Sol Reklam

Minecraft Haftanın Bloğu: Magma Bloğu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
G

Garp

Ziyaretçi

Ayaklarım?!? Olamaz ayaklarım yanıyor!

Merhaba artık her hafta açılacak Minecraft Haftanın Bloğu konularım ile sizlere her hafta Minecraft'ın eşsiz bloklarını tanıtacağım. Bu blokların sırlarını, işlevlerini ve nasıl elde edileceklerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Dilerseniz konumuza geçelim...

Magma2.jpg

Minecraft Haftanın Bloğu: Magma Bloğu
Merhaba Genç Steve! Ben Nether Fatihi, Jonathan. Geçtiğimiz günlerde Herobrine'nin yenileyip getirdiği Nether 1.10'da (Minecraft 1.10) geziyordum. Söylemeden edemeyeceğim Nether eskisinden de ölümcül bir hale gelmiş. Neyse Nether'da yeni maceralar ararıyordum. Bunun için güzeller güzeli elmas kazmamı kapıp kazmaya başladım. Kazarken fark etmedim ve 27. kata kadar kazdım. Bir de ne göreyim, az ışık saçan bir şey duruyor. Yanına yaklaşmaya çalıştım fakat oldukça sıcaktı. Ne olduğunu anlayamadım, yavaş bir şekilde üstüne doğru gittim ve ayaklarımın altı yandı. Bunun ne olduğunu bir maceracı olarak öğrenmek zorundaydım. Bu bloğun ne olduğunu öğrenmek için yanıma almam gerekiyordu. Kazmamı elime aldım ve kırmaya başladım. Oldukça kolay kırıldı. Bloğu aldığım gibi Bilge Notch'un yanına gittim.

Jonathan olayları anlatırken, Bilge Notch ile arasında geçen diyalog biz okurlara gözükür...

Magma.jpg

Jonathan (Nefes Nefese): Hey! Bilge Notch... şey... bu bu blok nedir?
Notch: Herobrine'in Nether 1.10'a getirdiği yeni bir blok.
Jonathan: Evet onun farkındayım ama ne işe yarıyor? Hakkında hiçbir şey bilmiyorum.
Notch (Tebessüm Ederk): Ah siz gençler. Otur şuraya ve sana bu blok hakkında bildiklerimi anlatayım. Unutma ben bu bilgileri tecrübelerimin sonucu öğreniyorum.
Jonathan (Heycanlı Bir Şekilde): Evet... evet seni dinliyorum.
Notch: Bu bloğun adı Magma Bloğu. Magma Bloğu, Nether'da 27.-36. katlar arasında bulunur. Normal Dünya'da ki Andezit Bloğu (Andesite) ile aynı oranda bulunur. Herhangi bir kazma ile kolayca kırabilirsin. Ayrıca bloğu elde etmek için sadece Nether'a gitmen gerekmez. 4 adet Magma Kremi ile yapabilirsin.
Jonathan: Peki bu bize zarar verir mi?
Notch: Evet, verir. Üzerine çıktığın zaman her yarım saniyede bir yarım kalbin gider. Bloğun hasarını engellemek için zırhına ateş koruması basabilirsin veya ateş direnci iksiri içebilirsin. Farklı bir engelleme yöntemi olarakta blok üzerinde iken eğilerek (Shift) yürü, böylece hasar almazsın.
Jonathan: Diğer canlılara karşı bir zararı var mı?
Notch: Evet, var. Bunun üzerinde hiçbir canlı doğmaz. Canavarlar bu bloktan nefret eder ve uzak durur. Eğer bir canavarı bu bloğun üzerine gelmesini sağlarsan canavar yakın bir süreçte ölecektir.
Jonathan: Peki bu bloğu nerede kullanabilirim?
Notch: Genellikle dekoratif amacı ile kullanılır fakat savunma için de kullanabilirsin. Evinin veya yaşadığın bölgenin etrafına bu bloklardan döşe ve içeri girmelerini engelle.
Jonathan: Peki başka ilginç özellikleri var mı?
Notch: Evet, bir özelliği daha var. Bu blok ışık emebiliyor. Yani Magma Bloğu'nun yanına ışık saçan bir blok koy veya ateş yak, onun ışığını emiyor ve o blok veya ateş gittiğinde dahi ışık saçmaya devam ediyor.

Notch'un anlattıkları bu kadardı fakat onun bile bilmediği bazı şeyler olabiliyor. Şimdi bende size bilmediği şeyleri söyleyeceğim.

1. Magma Bloğu'nun animasyonları jeb_ tarafından paylaşıldı.
tile.MagmaBlock.lavaeffectedAnimation1
tile.MagmaBlock.lavaeffectedAnimation2
tile.MagmaBlock.lavaeffectedAnimation3
tile.MagmaBlock.noteffectedAnimation0

2. Magma Bloğu'nun üzerine halı veya kar koyarsanız hasarı alırsınız fakat 3 katlı kar koyarsanız hasarı engellersiniz.

Sevgili Notch'un konu içerisinde bahsetmiş olduğu ışık emme ve yayma olayına gelelim.

magma bloğu.jpg

magma bloğu 2.jpg

magma bloğu 3.jpg

images (1).jpg

Evet Bir konumuzun daha sonuna geldik, haftaya Jonathan ile farklı bir blok tanıtımı için burada olacağız. O zamana kadar kendinize iyi bakın, sağlıcakla...

Ekler

• Minecraft-Türkiye.png
    Minecraft-Türkiye.png
    84,5 KB · Görünt.: 781
Son düzenleyen: Moderatör:

viu a leo

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
34
Puanlar
0
Yer
Antalya, Türkiye
Sen böyle güzel konuları nasıl açıyorsun? AŞIK OLDUM!! :<3: :<3: :<3:

Anathory

M & A | Tasarımdan animasyona her türden hizmet!
Emektar

Discord:

Anathory#8248

Elmaslar
1.300
Puanlar
7.530
Haftanın osu, haftanın busu. Ellerine sağlık Yardımcı Amiral Garp'cığım. Yarın 16:00'da Nether'a gel, magma bloklarında evcilik oynayalım.

G

Garp

Ziyaretçi

viu a leo

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
34
Puanlar
0
Yer
Antalya, Türkiye
G

Garp

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı