Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
yeni_logo.png

Merhaba değerli forum üyeleri, bugün sizlerle birlikte battle royale oyun piyasasına yeni katılmış olan Apex Legends'i inceleyeceğiz. Keyifli okumalar!

large_3495714-trailer_apexlegends_gameplayshort_20190204.jpg

Çıktığı ilk günden itibaren battle royale piyasasına damga gibi düşen Apex Legends, ortalığı kasıp kavurmuş durumda. Daha ilk günden 1 milyon oyuncu kitlesine sahip oldu. Hatta şu an o kitlenin 3 katını geçmiştir bile. Bunun başlıca nedenlerinden birisi ise ücretsiz olması oldu. Hadi biraz özelliklerinden bahsedelim.

ayrac.png

Apex Legends Sistem Gereksinimleri

Minimum Gereksinimler
İşletim SistemiİşlemciBellek (RAM)Ekran KartıEkran Kartı BelleğiBoş Depolama Alanı

Windows 10 (64 bit)

Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core Processor

6 GB

NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7700

1 GB

30 GB Boş Alan

Önerilen Gereksinimler
İşletim SistemiİşlemciBellek (RAM)Ekran KartıEkran Kartı BelleğiBoş Depolama Alanı

Windows 10 (64 bit)

Intel i5 3570K veya eş değeri

8 GB

Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290

8 GB

30 GB Boş Alan

apex_legends_1.0.jpg

Oyunun Özellikleri Nelerdir?

İlk olarak, oyun yayımcı firma Electronic Arts ve geliştirici firma Respawn Entertainment tarafından 4 Şubat 2019 tarihinde piyasaya ücretsiz olarak sürüldü. Oyunda en başta klasik battle royale oyunlarında olduğu gibi haritadan belirli bir kısmı seçip atlıyoruz. Oyunda bir round maksimum 60 oyuncuyla ve maksimum 3 kişilik takımlarla oynanabiliyor.

Oyunda "para veren kazanır" gibi bir sistem olmayacak yani para veren daha güçlü olamayacak. Sadece kozmetik alırken para yatırılabilecek. Bu açıdan çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

pubg-ye-rakip-cikti-apex-legends-yayinlandi-shiftdelete-1.jpg

Oyunda Fortnite'daki gibi sezonlar olacak ve her sezonda oyuna yeni şeyler eklenecek. Apex Legends oyununu PC, PS4 ve XBOX platformlarından ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz. Eğer PC'de oynayacaksanız buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Optimizasyon bakımından da çok gelişmiş olduğunu söyleyebilirim. Düşük sistemli bilgisayarlarda bile rahatlıkla oynanabiliniyor. Grafik, ses ve oynanış tarzından da oldukça iyi. Oyun yapımcıları hile ve küfüre müsamma göstermeyen sunucuları olduğunu da belirtmiş durumda. Bu çok iyi olacak.

En güzel özelliklerinden birisi ise GTA 5'teki silah değiştirme menüsü gibi bir ping menüsü bulunuyor. Pingin gecikme anlamında değil de arkadaşlara anında haber verme olayı gibi bir şey olduğunu belirteyim. (Düşman görüldü! vs.)

Oyunumuzdaki karaterlerin kendine has yetenekleri ve özellikleri bulunuyor. Bu konuya gelmişken karakterlerden de biraz bahsedeyim.

apex-legends-karakterler-ve-özellikleri.jpg

Oyunda toplamda 8 tane karakter bulunuyor. Bunlar sırasıyla; Bangalore (Profesyonel Asker), Bloodhound (Teknolojik Takipçi), Caustic (Toksik Tuzakçı), Gibraltar (Zırhlı Kale), Lifeline (Harp Doktoru), Mirage (Holografik Düzenbaz), Pathfinder (Öncül İzci) ve Wraith (Boyutlar Arası Avcı). Karakterlerin yeteneklerine detaylı olarak girmedim, zaten oyunda öğrenirsiniz.

Apex Legends 14 Dakikalık Tanıtım Videosu

ayrac.png

Benim Görüşüm

Benim görüşüme göre ücretsiz battle royale oyun modu piyasasındaki en güzel oyunlardan birisi olmuş ve konumu açtıktan sonra bizzat kendim indirip oynamaya başlayacağım. Malum Fortnite gibi oyunlara sistemim pek yetmiyor ve oyun bu açıdan çok daha iyi olmuş, alt düzey sistemlerde bile rahatlıkla oynanabiliniyor. Neyse, fazla uzatmadan konumu burada sonlandırmak istiyorum. Konumu okuduğunuz için hepinize teşekkür eder, iyi günler ve iyi forumlar dilerim.

Baki19

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

NMB#3477

Elmaslar
140
Puanlar
9.100
Yer
Çorum
Minecraft
Caki19
bilgisayar sistemim karşılamıyor. :D
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

emekle hazırlamışın güzel olmuş

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Güzel bir konu daha, her gün yeni konu ve hepsi kaliteli konular geliyor. Bu tür konular açman daha iyi oldu özelliklerden bahsetmen daha güzel oluyor. İyi forumlar ve başarılarının devamını hep dileyeceğim bozmadıktan sonra.

Şaka amaçlı bir soru )

Abi benim bilgisayar 1 gb ramlı bir bilgisayar. Bu oyunu kaldırır mı abi?

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
bilgisayar sistemim karşılamıyor. :D
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

emekle hazırlamışın güzel olmuş

Teşekkür ederim.

Güzel bir konu daha, her gün yeni konu ve hepsi kaliteli konular geliyor. Bu tür konular açman daha iyi oldu özelliklerden bahsetmen daha güzel oluyor. İyi forumlar ve başarılarının devamını hep dileyeceğim bozmadıktan sonra.

Şaka amaçlı bir soru )

Abi benim bilgisayar 1 gb ramlı bir bilgisayar. Bu oyunu kaldırır mı abi?

Teşekkür ederim dostum. xd<3

SoulX

Vatan Sevdalısı

Discord:

SoulX#3935

Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya
Wtcn in yayınından öğrediğim oyun. harbiden bomba gibi patladı. bomba gibi oyun. ea ücretsiz oyun yaparak herkesi şaşırttı diyebilirim. daha oynamadım fakat mükemmel gibi görünüyor. ayrıca valveden de bir battle royale oyunu bekliyorum.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
Wtcn in yayınından öğrediğim oyun. harbiden bomba gibi patladı. bomba gibi oyun. ea ücretsiz oyun yaparak herkesi şaşırttı diyebilirim. daha oynamadım fakat mükemmel gibi görünüyor. ayrıca valveden de bir battle royale oyunu bekliyorum.
Aynen.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bilgisiyar sistemi diğer oyunlara nazaran daha uygun olmuş.
Oyun tanıtım konunuz güzel olmuş. Bu güzel konu için teşekkür ederiz.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı