Sol Reklam
Sağ Reklam

Nasıl Hayatta Kalabilirim? #1

S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

project-management.png

Nasıl Hayatta Kalabilirim?
Merhaba Minecraft Türkiye ailesi. Bugün sizlere Minecraft'ta hayatta kalmanın püf noktalarını göstereceğim. Hem yeni başlayanlar için, hem de bir hevese girip oynayanlar için böyle bir konu açmak istedim. Herkese şimdiden iyi okumalar dilerim.

Başlangıç
İlk önce herkes bir odun kazmaya başlasın. Tabii ki ilk elimiz ile kazmak zorundayız. Ham madde toplayabilmek için alet yapmamız gerekmekte. Kazma, balta, kürek veya kılıç. Bunlar gerçekten çok önemli aletler.

Kazma: Madene ineceğiz, orada taş kırmak için bize çok lazımı olacaktır. Ayrıca o taşlar ile yeni bir kazma yapıp demir gibi değerli madenleri kazmaya başlayacağız. Her değerli madenlerle bir alet yapmamız gerekmekte.

Balta: Ağaçtan odun kazmak için en gerekli malzeme diyebilirim. Odun kazacaksın, çalışma masası yapıp orada aletlerini yapacaksın.
İşin biraz zor.

Kürek: Kürek bize toprak, kum ve çakılları daha hızlı kazmaya yardım edecektir. Toprak, çakıl ve kum gibi malzemelerin bize çok yardımı olacaktır.

Kılıç: Hayvan kesmede ve korumamıza yardım etmekte olan bu alet, diğer aletlere göre çok çabuk kırılabilmekte. Yaratıklara çok vurmamız sebebiyle hızlı kırılıyor. O yüzden dikkat edelim!

eco-je-zaujimava-manazmentova--image-4789.jpg

Barınak
Ham maddeleri ve benzeri eşyaları topladık diyelim. Hemen kendimize bir barınak yapmamız gerekmekte, çünkü yaratıklar bize elbet saldıracak ve bizde onlardan korunacağız. Bunun için de bir barınak yapmamız gerekmekte.

Tabii ilk önce bir çok eşya yapmamız gerekmekte. Nasıl yapılacağını falan bilmiyorsak bu sitenin bize çok yardımı olacaktır.

Barınak için gerekli olan malzemeler;

Tahta, evin duvarını en basit şekilde kaplamaya yarar. Böylece dışarıdan saldırılara kapanmış olur.

Kapı, evin giriş ve çıkış yeridir. Yaratıklar bu kapıdan hayli bir zor geçerler.

Merdiven, çatı gibi bir çok konuda yardım eder bize.

Cam, evin hava almasına, eve ışık girmesine ve dışarıyı görmemizi sağlar.

Genel malzemeleri ben burada söylemiş olayım, ev yapmada yardımcı olur.

large-picture-2825-2.png

Madenler
Madenler gerçekten zor bulunan bir şeydir. Madene elmas bulacağım diye bir heves tutar sizi, sonra bulamadım diye üzülürsünüz. Bu bölümde ise size madenlere küçük bir açıklama yapacağım. İşinize yarar bu bilgiler ;)

:mc_263-0:
Kömür: 128. katman ve aşağılarında bulunur. Bize pişirme ve ısıtmada yardımcı olur.

:mc_331-0:
Kızıltaş: 15. katman ve aşağılarında bulunur. Sistem yaparsınız ve işinizi her türden daha kolaylaştırırsınız.

:mc_265-0:
Demir: 64. katman ve aşağılarında bulunur. Sağlam şeyler için kullanılan bir malzemedir. Demir kapı, parmaklıklar gibi.

:mc_266-0:
Altın: 29. katman ve aşağılarında bulunur. Ne kadar iyi olsa da, hatta elmas kadar iyi olsa da sağlamlığı azdır. Altın elma yapabilirsiniz bunun ile. Hem de değerli!

:mc_264-0:
Elmas: 12. katman ve aşağılarında bulunur. Demirden sağlam, altından değerlidir. Bir çok yerde kullanılır.

:mc_388-0:
Zümrüt: 29.katman ve aşağılarında bulunur. Köylülerle takasta çok işimize yarar.

:mc_351-4:
Lapis Lazuli: 23. katman ve aşağılarında bulunur. Büyüleme de çok işimize yaramaktadır.

minecraft__cave_by_supahpow31-d7gw9sd.jpg

Bu rehberimizin 1. bölümünü bitirmiş bulunmaktayım.

Görüşmek dileğiyle Minecraft Türkiye ailesi, iyi forumlar dilerim...

Ekler

• project-management.png
    project-management.png
    1,3 KB · Görünt.: 130
  • project-management (1).png
    project-management (1).png
    13,8 KB · Görünt.: 136
  • project-management (1).png
    project-management (1).png
    13,8 KB · Görünt.: 139
  • project-management.png
    project-management.png
    3,8 KB · Görünt.: 108
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    53,3 KB · Görünt.: 105
  • coal_icon32.png
    coal_icon32.png
    8,3 KB · Görünt.: 138
  • download.jpg
    download.jpg
    6,7 KB · Görünt.: 139

Anathory

M & A | Tasarımdan animasyona her türden hizmet!
Emektar

Discord:

Anathory#8248

Elmaslar
1.293
Puanlar
7.530
Bilgi verici, aydınlatıcı bir konu, ellerine sağlık.
Cam, evin hava almasına, eve ışık girmesine ve dışarıyı görmemizi sağlar.
Cam evin hava almasını mı sağlıyor. :D

S

sooply

Ziyaretçi
Bilgi verici, aydınlatıcı bir konu, ellerine sağlık.
Cam evin hava almasını mı sağlıyor. :D

Açarsın camı hava alır normal hayatta ama Minecraft'ta karıştırdım :D

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı