyunlardan birisi olan Fortnite'ın profesyonel oyuncularından olan Ninja'nın Twitch izlenme rekorunu kırdığını biliyor muydunuz? En popüler Twitch ve Fortnite yayıncısı olan Ninja'nın çok özel bir konuğu vardı; global rap starı Drake. Ninja, Drake ileizleyicileri mükemmel bir oyuna ve kahkahalara boğacak anları görmemize sebep oldu. Önceki bireysel izlenme rekoru olan 400.000'i rahatlıkla geçen Ninja ve Drake yayını, 500.000 barajını da geçerek mükemmel bir rekora imza attılar. İlerideki zamanlar da bu rekorun kolay kolay tekrar kırılabileceğini sanmıyorum. Eski rekortmen Tyler1'in ağlayış seslerini duyuyorum.

drake-ve-ninja-sadece-fortnite-oynayarak-twitch-te-dunya-rekoru-kirdi-11017514.Jpeg

PewDiePie'ın Beğeni Rekoru

YouTube her yıl olduğu gibi o yılı özetleyen 2018’e ait Rewind videosu yayınlamıştı. Rewind'a alınmadığından, YouTube’un en iyi içerik üreticilerinden olan PewDiePie da kendi Rewind videosunu yayınladı. "YouTube Rewind 2018 but it’s actually good" isimli video Flyingkitty, Grandayy ve Dolan Dark gibi ünlü youtuberları da içeriyordu. Video içeriği olarak Youtube'ye yapılan göndermeler, o senenin en komik anları, diss gibi birçok şeylerle gelerek bizleri etkilemişti. Anlık olarak 37.674.264 izlenmeye sahip. 7.100.000 beğeni sayısıyla da "Youtube'nin en çok beğenilen videosu" ünvanını elinde tutuyor.

10153830-728xauto.jpg

CSGO'nun Oyuncu Rekoru

Geçtiğimiz aylarda bir battleroyale modu getirilerek bedava olan CS:GO, oyuncu sayısı rekorunu kırmayı başardı. Geçen ay toplamda 20.535.709 farklı oyuncuya ev sahipliği yaptı. SteamCharts verileriyle "eş zamanlı" oyuncu sayılarına bakıldığında; bu aylarda ortalama 745.000 oyuncu sayılarında dolandığı biliniyor. CSGO'nun Steam'de ücretsiz olmasıyla birlikte olumsuz yorumlarda bir hayli arttı. 30.000'den fazla aniden olumsuz inceleme alan Steam, bu konuda açıklama yapmadı. Oyunun ücretsiz olmasından faydalanmak isteyip hile kullanan kullanıcıların yasaklanma sayısında da çok büyük bir artış var. Toplamda 1.500.000'dan fazla Aralık ayı içinde yasaklanmış oyuncu bulunuyor.

csgo-big.jpg

csgostat-big.jpg

Bir Oyunda Bulunan En Fazla Ödül

En çok satan ve sevilen video oyunlarından bir tanesi olan Grand Theft Auto 5 serisi tarihe aldığı birden fazla ünvan ve ödüllerle kazındı. GTA5'i bilmeyen yoktur. Araba çaldığımız, görev yaptığımız, adam öldürdüğümüz Açık Dünya oyunlarından olan GTA5'i bu kadar ünlendiren ödüller neler?

- En Başarılı Yapım
29 Nisan 2008 tarihinde, GTA5 dünya çapında bir gün içerisinde 310.000.000 milyonluk satış rakamına ulaştı. Bu başarıyı da ödüllendirmek lazım tabii ki. Yılının en çok beklenen oyunlarından birisi olmasından dolayı çıktığı an milyonlarca kişi tarafından satın alınması da bu ödülün alınmasında büyük rol oynuyordu.

- En Fazla Tartışma Yaratan Oyun
GTA serisi, çıktığından bu yana peşini bırakmayan asılsız haberler tarafından şişirilmeye çalışıldı. Suça özendirmek, adam öldürmeye yöneltmek gibi saçma sebeplerle hakkında 2000'den fazla yalan haber yayınlanan bu oyun çoğu ülkede yasaklandı. Buna rağmen hala en popüler oyunlardan bir tanesi.

- En Büyük Seslendirme Ekibi
GTA 5'de görev yaparken, etrafta dolanırken duyduğumuz insan sesleri tam tamına 174 kişi tarafından seslendirildi. Bununla kalmayıp, şarkı ve arka plan sesleri ortalama 689 kişi tarafından seslendirildi.

- En Fazla Oyun Müziği
GTA 5'in ünlü radyolarını bilmeyen yoktur. Oyunda saatlerce dinlediğimiz mükemmel şarkılardan 218 tane lisanslı halde 18 baz istasyonunda bulunuyor. Bu kadar veriyle GTA5, GTA:SA'nın oyun müziği rekorunu da kırıyor.

gta-5-cheats-pc-1.jpg

atam.png

Son düzenleme:

ploutos

Satırsız bir günüm yok.
Elmaslar
368
Puanlar
14.420
Yer
Tekirdağ
Minecraft
ploutos
1-2 hafta yoktum. Seçkin Üyeyi hak ettiğini buradan açık ve net görebiliyorum.
@Woodie rakip çıktı sanırım...

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir

Hahaha, öncelikle görüşün için çok teşekkür ediyorum. Woodie çok iyi biri, onunla birlikte pek çok projede yer aldım. Başarısını da gönülden kutluyorum. @Woodie candır. <3:melek:

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Konu içeriğini beğendim, dalıp okudum fakat sonlara doğru yazı pek akıcı olmamış. Hem konu düzeni hem cümlelerden olsa gerek. Burada 2-3 bilmediğim şeyi öğrendiğim de zaten bildiğim şeylerle zincirli olması çok iyi oldu. El kalemi tutmuş...

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Konu içeriğini beğendim, dalıp okudum fakat sonlara doğru yazı pek akıcı olmamış. Hem konu düzeni hem cümlelerden olsa gerek. Burada 2-3 bilmediğim şeyi öğrendiğim de zaten bildiğim şeylerle zincirli olması çok iyi oldu. El kalemi tutmuş...

Sonlara doğru sayı, veri gibi şeyler arttığından dolayı akıcılığı korumak da o kadar çok zorlaşıyor. Bulunduğum projenin bir parçası olduğundan çok hızlı açmak zorundaydım. Bilimsellik sonlara doğru fazla çoğaldığından rahatsız ediyor, biliyorum. Başka sefere daha samimi, akıcı bir konu okuyacağını da belirtmek isterim.

G

Garp

Ziyaretçi
Şu sıralar sınavlarım olduğu için konu açamıyorum. Bunun sebebi sadece sınavlar değil elbet. Katıldığım bazı projelerde buna yol açtı. 15 Tatil'e girdiğimiz zaman geri döneceğim inşallah.

Bu arada konu oldukça hoş olmuş @cosmicfugue lakin konu içerisinde oldukça hata var.

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Şu sıralar sınavlarım olduğu için konu açamıyorum. Bunun sebebi sadece sınavlar değil elbet. Katıldığım bazı projelerde buna yol açtı. 15 Tatil'e girdiğimiz zaman geri döneceğim inşallah.

Bu arada konu oldukça hoş olmuş @cosmicfugue lakin konu içerisinde oldukça hata var.

Tüm hatalar düzeltildi.

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Seçkin Üye'yi sonuna kadar hak ediyorsun !

Bluter

Öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen.

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Hiç fena bir konu olmamış, ayrıca bilmeyenler için iyi bir bilgi kaynağı olmuş.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı