Sol Reklam
Sağ Reklam

Haber Minecraft Haftanın Bloğu: Çimen Bloğu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
G

Garp

Ziyaretçi

Bir inek atasözü vardır ve der ki; Mööğğ!

Merhaba bugün sizlere bir diğer Minecraft Haftanın Bloğu konum ile karşılıyorum. Bu hafta konuk bloğumuz Çimen Bloğu. Önceki hafta açmış olduğum Minecraft Haftanın Bloğu konuma gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Dilerseniz Çimen Bloğu'nu size taktim edeyim...

Minecraft.jpg

Minecraft Haftanın Bloğu: Çimen Bloğu
Merhaba Genç Steve! Hatırlıyorum musun? Bir hafta önce Magma Bloğu ile ilgili birkaç şey anlatmıştım. Ne unuttun mu? O zaman hemen yukarı çık ve geçen hafta anlattığım şeylere bak. Bugün sana Earth-Mine'ın her yerinde görebileceğin çimen bloğunu anlatacağım. Bildiğin gibi ben bir maceracıyım ve her şeyi öğrenmem lazım. Kendi kendime dedim neden çimeni daha fazla detaylandırmayayım. Kendi bilgimin üzerine bilgi katmak için Bilge Notch'un yanına gittim ve sorular sordum.

Jonathan olayları anlatırken, Bilge Notch ile arasında geçen diyalog biz okurlara gözükür...

Çimen.png

Jonathan: Hey Bilge Notch. Bana çimen bloğu ile alakalı ne anlatabilirsin?
Notch: Hmm. Bu blok daha çok tarım için kullanılsada, dekorasyon içinde kullanılabilir. Sadece tarım da değil, hayvancılık için de kullanılabilir.
Jonathan: Evet, onu biliyorum fakat başka bir işlevi yok mu?
Notch (Tebessüm Ederk): Ah siz gençler. Çok heycanlısınız. Otur şuraya da güzelce anlatayım. Bu blok tarım, hayvancılık ve dekorasyon dışında çoğaltma işlemi için de kullanılıyor.
Jonathan (Heycanlı Bir Şekilde): Nasıl yani?
Notch: Şöyle anlatayım. İpeksi büyüsü basılı bir küreğin var ise çok kolay zengin olabilirsin. Sana şunu söylemeliyim. Toprağın yanına bir çimen bloğu koyarsan çimen bloğu yavaş yavaş etrafa yayılor ve bir süre sonra her yer çimen oluyor. Çoğaltma işleminden kastım buydu. Bir diğer özelliği ise mycelium bloğu'nun yanına koyduğun taktirde mycelium bloğu, çimen bloğuna yayılıyor. İpeksi kürekte burada önemli işte. Kazıp kolayca zengin olabilirsin.
Jonathan: Peki mycelium bloğunun üzerinde bir hayvan yaşayabiliyor mu? Yani hayvancılık için uygun mu?
Notch: Evet hayvan yaşayabiliyor. Mycelium ineği bu bloğun üstünde yaşıyor. Mycelium ineği yetiştirmek için oldukça uygun fakat bulması zor.
Jonathan: Peki çimen ile ilgili farklı bilgiler verebilir misin?
Notch: Çimen ile ilgili pek bir bilgi yok fakat dediğim tarım için kullanabilir ve çoğaltma için kullanabilirsin.
Jonathan: Peki teşekkür ediyorum.
Notch(Tebessüm Ederek): Her zaman beklerim genç kaşif.

Notch'un anlattıkları bu kadardı fakat onun bile bilmediği bazı şeyler olabiliyor. Şimdi bende size bilmediği şeyleri söyleyeceğim.

1. Çimen bloğunun üzerine kar koyarsanız çimen bloğunun çimen kısmı beyaz olacaktır. Yani kar şeklini alacaktır.

2. Minecraft 1.9'dan sonra kürek ile çimene sağ tıklarsanız çimen yol şeklini alacaktır.

3. Podzol sanılanın aksine bir çimen türüdür.

5yjpgz.png

Evet kaşif ruhlu okurları. Bir konumuzun daha sonuna geldik, haftaya Jonathan ile farklı bir blok tanıtımı için burada olacağız. O zamana kadar kendinize iyi bakın, sağlıcakla...

Ekler

• Minecraft-Türkiye.png
    Minecraft-Türkiye.png
    84,5 KB · Görünt.: 314
Son düzenleyen: Moderatör:

Dagon

Here we go again..

Discord:

dagon#7828

Elmaslar
1.147
Puanlar
16.070
Sen mükemmel bir detaysın <3

G

Garp

Ziyaretçi

YunusB3Y

Sevgiler, Saygılar Blaze Bey

Discord:

@๖̶̶̶ۣۣۜۜ͜ζ͜͡ GamingPro#5857

Elmaslar
316
Puanlar
0
Minecraft
YunsBEY
Kitap okuma dersi senin sayende boş geçmedi sağol.

G

Garp

Ziyaretçi

YunusB3Y

Sevgiler, Saygılar Blaze Bey

Discord:

@๖̶̶̶ۣۣۜۜ͜ζ͜͡ GamingPro#5857

Elmaslar
316
Puanlar
0
Minecraft
YunsBEY
O zaman Kitap kategorisinde açtığım Çizgi Roman konularına göz atabilirsin. İlgili sayfaya gitmek için buraya tıklayabilirsin.

Ovv böyle bişey i vardı.

Hemen okuyorum.:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı