Sol Reklam

Op SkyBlock VS Emek SkyBlock |-| BÜYÜK KAPIŞMA BAŞLASIN !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Merhabalar Minecraft Türkiye Halkı bugün 'Op SkyBlock VS Emek Skyblock' oyun türlerini karşılaştıracağız ve en iyisi hangisiymiş göreceğiz.
Minecraft Türkiye Halkı birinciyi ben değil sizler seçeceksiniz.

O zaman başlasın Minecraft Türkiye !

SkyBlock2.png

Op Skyblock Nedir ? | Tanıtım |

Adakit diye özel bir kit var ve onu alırsın çok fazla eşya yaratıcı ve fazla blok bulunur. Bu bloklar genellikle sünger ve end taşı olmaktadır.
Her gün event olur ve bu eventlerde adakit gibi olur ve daha fazlası bile olabilir. Ve bir komut var bu blokları hızlı yerleştirmek için bu komut adafly ve yazınca adan'da uçabilirsin ve rahatlıkla bloklarını koyabilirsin. Genellikle bir çok sunucuda spawn'da bir ödül veren bir npc olur ve bunun ismi genellikle 'Günlük Ödül' gibi isimlerde olur. Bunların tipleri (skinleri) genellikle ya hediye kutusu tarzı ve sandık şeklinde olur. Burada çark tarzı veya klasik ödül veren bir tarz sizi bekler çark varsa tıklarsınız ve hangi eşya çıkarsa otomatik olarak verir. Klasik ödül ise direk sunucunun ayarladığı ödülleri verir. Ada seviyeniz artar ve bir şey lazım hep Oyuncu olarak mı dolaşacaksınız ? Tabii kide hayır bu yüzden genellikle /c , /rütbe komutlarını yazarak seviyenize göre bir yetkinin üzerine tıklayarak otomatik olarak rütbeniz artar ve bunun için özel bir kit olur. Kitlere bakarsın /kit yazarak ve alırsın. Adanı genişlettin fakat şimdi bir sorun var paran kalmadı bunun için ise eşya yaratıcı yeri yapmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra çok iyi para kazanacaksınız. Fakat bir sorun daha var eşya yaratıcınız çok az bulunuyor, bunun için ya /warp edit yada /market marketiniz sanal değilse /warp market'ten bakabilirsiniz eğer varsa alabilirsiniz market'ten yoksa /warp edit yazarak orada büyük ihtimalle sizi obsidyen bekliyor ve bu obsidyenleri çevirmeniz için köylüler olacaktır. Bu sayede eşya yaratıcı alabilirsiniz. Adanızı geliştirdiniz ve paranız oldu ada seviyesi kaçmak için duvar çekeceksiniz fakat bekleyin hemen çekmeyin /is yazınca sizi güzel bir menü bekliyorsa oradan ada yükseltmelerini bulun ve tıklayın ada sınırlarını genişletin ve sınırlara ulaşınca duvar çekin hedefiniz hep birinci olmak için hedefiniz varsa asla pes etmeyiniz illa birinci olabilirsiniz, güzel şekilde oynuyorsanız. Şimdi bir sorun daha çıktı ve kazma sorunu nasıl hızlı kazma alırım ? /kit yazarak kitleri alabilirsiniz burada rütbeler için özel eşyalar olabilir. Hâlâ mı yavaş ? o zaman /warp edit yazarak oradan takas yerlerinden kazma alabilirsiniz.

Sy.jpg

Özet > OpSkyblock çok kolaydır ve her şey hazırdır bu yüzden bir çok kişi OpSkyblock tercih ediyor.
Bir çok ödül veriliyor ve günlük olarak çok fazla eşya veriliyor.
Ve hızlıca ada seviyesi ve para kasılabiliyorsunuz.

Skyblock3.jpeg

Emek SkyBlock Nedir ? Tanıtım

/is yazarsın ve adanı açarsın daha sonra bir /kit yazarsın ve yemek kiti varsa alabilirsin. Daha sonra adanızı genişletmeniz gerekiyor ada'da bir ağaç vardır ve bu ağacı kırıp çalışma masası yaptıktan sonra bir kazma yapman gerekir çubuk gerekir ve 3 tahta hemen kazma yaparsın. Daha sonra 'Taş Generator' yapmanız gerekir bunun yapımı konu sonunda bulunuyor. Üç (3) Kırık Taş kırdıktan sonra taş kazma yapabilirsin ve böyle devam edebilirsin. Daha sonra sanal market genellikle eski tadı yaşatmak için olmaz bu yüzden /warp market yazarak markete gidip kırık taş satıp demir alabilirsiniz. Böyle daha hızlı kırık taş kıracaksınız daha sonra /c bölümünü yapıp SkyLord için hazırlanmaya başlayın. Genellikle bin (1000) seviyede SkyLord olunur fakat bunun için /c yani görevler bölümünü yapmanız gerekir. Bunlar için daha çok yol var bu yüzden adayı genişletip mob trap tarzı farmlar yapabilirsiniz. Hatta kömüre para vermemek için taş farm yapabilirsiniz bu şekilde paranız cebinizde kalır. Ama bunun için ipeksi kazma gerekir. Birisi adanıza gelmek istiyor bunun için /is invite >Nick yazınız ve karşı taraf /is accept yazması gerekiyor. Böyle daha hızlı gelişirsiniz ama dikkat edin hırsız birisi çıkabilir. Adanız için meşale gerekir çünkü adada zararlı yaratıklar doğar ve bu yaratıklar sizi rahat bırakmaz.
Yemek ihtiyacınızı karşılamak için koyun farm yapabilirsiniz bu şekilde yemek içinde para vermezsiniz.
/is top sıralamasında birinci olmak çok zordur aradaki fark fazla ise ama pes etmeyin.
Geçmeniz için büyük bir fikir verebilirim bu fikir 'Golem yaratıcı' alabilirsiniz.
Çok fazla kişide 'Golem yaratıcı' olabileceği için olmadan imkansız gibi bir şeydir.
Ama asla pes etmeyin, hep devam edin....

Sy2.jpg

Özet > Emek Skyblock'ta her şeyi kendin yapman ve bulman gerekir.
Event olmaz, olsa bile çok az eşya verilir.
Uğraşmayı sevenler için güzel bir oyun tarzıdır.

TAŞ GENERATOR

Bir (1) su ve bir (1) lav gerekir yapmak için.

TaşGenerators.png

Bilgi.png

Su Kaç Blok Gider ?

Su düz bir yerde sekiz (8) blok gider, fakat yedi (7) blok yapıp bir blok kırarsanız suyun gittiği yönde devam eder aşağıya doğru.

Benim düşüncem.png

BENİM DÜŞÜNCEM

Bana göre her ikisi'de ayrı bir tat veriyor. Yani bana göre her ikisi'de iyi ama birisini seçmek zorunda kalsaydım. Op Skyblock bana çok kolay geldiği için ve eski tat sevdiğim için Emek Skyblock'u tavsiye ederdim. Ama bir iki tık ile tavsiye ederdim yoksa her ikisi'de güzel bir Minecraft oyun türü, ve her ikisini'de beğeniyorum. Ama sunucudan sunucuya bu tarz isteğim değişebilir.
Güzel bir Op Skyblock sunucusu, ve kötü bir emek skyblock sunucusu varsa Op Skyblock sunucusunu tavsiye ederim.
Ne olursa olsun her zaman bir sunucuda her şeye emek verildiyse güzeldir. Yani ikisini'de ayırmıyorum fakat bu aralar Emek Skyblock az olduğu için maalesef ki Op Skyblock'u tavsiye ediyorum.

Konu sonuna geldik Minecraft Türkiye Halkı.
Umarım konumuz güzel olmuştur.
Neler
kötü, neler iyi yorumlarda bildirebilirsiniz.

Minecraft Türkiye Sizce en iyisi hangisi yorumlarda belirtiniz ve neden sizce ?

O zaman görüşmek üzere Minecraft Türkiye !

KONU GÜNCELLEME

12.01.2019 Tarihinde 'Benim düşüncem' bölümü eklendi.
12.01.2019 Tarihinde 'Bir kaç görsel değişti ve eklendi' bu sayede konuyu güzel yapmaya çalışıldı.

Ekler

• mc-tr.png
    mc-tr.png
    84,5 KB · Görünt.: 122
Son düzenleyen: Moderatör:

'BuraK

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
170
Puanlar
14.070
Yer
<3
Minecraft
buraKpierce
Emek skyblock bence saçma geliyor opskyblock güzel konu

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone

SharpTR

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
17
Puanlar
0
Full Emek Skyblock " 1.8.8 x 1.8.9 " açacağım. O Zaman kapıştırırız :)
Proje Bitme Süresi(Tahminen) = 9 Ay​

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Full Emek Skyblock " 1.8.8 x 1.8.9 " açacağım. O Zaman kapıştırırız :)

Proje Bitme Süresi(Tahminen) = 9 Ay
Dokuz (9) Ay sonra bir konu açarız sizin için :)
Teşekkürler desteklediğiniz için.

SharpTR

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
17
Puanlar
0

Fhalinkz

Tm

Discord:

Fhalinkz#6825

Elmaslar
620
Puanlar
16.230
Minecraft
Fhalinkz

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel konu olmuş. Ellerine sağlık!​

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone

Blitz

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

SwapsKe#6314

Elmaslar
147
Puanlar
13.820
ikisininde zevki ayrı valla :D

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı