Sol Reklam

Rehber İçinizdeki Cadıyı Ortaya Çıkarın! Minecraft İksir Yapımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
G

Garp

Ziyaretçi

Minecraft-Türkiye.png

Su, wart ve blaze tozu! Bunlar mükemmel güçlü iksirler yapmak için kullanılan malzemeler. Ancak Cadı Fiorino yanlışlıkla bu karışımın içine bir malzeme daha ekledi. Barut X! Böylelikle Patlayıcı Güç iksiri ortaya çıktı!

Minecraft.jpg

İksir Nasıl Yapılır?
Merhabalar bugün sizlere nasıl iksir yapacağınızı ve iksirlerin faydalarını anlatacağım. Öncelikle iksirimizi hazırlamak için bir tane iksir standına ihtiyacımız var. İksir standı 3 adet kırıktaş ve 1 adet blaze çubuğu ile yapılabilen bir eşyadır. Alt tarafa 3 adet kırıktaş, tam ortaya 1 adet blaze çubuğunu koyuyoruz. Blaze çubuğunu Nether'a gidip bulabilirsiniz.

iksir stand.jpg

İksir standı yapımı.

İksir standını yaptıktan sonra herhangi bir yere koyun. Şimdi yapacağımız eşya boş şişe. Boş şişe içerisine su doldurun ve iksir standına koyun. Bunları burada bırakın ve Nether'a geri gidin. Nether'da, Nether Kalesi yardımı ile wart toplayın. Wartların yanı sıra bulabilirseniz ghost göz yaşı, blaze çubuğu, ışık tozu ve magma kremi bulun. Daha sonra eve dönün. Evde iksir standına koyduğunuz suya wart ekleyin. Eklediğiniz wart ile iksir yapımının birinci adımını atacaksınız.

Şimdi gelelim en önemli kısıma. Ne iksiri yapmak istiyorsanız ona göre malzemenizin olması gerekiyor. Ben sadece bazı iksirlerin yapımını göstereceğim.

Güç İksiri: Güç iksiri yapmak için 1 adet blaze tozuna ihtiyacınız var. Blaze tozu için blaze çubuğuna ihtiyacınız var. Blaze tozunu iksirinize ekleyin. Eğer daha güçlü bir iksir yapmak istiyorsanız ışık tozunu iksirinize ekleyin. Böylece Güç II iksiri elde edeceksiniz.

Zıplama İksiri: Zıplama iksiri için bir adet tavşan bacağı gerekiyor. Tavşan bacağını iksirinize eklediğinizde size Zıplama I iksiri verecektir. Bunu güçlendirmek için ışık tozu eklemeyi unutmayın.

Ateş Direnci İkisiri: Ateş Direnci iksiri yapmak için 1 adet magma kremine ihtiyacınız var. Magma kremini iksirinize ekleyin. İşte size Ateş Direnci iksiri.

Hız İksiri: Hız iksiri için bir adet şekere ihtiyacınız var. Şekeri, şeker kamışından bulabilirsiniz. Bulduğunuz şekeri iksirinize ekleyin ve oluşan Hız iksirini alın. Bunu güçlendirmek için ışık tozu eklemeyi unutmayın.

Yenilenme İksiri: Yenilenme iksiri için bir adet ghost göz yaşına ihtiyacınız var. Ghost göz yaşını bulduğunuz zaman iksire ekleyin. Daha sonra size Yenilenme iksiri verecektir. Yenilenme iksirinin etkisi oldukça kısa olsada bunu arttırabilirsiniz. Tabii ki ışık tozu sayesinde.

Evet... ben bazı iksirlerin yapımını anlattım. Eğer zıt etkisi olan bir iksiri nasıl yapacağınızı anlatacağım. Eğer Yavaşlık iksiri yapmak istiyorsanız, hız iksirine mayalı örümcek gözü ekleyin. Böylece yavaşlık iksirinin yapmış olacaksınız.

Minecraft.jpg

İksir Ne İşe Yarar?
İksirler oyunlarda bize ek kazanç sağlamak için yapabileceğimiz, özel efektler veren şeylerdir. İksirlerin bazıları kötü efekt verirken, bazıları ise iyi efekt verirler. İksirleri sadece kendi üzerimizde değil, farklı canlılar üzerinde de kullanabiliriz. Bunu barut yardımı ile yapabiliriz. Zombi, iskelet gibi canavarlara zehir, hasar gibi iksirler etki etmezken, yenileme, anında sağlık gibi iksirler etki eder.

İksirler ile su altını keşfedebilir, karanlık yerlerde daha iyi yolumuzu bulabilir ve en önemlisi bazı iksirler sayesinde istediğimiz gibi maden kazabiliriz. İksirlerin en iyi yanı ise arkadaşlarımız ile dilediyimizce eğlenebilriz.

magicbattle-mascotte-minecraft.png

Evet,

konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Önceki Rehber konuma gitmek için
buraya tıklayabilirsiniz. Başka bir gün, başka bir Rehber konumda sizler ile görüşmek üzere, sağlıcaklakla...

Son düzenleyen: Moderatör:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Forumda ve diğer forumlarda bu konu rehber edilmiş. Ama emin ol ki en güzelini sen anlatmışsın. Adeta oyuna ufkum tekrar açıldı.​

G

Garp

Ziyaretçi

Forumda ve diğer forumlarda bu konu rehber edilmiş. Ama emin ol ki en güzelini sen anlatmışsın. Adeta oyuna ufkum tekrar açıldı.​
Yani anlatımı kötü yaptığımı düşünüyorum daha güzel yazabilirdim. Yine de teşekkürler.

S

sooply

Ziyaretçi
Anlatım iyi değil çünkü tarifler detaylı olarak belirtilmemiş, daha iyi olabilirdi, yine de ellerine sağlık.

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Anlatım daha geniş olabilirdi. Eline sağlık.

EmreSHN

Seven sevdiğiyle güzelleşir.
Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.634
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
PvPciler için yararlı bir konu olmuş, başarılar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı