Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

mc-tr-dreamfish-tanitim-1.jpg

Minecraft Türkiye - Dream Fish Plugin Tanıtımı
Balık tutmak artık daha eğlenceli!

Selam Minecraft Türkiye ailesi. Bugün sizlere güzel bir eklenti tanıtacağım. Biliyoruz ki oyunun orjinalinde balık tutmak bize sıkıcı gelir. Uzun bir süre beklememiz gerek. Ama bu eklenti daha çok eğlenceli. Aşağıda verdiğim bilgilerde bunu göreceksiniz. Ha bu arada rehber diye gelmeyin konuya. Bu bir tanıtım. Bu bilgiler ile eklentinin ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını anlayacaksınız. Hepinize iyi okumalar dilerim.

Nedir Bu Eklenti?

Açıkçası güzel bir eklenti. Spigot sitesinde eğlence kategorisinde yer alıyor. 1.8-1.13 sürümleri -ki buna 1.8 ve 1.13 dahil- arasında sorunsuz çalışmaktadır. Üstte dediğim gibi, bize oyunun orjinalinde balık tutmak çok sıkıcı gelir. Hiçbir şey bilmeyen birisi bile nasıl balık tutulduğunu anlayamaz. İşte devreye DreamFish eklentisi giriyor. Ekibi Praya (Yapımcı) ve Asfarul'dur (Tasarımcı).

Balıklar biraz inatçıdır. O yüzden dikkat etmelisiniz. Oltanızın sağlam olması gerek. Ayrıca oltanız büyülü olsa daha iyi olur. Az önce dediğim gibi balıklar biraz inatçı. Kırılmazlık ekleseniz bence olta dayanabilir. Her neyse, biraz eklenti üzerinde konuşalım. Daha gerçekçi ve daha eğlenceli bir şekilde balık tutmamıza yarayan bu eklenti aynı zamanda oyun üzerinde bilgi vermekte. Menü desteği ile daha kullanışlı. Satış özelliği de mevcut.

- Daha gerçekçi balık tutmanızı sağlar.
- Daha eğlenceli balık tutmanızı sağlar.
- Menü desteği ile kullanımı kolaydır.
- Menüde kullanımı hakkında bilgi verir.
- Menü ile satış yapabilirsiniz
6849b0b5900342ebacc1ae818f510eb6d52d5a7d

6b37a8ae0971dd00932fbbfac484f74b0f000e41
2618e5338841867da6491a3a90d675442faef70b

Tek tek her kısımdan bahsedeceğim. İlk önce balık tutma animasyonundan başlayayım. Biraz eğlenceli ve gerçekçi balık tutma animasyonuna sahip. Dediğim gibi, balık inatçı. Gücü olduğundan dolayı gelmesi biraz güç olabilir. Bileklerinize güvenmeniz gerekecek. Balık çeşitlerini, isimlerini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Buda ek olarak bir bilgi olsun. Başka da diyeceğim bir şey yok.

Balık menüsünde tek alacağınız şey yemdir. Yemler tabii ki paralıdır. Sizde fazlasıyla varsa satmanız daha mantıklı. O kısmada geçeceğiz birazdan. Aynı balık çeşitlerini ve isimlerini kendiniz ayarlayabildiğiniz gibi, bunda da yem çeşitlerini, isimlerini ayarlayabiliyorsunuz. Bir tane almak için farenin sol tuşuna, bir stack almak için farenin sağ tuşuna tıklamanız gerekecek. Wikipedia kısmının pek bir özelliği olmadığından dolayı bura ile direk birleştirmek istedim. Size eklenti ile ilgili bilgi verir. Nasıl kullanılır gibisinden.

Hee, bir de yem satma var. Üstte yem satma var demiştim. Aslında yem alma sistemi ile aynı işlevi görüyor. Şuna basarsan şu kadar alırsın gibisinden. Aynı yemleri ayarlamanız gerekmekte. Buna özen gösterin. Zaten her şey hazır. Ek olarak bir yeme gerek yok. Bu paragrafın çok kısa olacağı belli. O yüzden balık satma kısmıyla birleştiriyorum. Uzun gelirse şaşırmayın. Aynı yem alış/satıştaki sistem gibidir. Şuna basarsan şu kadar alırsın gibisinden. Değişik bir şey yok yani.

mc-tr-dreamfish-tanitim-2.png

İzinler aynen yukarıdaki gibidir. 1. izini asla bir oyuncuya vermeyin. Kuruculara verirseniz diğer izinleri vermenize gerek kalmaz. Eğer bir moderatörün sunucunuzdaki eklentiyi yenilemesini istiyorsanız dreamfish.command.reload iznini vermeniz gerekmekte. Bu izni moderatör ve moderatör yetkisinin üstünde olan kişilere vermeniz gerekmekte. Balıkları yenilemek istiyorsanız dreamfish.commands.fish.load iznini vermeniz gerekmekte. Bir sonraki izin oyunculara uygun bir izindir. Eğer oyuncuların balıkların listesini görmelerini sağlamak istiyorsanız dreamfish.command.fish.list yetkisini vermeniz gerekmekte. Aynı şey yem için de geçerli. Yemleri yenilemek istiyorsanız dreamfish.command.bait.load, listelemek istiyorsanız da dreamfish.[SIZE=15px][SIZE=15px]command.bait.list[/SIZE][/SIZE] iznini vermeniz gerekmekte.

9c77cecad44d9e166a32d5ac746f8980a9267e0b.png

(!) Bu "Placeholder"ları not olarak düşmekte fayda var. Skor tablosuna ekleyerek bilgilerine daha kolay ulaşabilirler.

son.jpg

Bir önceki konularımda çok sade bir bitiriş yapıyordum. Onu bıraktım artık. Doğru düzgün bir son getirmenin vakti geldi. Eğer bu eklentiye ulaşmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli olacaktır. 1.8'in üstündeki tüm sürümleri desteklemektedir. Eğer yabancı bir öğretici videosuna bakmak istiyorsanız aşağıdan keyifle izleyebilirsiniz. Bir sonraki konumuzda görüşmek dileğiyle Minecraft Türkiye ailesi, esen kalın...

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel eklentiymiş. Bu tür eklenti tanıtımlarını çoğalt lütfen. Forumda bu tür konular çok az açılıyor. Ellerine sağlık!​

S

sooply

Ziyaretçi
I

IrfanDmn

Ziyaretçi
Üf ne eklenti ama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı