• Hey, Ziyaretçi buraya bir göz at!

Forumumuzda düzenlediğimiz Güzel Türkçemiz etkinliğine katılmak için buraya tıkla!

Rehber Minecraft Sunucusunu Bot Saldırısından Nasıl Koruruz?

OnlyDarkness

DESTEK ♠
Mentör
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
152
Minecraft
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar dilerim. Bugün Minecraft sunucunuz bot saldırısına uğruyorsa yapmanız gereken adımlardan ve bu saldırılarını nasıl engelleyeceksiniz bunlardan bahsedeceğiz.

minecraft 6.jpg

Minecraft ta Bot Saldırısını Engellemek İçin Yapmamız gerekenler

Minecraft sunucusuna yapılan saldırılar sonucu bot saldırılarını engellemek için kullanılan yöntemler nelerdir?
Saldırıları engellemek için en uygun 2 yöntemden birisi Authme eklentisi. Authme dünya üzerinde ki neredeyse her sunucuda bulunuyor. Authme eklentisinin en büyük amacı güvenliktir. Bu eklenti sayesinde hem hesabınız hem de sunucunuz büyük tehditlerden korunmuş oluyor. Authme eklentisi sunucuya ilk girişinizde sizden bir parola istiyor ve her girişinizde size oluşturduğunuz bu parolayı sizlerden talep ediyor. Geçelim Authme eklentisinde yapmamız gereken ayarlamalara.

Java:
Protection:

enableProtection: false

enableProtectionRegistered: true

countries:
    - 'US'
    - 'GB'
    - 'A1'

countriesBlacklist:

enableAntiBot: false

antiBotInterval: 5

antiBotSensibility: 10

antiBotDuration: 10

Burada ayarlamamız gereken yerler countries ve countriesBlacklist kısımlarıdır. Countries ayarı sunucuya girecek oyuncuların hangi ülkelerden olacağını belirlediğimiz alandır. countriesBlacklist ise tam tersi hangi Ülkelerin sunucuya giremeyeceğini ayarladığımız kısım olmaktadır. Authme eklentisinin config dosyasında bizlere vermiş olduğu link ülke kodları bulunuyor. Şimdi gelin hep beraber
countries ve countriesBlacklist ayarlarını yapalım. Config dosyasında bize verilmiş olan siteyi açıyoruz eğer sizde o site yazmıyorsa
aşağıda size vermiş olduğumuz tablodan ülke kodlarını öğrenebilirsiniz.

Ülkeler
Kodlar
Türkiye
TR
Brezilya
BR
Azerbeycan
AB
Kanada
CA
Çin
CN
Avrupa
EU
Finlandiya
FI
Fransa
FR
Birleşik Devletler
GB
Hong kongHK
İtalyaIT

tabi ki bunlar sadece birkaçı, tamamına ulaşmak için
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
şimdi gelelim bu ülke kodlarını kullanarak bir config hazırlamaya.
Java:
enableProtection: false

enableProtectionRegistered: true

countries:
    - 'TR'

countriesBlacklist:
    - 'US'
    - 'GB'
    - 'A1'
    - 'CN'
    enableAntiBot: false

antiBotInterval: 5

antiBotSensibility: 10

antiBotDuration: 10
Bizi ilgilendiren kısımlar sadece countries ve countriesBlacklist olduğu için rahat bir şekilde ayarlarımızı yaptık. Şimdi eklentimize reload atmamız yani eklentimizi yeniden başlatmamızın zamanı geldi. /authme reload yazarak eklentimizi yeniden başlatıyoruz.
ve artık hazırız.

minecraft 3.jpg

Eğer yukarıdaki yöntem işinize yaramadıysa size bir yöntemden daha bahsedeceğim. Bir diğer yöntem ise Koruma eklentileridir. Fakat bugün sadece AntiJoinBot eklentisinden bahsedeceğim.

AntiJoinBot Eklentisi Nedir?
AntiJoinBot eklentisi sunucunuzu bot saldırılarına karşı koruyan ücretsiz bir eklentidir. eklentiye
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

AntiJoinBot Komutları ve Yetkileri Nelerdir?

Bypass Kontrolü:

Permission: "ajb.bypass"

İzin listesine oyuncu ekleme/kaldırma:

Permission: "ajb.add"

• "/ajb add <player>" -> (add player to whitelist)
  • "/ajb block <player>" -> (add player to blacklist)

AntiJoinBot Açma/Kapatma:

Permission: "ajb.toggle"

• "/ajb toggle"

Config Dosyasını ve Database Bağlantısını Yenileme:

Permission: "ajb.reload"

• "/ajb reload"

IceDev

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
12
Minecraft
Ayrıca bungecoord sunucular icin aegis jarı kullanılabilir lisansı paralı ama sağlam bir korumadır.

YigitReisOfficial

❤️ Atatürk Sevdalısı ❤️
İçerik Yöneticisi
Mentör
Team Quality
En iyi cevaplar
50
Elmaslar
11.031
Minecraft

Bot koruması arayan arkadaşlar için son derece yararlı bir konu içeriği olmuş ki şahsen çok beğendim. Elinize ve kaleminize sağlık 🥰 💞

OnlyDarkness

DESTEK ♠
Mentör
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
152
Minecraft

OnlyDarkness

DESTEK ♠
Mentör
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
152
Minecraft
Ayrıca bungecoord sunucular icin aegis jarı kullanılabilir lisansı paralı ama sağlam bir korumadır.
aegis eklemeyi düşündüm fakat ücretli diye eklemedim

A-THEPizm

Birisi mi Spawnlandı?
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
3
Minecraft
AJB'nin artık iyi bir koruma olduğunu sanmıyorum. AJB kullanmak yerine [2LS]AntiBot ve ExploitFixer kullanmak daha yararlı olabiliceğini düşünüyorum.​
aegis eklemeyi düşündüm fakat ücretli diye eklemedim
Aegis yerine Flamecord, SecureCord'u ekleyebilirsin.​
Ancak Authme ayarlarını paylaşman iyi olmuş ama yeteceğini sanmıyorum.​

YunusOP

Yılların bile eskitemediği değerlerdir anılar.
En iyi cevaplar
2
Elmaslar
263
Minecraft
Yetersiz, madem sıfırdan sunucu kuruyoruz ücretli veya ücretsiz yazılımların her ikisini de yer vermelisiniz. Örneğin Windows veya Linux için güvenlik duvarı yapılandırmalarından da söz edilebilir. Aksi takdirde bu konuda sadece AuthMe ve AntiBot eklentilerinden bahsetmenin bundan önce açılmış onlarca konudan farkı yok.

Son düzenleme:

EfeKurbann

hallederiz
Onaylı Satıcı
En iyi cevaplar
1
Elmaslar
176
Minecraft
AuthMe korumasından bahsetmek bile istemiyorum, dileyen deneyip görebilir. (denerken cpu kullanımına bakmayı unutmayın :)) AuthMe'de bahsettiğiniz şey aşırı kötü ve performansı olumsuz etkileyen bir özelliktir. Kullanılması tavsiye edilmez. AJB pluginine gelecek olursak, 2015'de olsaydık belki işimizi görürdü fakat ne yazık ki 2020deyiz. 2020de bu yöntemler ile korunmayı beklemek saçmalık olur. Konuyu yılımıza göre düzenlemeni öneririm, bir çok kişi buradan bakıp yapıp sonra tekrar saldırı alacak ve olan size olacak. Önerilerim: Aegis (Ücretsiz) ha illede ücretsiz olsun, bir nebze korusun diyorsanız 2LS AntiBot ve flamecord'u deneyebilirsiniz. Aegis kadar olmasa da işinizi görecek korumalar. Ve en önemlisi olan IPTables kurulumları, sadece iptables kuralları ile bile çok güzel bir şekilde korunabilirsiniz. Konu olmamış, daha iyileştirmen dileğiyle.

Yukarı Alt