Sol Reklam

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
896
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - İşinize Yarayacak 5 Mod!
Gelin! Minecraft'ı eğlenceli bir dünya yapalım..
Önsöz
Sizler de Minecraft'ın sıradanlığından sıkıldınız değil mi? Eğer böyle ise sizleri kurtaracak çözümler de mevcut. Bu modlar sayesinde oyununuz daha çok eğlenceli hale gelerek sizleri bu durumdan kurtaracak. Ben de bu modlardan en işinize yarayacakları listeledim. Hadi işinize yarayacak 5 mod listesine geçelim;

1- Backpacks

Backpacks-Mod.jpg

Çoğunlukla "Hayatta Kalma" modunu oynayan arkadaşların ihtiyacını gidericek moddur. Özellikle eşyalarınızı saklamak için ya da bir yerden bir yere taşınacağınız sırada işinize çok yarayacaktır. Fazla eşya kapasitesi sayesinde tüm eşyalarınızı alacaksınız. Modda bulunan çanta türleri ise şunlardır;

1- Normal BackPack (1 Sandık Boyutunda)

2- Large BackPack (2 Sandık Boyutunda)

3- Ender BackPack (1 Ender Chest Boyutunda)

Backpacks-Mod-1.png

Çantaların yapımı ise çok zor olmadığından, yapımına çok fazla uğraşmayacaksınız. Bu sayede daha az maliyetle daha çok eşya taşıyacaksınız. Eşyaların tarifleri ise;

backpackmod1.jpg

Bu oyun modunun "Hayatta Kalma" serisinin en önemli parçalarından biri olduğunu düşünüyorum. Gerek oyuna gerçekçilik katması, gerek kolaylık sağlaması gibi artı yönleriyle oyunu daha eğlenceli hale getiriyor. Fizik ve gerçekçilik gibi modlarla desteklenerek çok eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bu modu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2- Too Many İtems

maxresdefault.jpg

Too Many İtems Modu

Too Many İtems sayesinde oyunda yapacağımız ayarları kısayol haline getiriyor. Tek tıkla bir sürü ayar yapmamızı sağlayan ve "Yaratıcı" modunu oynayan arkadaşların veya mimarlıkla uğraşanların işlerini kolaylaştıran bu mod bizlere birçok özellik sağlıyor. En bilindik özelliklerini paylaşmak gerekirse şunları söyleyebilirim;

Açma Kapama: Eğer sizde sıkıldıysanız veya işinize artık yaramayacaksa "o" tuşu ile hud bölümünü aktif veya deaktif edebilirisiniz.

Envanter Kayıt Özelliği: Sol tarafta bulunan "Save" tuşlarına envanterlerinizi kayıt edebilirsiniz. Bu sayede öldüğünüzde kayıt aldığınız tuşa basarak envanterinizde bulunan tüm eşyalar tekrardan yerine getirmesini sağlayabilirsiniz.

Büyü Kısayolu: İstediğiniz kılıcı seçerek sağ tarafta çıkan seçeneklerde basılmasını istediğiniz büyüyü ve basılacak seviyeyi tek tuşla ayarlayabilirsiniz. Bu cidden büyük bir kısayol çünkü büyü basması oyunda çok zahmetli bir şey.

Zaman Ayarlamak: Sol yukarıda bulunan seçenekler sayesinde oyun içi zamanı istediğiniz saate alabilir, istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Saatleri bilmeyen arkadaşlar için ise gün doğumu, gün batımı gibi resimlerle saatlerin yakın olduğu durumları da anlatmayı unutmamışlar.

Havayı Ayarlamak: Sol yukarıda bulunan seçenekler sayesinde oyun içinde bulunan hava durumunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yağmurlu, sisli, karlı gibi bir çok seçenek sayesinde oyun anında anlık değişimler yapabilirsiniz.

Envanter yönetimi için bu kadar önemli olan bu modu her zaman kullanmanızı öneririm. Bu tür kısayollar zamandan istifade etmemizi ve gerektiğinde daha erken erişmemizi sağlar.

Eğer bu modu beğendiyseniz indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3- Minecraft Forge

FML151MLRE.png

Minecraft Forge
Minecraft Forge, bulunan tüm modlardan en önemlisidir. Forge sayesinde tüm modları yönetebilir ve kendisiyle birlikte gelen modlarla birlikte kullanabilirsiniz. Genellikle en ünlü ve en çok indirilen modların çalışması için gereken önemli bir API'dır. Yapımcısının çıkardığı önemli modlar ise Forge ile geliyor.

Kurulum;

1- Buraya tıklayarak modun resmi sitesine gidiyoruz ve sol taraftan sürümü seçiyoruz.

1.PNG

2- Sürüm seçtikten sonra açılan sayfadan indirme türümüzü seçiyoruz. Eğer eski bir versiyon isterseniz "Show all versions" tuşuna basarak eski sürümleri görebilirsiniz. "Windows Installer" daha kolay bir tür olduğundan onu seçiyoruz.

2.PNG

3- İndirdikten sonra uygulamayı açıyoruz ve ayarlara dokunmadan devam ediyoruz. Kurulumu yapıyor ve "mods" klasörümüz geliyor.

3.PNG

4.PNG

4- Yapamayan arkadaşlar için efsane bir video bırakıyorum;

4- Item Pyhsics

ItemPhysic-Mod.jpg

ItemPhysic Modu

Gerçekçi bir Minecraft isteyen arkadaşlarımızın favori modlarından bir tanesi olduğunu söyleyebilirim. Fizik kurallarını Minecraft'a taşıyan bu mod sayesinde yere attığınız eşyalar daha gerçekçi bir şekilde gözüküyor. Eşyaların, blokların ve kılıçların birbirinden farklı yerde duruş şekilleri bulunuyor. Bu mod; kare bir oyunu, gerçekçiliğe en çok yakınlaştıran modlara örnek verilebilir. Benim de favori modlarımdan.

Belli başlı mod paketlerinde zaten görmeye alışkın olduğumuz modlardan biridir. Genellikle survival veya arkadaşlarımızla oynadığımız zaman oyunun bize verdiği zevki üst noktalara taşıyor. Tercih edilebilir.

İtemPhysic modunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Getirdiği özelliklerden bazıları ise;

- Eşyalar ve zırhlar suyun üstünde yüzüyor.
- Sadece yakılabilir maddeler lavda yanar.
- Geliştirilmiş eşya animasyonları.
- Kaktüsler eşyaları yok edemez.

1460048531_itemphysic-mod-2.jpg

5- Optifine HD

28210359-4212f4b4-6897-11e7-925d-0afbf6ed3ed9.jpg

Optifine HD
Optifine, Minecraft'ın sınırlandırılmış grafik ayarlarını daha kişileştirilebilir hale getirerek bilgisayarı kötü olanlar için düşük grafik ayarları, iyi olanlar için ise daha iyi grafik ayarları sunuyor. Bu ayarlar sayesinde FPS'iniz yüksek oranda artacaktır. "Shaders" isimli yüksek grafik dosyalarını da destekleyen bir mod olduğundan çok kaliteli görüntüler elde edebilirsiniz.

Getirdiği özellikler;
HD Doku Desteği
HD Yazı Tipleri
Daha İyi Çim & Kar
LAG & DONMA Düzeltmesi
Antialiasing
Multi-Core CPU
Genişletilmiş Grafik Ayarları

optifine-surumleri.png

optifine-screen.png

Kurulum;

https://www.mc-tr.com/konu/optifine-nedir-optifine-ne-ise-yarar-nasil-yuklenir.28248/

Düşüncelerim
Yukarıda verilen modlar, Minecraft kullanıcıları tarafından en çok beğenilen ve indirilen modlardan bazılarıdır. Gerçekten bazı modlar ile birleştirildiğinde veya arkadaşlar ile oynandığında oyunu çok zevkli bir hale getiriyor. En önemli API modundan fizik moduna kadar her tür çeşitli modu seçmeye çalıştım. Sizlerinde eklemek istediği şeyler varsa yoruma bekliyorum ve konuyu beğendiyseniz bir elması hak ettiğimi düşünüyorum.

atam.png

Son düzenleme:

EmektaR_03

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

EMEKTAR

Elmaslar
190
Puanlar
75
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
MustafaPvP1
GameOfMods geldi aklıma.

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
896
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı