Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
yeni_logo.png

Merhaba değerli forum üyeleri, bugün sizlerle birlikte Telepad modunun ne işe yaradığına, ne gibi özellikleri olduğuna ve nasıl kullanıldığına bakacağız. Keyifli okumalar!

ayraç3.png

Kurulum İşlemleri

Öncelikle modun çalışması için Minecraft 1.11.2/1.12.2 sürümlerine ihtiyaç duymaktadır. Eğer yoksa kurun. Ben bu modu 1.12.2 sürümüne göre anlatıyorum, siz isterseniz aynı işlemleri diğer sürümelere de uygulayabilirsiniz.

1. Adım: Minecraft Forge kuruyoruz. Bunun sayesinde diğer modları da kurabilirsiniz. İndirme bağantısına buradan direkt olarak ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Arama yerine gelip %appdata% kısmını aratıyoruz ve Romaing kısmına gelip .minecraft klasörüne giriyoruz. Sonrasında mods adlı bir klasör oluşturuyoruz.

konu1.PNG

3. Adım: SubLib adlı modu indiriyoruz. İndirme bağlantısına buradan direkt olarak ulaşabilirsiniz. Sonrasında bu modu mods klasörünün içine atıyoruz.

4. Adım: Telepads adlı modumuzu buradan indiriyoruz ve aynı şekilde mods klasörüne atıyoruz.

5. Adım: Minecraft'a giriş yapıyoruz ve sürüm olarak Minecraft 1.12.2-forge... adlı sürümü seçerek oyunu başlatıyoruz.

konu2.PNG

6. Adım: Oyuna girdiğinizde modlar adlı bölüm aktif olacak buradaki ayarları ellemeden oyuna giriş yapıyoruz ve kurulumumuz burada sona ermiş oluyor.

ayraç3.png

Nasıl Yapılır?

1. Adım: Gerekli olan malzemeler; 2 adet demir bloğu, 1 adet pusula, 3 adet ender incisi, 3 adet cam, 6 adet demir, 2 adet kızıltaş ve 1 adet elmas.

konu4.PNG

2. Adım: Blokları aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi yerleştiriyoruz. Bu şekilde telepad hazırlanmış oluyor.

konu5.PNG

3. Adım: Transmitter adlı farklı dünyalara geçiş cihazını yapmak için aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi blokları yerleştiriyoruz.

konu6.PNG

Yapılacak olan tüm malzemeler burada sona ermiş oluyor.

ayraç3.png

Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Bu mod sayesinde telepadlar arasında ışınlanma işlemi gerçekleştirebiliyoruz ve bu sayede işlerimizi daha hızlı halledebiliyoruz.

Nasıl kullanıldığına gelirsek eğer bize en az 2 adet telepad gerekiyor. Sonrasında telepadlardan bir tanesini yere yerleştirdiğimiz zaman bize bu telepada isim girmemiz için bir menü geliyor ve telepadımıza isim veriyoruz. Örnek: Test 1, Test 2.

konu8.png
konu9.png

Sonrasında telepadlardan bir tanesinin üstüne çıkıyoruz ve bir süre bekledikten sonra karşımıza ışınlanma yerlerini görebildiğimiz bir menü çıkıyor.

konu10.PNG

Eğer buradan Test 2'ye tıklarsanız sizi o telepadın kurulmuş olduğu yere ışınlıyor.

Peki Transmitter Ne İşe Yarıyor?

Transmitter sayesinde örneğin Nether'a telepad yerleştirdiysek Nether'daki telepada ışınlanabiliyoruz.

Transmitteri yerleştirmek için telepada sağ tıklıyoruz ve aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi yerleşiyor fakat transmitteri Nether'daki telepada değil Dünya'daki telepada yerleştirmeniz gerekiyor.

konu11.png

Sonrasında eğer Nether'a telepad yerleştirildiyse eğer ağaşıdaki fotoğraftaki gibi bir menü açılmış oluyor.

kon12.png

Tanıtım Videosu

ayraç3.png

Konumuzun burada sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarım beğenmişsinizdir, iyi forumlar!

Son düzenleme:

xDespee

Creeper Evimi Patlattı
WellSetups

Discord:

despee.#0581

Elmaslar
375
Puanlar
14.275
Yer
Kayseri
Minecraft
xDespee
Çok güzel anlatım yapılmış fakat bir şey eksik galiba WiFi hızına değinmemişsin?

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars

Electra

Eventually, everything goes away.

Discord:

Electra#9331

Elmaslar
835
Puanlar
2.310
Anlatım güzel fakat oynanış veya tanıtım videosu yok. Biraz daha görsel kullansan güzel olabilir. Her görsel başına neredeyse bir cümle yazılmış. Bu bence çok kötü durmuş. 3 - 4 cümleden oluşan Paragraflara görsel koyarsan daha hoş olabilir.

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Güzel bir anlatım başarılar efenim.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars

FairyTale_

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

-

Elmaslar
73
Puanlar
0
Minecraft
FairyTale
Kendi konularına bakmayıp da eleştiri yapanları takma. Güzel konu, devam et böyle.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel anlatım olmuş. Bu mod hoşuma gitti. Mod paketime ekleyeceğim.

Electra

Eventually, everything goes away.

Discord:

Electra#9331

Elmaslar
835
Puanlar
2.310
Son düzenleme:

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars

Aseff

Tarumar Mahlukat

Discord:

elfique#0001

Elmaslar
143
Puanlar
9.030
Yer
istanbul
Eline sağlık Kral, çok güzei bir tanıtım olmuş <3
IYI FORUMLAR DILERIM!

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars

KonsolCraftTR

Play.KonsolCraftr.Tk

Discord:

Konsol.Artz#5992

Elmaslar
211
Puanlar
0
Minecraft
ByKonsol
bunu hıkayelı bır mınecraft vıdeosunda görmüştüm güzle bir mod

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı