Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
G

Garp

Ziyaretçi

Hızlı koşmaya çalışma, başarısız olacaksın!

Merhaba bugün sizlere bir diğer Minecraft Haftanın Bloğu konum ile karşılıyorum. Bu hafta konuk bloğumuz Ruh Kumu. Önceki hafta açmış olduğum Minecraft Haftanın Bloğu konuma gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Dilerseniz Kum Kumu'nu size taktim edeyim...

DDaoM3.png

Minecraft Haftanın Bloğu: Ruh Kumu
Merhaba Genç Steve! Hatırlıyorum musun? Bir hafta önce Çimen Bloğu ile ilgili birkaç şey anlatmıştım. Bugün sana Earth-Nether'ın çoğu yerinde görebileceğin ruh kumunu anlatacağım. Bildiğin gibi ben bir maceracıyım ve her şeyi öğrenmem lazım. Kendi kendime dedim neden ruh kumu hakkında daha fazla bilgi öğrenmeyeyim. Kendi bilgimin üzerine bilgi katmak için Bilge Notch'un yanına gittim ve sorular sordum.

Jonathan olayları anlatırken, Bilge Notch ile arasında geçen diyalog biz okurlara gözükür...

EDZQYg.jpg

Jonathan: Hey Bilge Notch. Bana ruh kumu ile ilgili ne anlatabilirsin?
Notch: Hmm. Wart ekmek ve Wither Boss'u çağırmak için bu bloğu kullanabilirsin. Daha başka kullanım alanları da var tabii ki.
Jonathan: Biraz daha ayrıntıya girer misin?
Notch (Tebessüm Ederk): Tabii ki. Bu blok wart yeni Earth-Nether'ın ekilebilen tek ekini. Bu ekin iksir işleminde kullanılıyor. Yani iksir yapabilmek için wart gerekli.
Jonathan (Heycanlı Bir Şekilde): Peki Wither Boss nedir?
Notch: Wither Boss çok güçlü bir canavar. Dört adet ruh kumu ve üç adet Wither İskelet Kafası ile yapılıyor. Şunu da söylemeliyim fener yapabilmek için Wither Boss'u kesmen gerekiyor. Çünkü kestiğimizde yıldız çıkıyor ve bu yıldız fenerin ana temelini oluşturuyor.
Jonathan: İlk başta başka alanlarda da kullanılıyor derken neyi kastettin?
Notch: Ruh kumu üzerine oldukça yavaş ilerleriz. Yani bu çok oyunculu oynadığınız zaman bölgenizi korumak için çok işe yarayacak. Eğer ruh kumunun altına buz koyarsan üstünde yüreyecek kişi daha da yavaşlar.
Jonathan: Peki ruh kumu ile ilgili farklı bilgiler var mı?
Notch: Ruh kumu ile ilgili başka bir şey bilmiyorum fakat Herobrine'nin bizzat yazdığı Büyülü Yazma'da birkaç şey yazıyor olabilir. Ona bakmayı deneyebilirsin.
Jonathan: Peki teşekkür ediyorum.
Notch(Tebessüm Ederek): Her zaman beklerim genç kaşif.

Notch'un anlattıkları bu kadardı fakat onun bile bilmediği bazı şeyler olabiliyor. O yüzden Herobrine'nin kitabına bakıyoruz.

1. Ruh kumu üzerine durursanız ayaklarınız gözükmez.

2. Ruh kumu üzerine Gümüş Balığı düşerse ölmeye başlar.

3. Ruh kumu üzerinde durursanız boyunuz bir buçuğa (150) düşecektir.

4. Ruh kumunun üzerinde çok fazla durursanız ruh sesleri duymaya başlarsınız.

5. Ruh kumu üzerinde yürürken hava kararır.

yqX23M.png

Evet . Bir konumuzun daha sonuna geldik, haftaya Jonathan ile farklı bir blok tanıtımı için burada olacağız. O zamana kadar kendinize iyi bakın, sağlıcakla...

Ekler

• Minecraft-Türkiye.png
    Minecraft-Türkiye.png
    84,5 KB · Görünt.: 245
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı