Sol Reklam
Sağ Reklam

Forum akımları nelerdir? Ve bir çok kişinin yaptığı hatalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
mc-tr.png

Merhabalar Minecraft Türkiye ailesi.
Bugün, çok bilinen konulardan bahsedeceğiz.
Bu forum içindedir.
O zaman başlayalım
Minecraft Türkiye

MCTRKONUSEVGİ.jpg

Son dönemlerde aşk konuları açılıyor ve abi çok aşığım ne yapayım ? Gibi sorular geliyor millet yorum yazmak için her şeyi yapıyor.
Kişi git konuş diyor tam yazmıyor her şeyi ve bu şekilde yorum kasıyor karşı taraf elmas filan verince devamını getiriyor.
Bizi ilgilendirmez sizin aşkınızdan diyen olabilir, fakat ben böyle bir şey olmasını istemem herkesin düşüncesi farklı ama artık bunlara son verilmesini istiyorum. Ya Rehber konuları öne çıkması için bir şey yapmanız gerekiyor artık yetkililer.
Adam konu açıyor ve konuda 10 kelime var +30 cevap geliyor. Biz Rehber konuları açıyoruz ve bu konular eriyor.
Bu şekilde hiç kimse Rehber konusu açmayacak, ve kolay konular açarak +30 mesaj alabilir.
Kısacası artık bıktık bu tür konulardan bizim için :

1547334644495.png

Gibi sütunlar eklenebilir, ve bizde bu sayede azda olsak görünüm sağlayacağız.
Sizlerden tek istediğim yardım şuan için bu duruma son verilmesidir.
Anlayışınız için teşekkür ederim.

MCTRÇEKİLİŞ.png

Çekiliş konuları'da maalesef ki bu tür konularda yeniliyor. Bunun için 'ÇEKİLİŞ ALANI' gibi bir forum eklenebilir, ve bu forumda anca kabul edilen konular olabilir. Bir konunun patlaması için illa yetkili olmak zorunlu gibi oluyor böyle. Bu şekilde olursa daha iyi olacaktır, ve bir çok katılım isteği olacaktır. Şimdi inanmıyor olabilirsiniz bir kaç arkadaştan örnek verebilirim.

Örneğin : Eyüp bir konu açtı ve katılım sayısı dokuz kişi ama bir çok yetkili açınca bu sınır +30 gibi büyük kapsamlı kişilere yayılıyor.
Bu konuda adaletli olursanız daha iyi olabilir.

Error.jpg

Bu bölümüz'de bir öne çıkma konusu değil ama bir çok kişinin konuyu yanlış yere açması. Bu sorun genellikle skript yazılımlarında geçerli oluyor, adam skript destek bölümüne değilde, başka başka yerlere açıyor ve o kişi cevaplasa bile, en iyi cevap alamıyor.
Hadi konuyu tutturdu, fakat bu seferde kişi en iyi cevap vermiyor, ve üstüne cevapta vermiyor.
Böyle durumlara sinirleniyorum, ve yardım istiyorsanız açık bir dil ve güzelce her gün konunuza bakmanızı öneririm.

OyunMC.png

MC-TR Özel Oyunları alanında oyun oynamak için konuyu anlaman lazım, fakat hiç bir bilgi yok.
Konu şu şekilde oluyor genellike :
Kod:
Evet arkadaşlar bu gün bir oyun oynayacağız bu oyunun ismi >Gerçekler Oyunu>

Oyunu anlatayım :

Herkes bir sırrını söyleyecek.
Ve alttaki kişi, bunu yorumlayıp kendi sırrını söylecek.

Evet başlıyorum.
Ben yetkili değilim.
Biraz daha açık bir dille anlatabilecek, olsa bile kısadan kesiyor.
Bu şekilde millet anlamıyor, ve yanlış yazsam bile sonuçta yorum bende kalır için yazıyor. (Herkes için demiyorum.)
Yani konuyu beş dakikaya açacağına, on dakika daha çabala neler çıkacaktır ortaya.
Ama siz, hâlâ ısrar ediyorsanız kısa konu açacağım diye bir şey diyemem.

MinecraftBuild.jpg

Bir çok kişinin her konusunu 'Konu Dışı' bölüme açıyor ve bunlardan biriside mimarlık ile konuları.
Bunu zamanında bende yaptım, yapmadım diyemem ama artık herkesin uyanması lazım.
Yaptığınız haritayı bedavaya herkese vermek istiyorsanız, 'Ücretsiz Hizmetler' bölümüne açabilirsiniz.
Fakat, siz paralı satmak istiyorsanız zaten 'Onaylı Satıcı' olmanız gerekir ve bunları bilmeniz gerekiyor.
Kısacası abi mimarlık ile ilgili konuları (Minecraft Genel, Ücretsiz Hizmetler) bölümüne açabilirsiniz.
Yani boşu, boşuna 'Konu Dışı' bölümünde açmanıza gerek yok.
Bunları desem'de iki gün sonra yine buraya bir çok konu açılacak biliyorum.

MCKOD.jpg

Kod yazmak, ve güzel bir konu açmak istiyorsanız yeri burası değildir maalesef.
Yerini arıyorsanız ( Webmaster & Proglama , Donanım & Yazılım ) bölümlerine açabilirsiniz.
Yani burada açsanız bile büyük ihtimalle tutmaz fakat tam bölümünde açarsanız tutma ihtimali artar.
Bu sayede konunuz bir çok kişiye ulaşır, ve bu sayede hedefiniz varsa ulaşmanıza yardımcı olabilir.
Boşuna burada video çekip konu açmanıza gerek yok, çünkü burada açarsanız unutulur ve konu kaybolur.
Bu size bağlı bir durum olacaktır.

GrafikT.png

Siz konu tasarımı, veya başka bir tasarım yapıyorsanız sizde çok ters yöne gelmişsiniz.
Bu tür konuların bölümü, bu tarz yerde ne arasın ?
Hemen söyleyeyim hangi yerlere açmalısınız o zaman .:)
( Grafik & Tasarım , Minecraft Genel , Ücretsiz Hizmetler ve Satacaklarınız )
Satacaklarınız bölümü Onaylı Satıcılar içindir. Yani satmanız için Onaylı Satıcı almanız gerekir.
Bunun dışında öteki yerlerde bedavaya verebilirsiniz veya indirme link'siz paylaşabilirsiniz.
Fakat, bunlara Ücretsiz Hizmetler dahil değildir.
Tam bölümünde açarsanız sizin faydanıza olur, konunuz daha çok kişiye ulaşabilir ve sizi hedeflerinize ulaştırabilir.
Ve bunları görünce daha iyi tasarım bile yapabilirsiniz .:)

Oyunlar.png

Binlerce, yüz binlerce ve daha, fazla bulunan oyun dünyasında konu dışı bölümüne konu açmak nedir ya ?
Bunun için bir adet bölüm bulunuyor, zaten bu bölümlerin adı :
(Benimle oynar mısın?) bölümüne konu açarak, arkadaş bulabilirsiniz bu şekilde daha iyi bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.
Ama Benimle oynar mısın? bölümünden daha fazla maalesef ki konu dışında bu tür oyun arkadaşı arayanlar daha fazla oluyor.
Varsa hâlâ bilmeyen bu bölümü önerebilirsiniz, bu şekilde forum daha düzenli bir hal alacaktır.

Hosting.png

Birisi hosting arıyor fakat konu dışı bölümünde, eee bunun için bölümler boşana mı var?
Hocam hangi bölümler? Hostingler hakkında bilgi edinmek için, veya yardım gerekiyorsa konu açmanız için bölümler bulunuyor.
Peki bu bölümlerin isimleri nelerdir? ( Hosting Genel , Hosting Arıyorum , Hosting Şirketleri ) Olmak üzere üç konu bulunur.
Yani zaten hosting şirketleri'nin yazılarına bakarsanız bile bilgi edinebilirsiniz.

Benim düşüncem.png

NE ANLATMAK İSTİYORUM ?

Kısa konu açılmasın, ve daha çok emek verilen konular açılsın ki, bu şekilde forum güzel bir yere dönüşsün.
Biraz fikir ile forumda tavan bile olabileceğiniz yer değilde, güzel fikirlerle tavan yapabileceğiniz bir yer haline gelebilir.
Abi sevgilimden ayrıldım ne yapayım? diye konu açıp +30 mesaj alınca bir şey olmuyor, asıl güzel mesajlar olması gerekiyor.
Ben bunlara kızgın değilim, fakat konularımızın eridiği için üzgünüm.
Ama ben biliyorum forum el atmadığı sürece bu süreç devam edecektir.
Ve maalesef ki bir çok arkadaş konularını yanlış bölüme açıyor.
Bu şekilde bir çok hatalı cevap gelebiliyor.
Bunlara artık bir bakılması, gerekiyor umarım yetkililer bu konudan sonra azda olsa bizlere ses verir.
Elbet bir gün, bunlar olabilir denemekten zarar gelmez. :(

NOT > Konuda hiç kimseye laf atılmamıştır, ve hiç kimse üstüne alınmasın lütfen.

MCTRKONUSONU.jpg

Minecraft Türkiye Ailesi son sözler gelmeden önce bir konudan bahsedeceğim...
Bir çekiliş var, ve bu çekilişe hemen katılabilirsiniz.
Bana çıkmaz, diye düşünme sakın katıl şansını dene. :)

Minecraft Türkiye Ailesi son konuma sen hâlâ bakmadın mı ?
O zaman hemen spoiler'e tıkla ve git ! :)

Bir RebelBot Sözü :

Elbet bir gün, haklı kazanacaktır, elbet bir gün, haklının yüzü gülecektir, elbet bir gün, emek veren kazanacaktır...

Sizce konu yararlı mı ?
Nasıl olmuş ?
iyi mi kötü mü olmuş konumuz ? Yorumlarda bildirmeyi unutmayınız :)
Görüşmek üzere
Minecraft Türkiye ailesi.
Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere.
Bizim amacımız kimseyi, aşağılama değil tam tersi desteklemek'tir.
Sağlıcakla kalın
Minecraft Türkiye ailesi...

Son düzenleme:

Bluter

Öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen.

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
İlk olarak konu güzel fakat biraz kaba bir dil ile anlatmışsın ve "adam" demek yerine "kişi" ve ya "şahıs" diyebilirdin. Ayrıca konuda anlattıklarının çoğu doğru. Forumda böyle konular açıldığı zaman güzel konuları örtüyor ve öne çıkmasını engelliyor. Böyle devam ederse güzel konuların hiç biri kolay fark edilemeyecek.

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
İlk olarak konu güzel fakat biraz kaba bir dil ile anlatmışsın ve "adam" demek yerine "kişi" ve ya "şahıs" diyebilirdin. Ayrıca konuda anlattıklarının çoğu doğru. Forumda böyle konular açıldığı zaman güzel konuları örtüyor ve öne çıkmasını engelliyor. Böyle devam ederse güzel konuların hiç biri kolay fark edilemeyecek.
Teşekkürler, değerli yorumunuz için ve, gerçeklere sizde katıldığınız için.

Arda

Konuşmak bedava, bana kodu göster! -Linus Torvalds

Discord:

ArdaK#6888

Elmaslar
656
Puanlar
7.075
Minecraft
JoneX
başarılarının devamını dilerim

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone

CyberArrow

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
0
Ben sana katılıyorum. bu konuda "Anılarınızı Paylaşın" kelimesini anlamayıp konuda kişinin kendisinden bahsedilmesine rağmen konu açıp soru sormaları acayip. :'D

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Ben sana katılıyorum. bu konuda "Anılarınızı Paylaşın" kelimesini anlamayıp konuda kişinin kendisinden bahsedilmesine rağmen konu açıp soru sormaları acayip. :'D
Aynen, ama bir çok kişi bu konuda, ısrar ediyor ve bile bile yanlış bölüme konu açıyor.

FairyTale_

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

-

Elmaslar
73
Puanlar
0
Minecraft
FairyTale
Böyle konu aç. Devam et böyle. Başarılar.

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone

ultraPvP_Offical

Ne mutlu Türküm diyene !

Discord:

Riqude#1881

Elmaslar
223
Puanlar
0
Minecraft
ultraPvP_
Forumda gördüğüm en kaliteli konu olabilir. ( Çok güzelsin harikasın ama diksiyon eğitimi alman lazım (!) :D )​

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Siyah yazma, gece modunda görünmüyor.

RebelZone

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kırmızı, nasıl olur efenim ?
Baktım'da tüm konuyu maalesef ki kırmızı font yapamam.

Ama bu temada hiçbir yazın gözükmüyor..

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı