Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

yeni_logo.png

Minecraft Sunucusu Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim? ( Dev Rehber )
Merhaba arkadaşlar ben Yiğit, bugün sizlerle Minecraft Sunucusu açarken nelere dikkat etmeliyiz bundan bahsediceğim.
Öncelikle bütçenizi toplayıp bilindik sağlam bir hostingden bir sunucu alınız.
Bedava hostinglerden sunucu kurucaksanız bu işe hiç ümitlenmeyin.

Sunucumu aldım ne yapmam gerekiyor?
Öncelikle sunucuya çalıntı olmayan pek bilinmedik isim yaratmanız gerekiyor örneğin sunucunuzun isminin sonunda craft ve sky gibi şeyler olmasını önermeyiz.
Sunucu ismi önemli olmasının nedeni ise oyuncuların dikkatini çekip toplamaktır.
Peki gelelim pluginlere ve maplere arkadaşlar şunu söyleyim asla alıntı haritalar ve pluginler kullanmayın.
Benim tercihim mapleri sizin yapmanız veya builder tutup yapmanız.
Pluginleride internetden indirip editliyebilirsiniz ama pek tercihim değil.
Eğer daha profesyonel bir plugin paketi ve map istiyorsanız ücretli bir şekilde mimar ve Pluginerci tutabilirsiniz.
Builderci veya Pluginerci bulmak için forumumuzdan yardım alabilirsiniz.

Sunucumu hangi konsept üzerine kurmalıyım?
Öncelikle sunucunuza önerim Skyblock, Faction veya Hub gibi konspet üzerinde kurabilirsiniz.
Diğer konspetlerden kuracaksanız pek tutacağını düşünmüyorum anca sunucunuzun büyük bir sunucu olması gerekir.

Sunucuma nasıl oyuncu çekerim?
Birisinin sunucusuna gidip sunucunuzun reklamını yapıştırmak kolay birşey değil mi?
Ama böyle birşey yapmanız asla ve asla doğru değil önermiyorum.
Bunu yaptığınız taktirde forumlara sunucunuzun şikayetleri çok düşer ayrıca sunucunuza manyağın teki gelip gece gündüz saldırı yapabilir.
Bizce en iyi reklam yapma şekli forumlarda sunucu tanıtımı açmanız eğer daha çok oyuncu istiyorsanız forumlara belirli bütçeyle reklam verebilirsiniz.
Başka bir reklam şekli Minecraft Grupları skype arkadaşlarınız vb vs.
Sunucuma oyuncu geliyor ama aktif olmayıp direkt çıkıyorlar bunun sebebi son zamanlarda ''OP'' sunucu çıkma sorunu insanlarımız hazıra alıştığı için op olmayan sunucuları tercih etmiyorlar ve direkt çıkıyorlar sunucunuzu ''OP'' yapıp yapmaması size kalmış diğer yabancı ülkelerin sunucusunda op sunucu bulmak imkansız.

Şimdilik bu kadardı ;)
Şimdilik rehberim bu kadardı sağlıcakla kalın.
Daha çok sunucularla ile ilgili bilgiye sahip olmak istiyorsanız bu bölüme göz atın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Claures

Amirim?

Discord:

AliEmirBoztas#8203

Elmaslar
417
Puanlar
9.575
Minecraft
allyemir_0
Konu tasarımı güzel fakat yazılar küçük biraz daha büyütüle bilir sadece resim ekleyip yazı kalınlaştırmışsın. rehber iyi ! Başarılar

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Konu tasarımı güzel fakat yazılar küçük biraz daha büyütüle bilir sadece resim ekleyip yazı kalınlaştırmışsın. rehber iyi ! Başarılar

Güzel yorumun için teşekkürler boş vaktimde düzelticeğim.

Yigithan Ari

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
3
Puanlar
6.240
Yer
Bilecik
Minecraft
YigithanHD
Rehberin güzel fakat sıkıcı. Resim vb şeyler ekleyebilirsin. Başarılar

RagnarLothbrok

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

yok

Elmaslar
2
Puanlar
0
Minecraft
YunussLodhbrok
adam doğru diyor hergün 2 3 tane opskyblock açılıyor neredeyse

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı