Sol Reklam

Elitra İle Neler Yapılabilir?

S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Elitra İle Neler Yapılabilir

Merhaba sevgili Minecraft Türkiye ailesi, bugün sizlerle elitra ile çok değişik şeyler yapacağız. Yeter ki eğlenelim. Eğer işsizseniz, aşağı doğru inin ve Minecraft'ı açın. Orada denen her şeyi yapın. Hadi bakalım göreyim sizi! Şimdiden iyi okumalar dilerim. Konu sonunda görüşürüz!

elitralar.jpg

Pelerin Gibi Kullanabilirsiniz!

Alın takın, pelerin gibi kullanın ne zarar gelecek ki? Doku paketinden ayarlarsınız görünümünü, takarsınız sırtınıza, ayrı bir hava katar. Onunla koşun, zıplayın, işlerinizi yapın ve hava atın. Bu kadar! Yani sadece takacaksınız o kadar uzatmaya gerek yok.
tek-kullanımlık-olan-elitra.png

Tek Kullanımlık Olana Kadar Uçun!

Benim boş zamanlarımda yaptığım bir şeydir. Genelde alırım bir elitra, takarım sırtıma, uçarım bir güzel tek kullanımlık olana kadar. Galiba 30 dakika falan uğraşmıştım bunun için. Ayrıca kardeşime sıramı da vermemiştim. Olsun istediğimi elde ettim sonuçta. Güzel bir görünüme sahip oldu değil mi? Sizde yapın bence güzel bir görünüme sahip oluyor, eşya çerçevenize koyarsınız, süs olarak durur.

elitra-öğrenmek.jpg

Elitra İle Parkur Yapın!

Aslında öğrenmek isteyenler için ideal bir şey. Aynen daire daire yerler oluşturun ve yüksek bir yerden atlayın. Sonra ise o daire yerlerin içinden geçin. Yarışma yapın. Buradan Java dilini bilen kişilere sesleniyorum, böyle bir mini-oyun yapın da gözümüz açılsın. 4-5 senedir hep aynı mini-oyunları oynuyoruz. Artık bizi görün!

Biraz da eğlenceli bu parkurda ölme riski çok fazla. Bir enerjiye maruz kalarak ölebiliyorsunuz. Siz siz olun, dikkat edin ve arkadaşlarınızla yarışmadan önce, bir iki kere kendinizi deneyin. Rezil olursunuz ve size herkes güler. O yüzden bu uyarıyı yaptım.

saldırıya-hazır.png

Saldırıya Hazır Eleman!

Alın kılıcı, kalkanı, sonra gidin bir kaç adam avlayın. Aslında hayvan da avlayabilirsin. Güzel fikirmiş hiç aklıma gelmemişti. Oyuncu tam düşecekken ittirin onu. Düştüğü zaman size sinirlenecek. Siz de sevineceksiniz doğal olarak. Bu fikri hiç denememiştim. Boş olduğum zaman denerim. İnşallah uçmayı beceririm.

elitra-sürmek.png

Elitra İle Roketle Uçmak!

Aslında bunun ile uçmak gayet basit olsa da, ben beceremedim. Roket dediğim havai fişek aslında. Öyle direk yazınca bulamıyorsunuz zaten. Ya kodunu yazarak komutla alacaksınız, ya da çalışma masası yöntemi ile;

yapımı.png

Bu kadar basit diyebiliriz. Tabii farklı çeşitlerle de yapılabilir, ama ana olarak yapılışı bu. Size kalmış bir şey. Geriye ise en yükseğe çıkıp aşağıya atlayıp sağ tıklamak olacak. Hemen hemen tıklamayın, çabuk biter. Arada bir hızlanın. Gerçekten çok eğleniyor olacaksınız!

elitra-nedir.jpg

Elitra Nedir?

Elitra, sizin uçmanızı sağlayan, sizi taşıyan bir alettir. En uç şehirlerde ve "End Ship" dediğimiz, Shulker tarafından korulan End'de bulunan bir malzemedir. O kadar değerlidir. Tabii işinizi görür ama çabuk kırılır. O yüzden örs şart. Bu malzemeyi sevmemin sebebi daha çabucak bir yere varmamız. Modlar ile de ayrı bir görünüm kazanabilirler.

Elitra aslında gerçek hayatta uçuş için kullanılmaz. Oyuncu shift tuşuna basarak iner, space tuşuna basarak havalanır. Oyuncu eğer 1.5 blok yüksekten atlarsa, o elitrayı harekete geçirmesi mümkündür. Yani en az uçmanız için yerden 1.5 blok yüksekte olmanız gerekmekte

son.jpg

Bugünkü konumuz bu kadar Minecraft Türkiye ailesi, çok çılgın fikirlerle konumuzu bitirmiş bulunmaktayız. Diğer hafta görüşmek dileğiyle, hoşça kalın.

Ekler

• elitralar.jpg
    elitralar.jpg
    69,1 KB · Görünt.: 207
  • elitra-sürmek.png
    elitra-sürmek.png
    8,8 KB · Görünt.: 201
  • son.jpg
    son.jpg
    290,1 KB · Görünt.: 198

Volume

Skripter & BackEnd Coder
Elmaslar
75
Puanlar
8.975
Minecraft
VolumeGG
Güzel Konu Olmuş :D :'(

S

sooply

Ziyaretçi
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı