Sol Reklam

MC-TR Minecraft Sunucu Yönetimi Kategorisi Hk.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MC-TR.com

MC-TR.COM
Site Sahibi
Elmaslar
92
Puanlar
13.320
Discord İzni
1664175746636.png
Merhaba Forum Üyeleri,
Genel olarak üzerinde duracağım bu konuda Minecraft Sunucu Yönetimi kategorisinde "hangi konu nereye açılır?", "yardım konusunun başlığı nasıl olmalıdır?", "yardım konusunun içeriği ne olursa daha hızlı çözüme ulaşır?" gibi bu tarz soruların cevaplanacağı ve konu açarken veya mesaj yazarken nelere uymanız gerektiğini belirten bir konu olacaktır. Şimdiden iyi forumlar dilerim.

• Benim işim üyelere öncülük etmek ve doğru yolu göstermek diyorsan rehberlerini Minecraft Sunucu Yönetimi bölümüne (eğer ki bungeecord hakkında rehber konusu açmak istiyorsan Bungeecord Rehberleri bölümüne) açman gereklidir;
    Tabii ki bu forumun da bazı kuralları bulunmaktadır.
    • Konun gayet açık ve okunaklı olmalıdır.
    • Konu başlığı konu içeriğiyle alakalı olmalıdır.
    • Konu açarken konu ön eki mutlaka koyulmalıdır.
    • Konu içerisinde herhangi bir terim var ise ayrıntılı olarak açıklanmalıdır.
    • Konu hakkında herhangi bir kod veya koda benzer bir şeyi [CODE ] kodunuz [/CODE ] BB Kodları içerisinde koyulmalıdır.
    • Eğer birden fazla çözüm yolu var ise konuda mutlaka belirtilmelidir.
    • Forum içinde bulunan aynı sorunu aynı çözüm yoluyla anlatan konular açılmamalıdır.
    • İngilizce veya farklı dillerde olan makaleler düzgünce Türkçe'ye çevirilmeli ve anlamlı hale getirilmelidir.
    • Konu tamamen alıntı olmamalıdır. Alıntı olan yerlerin kaynakları konu içerisinde belirtilmelidir.
    • Açılan konunun çözüm yolu veya anlatımı yanlış ise mesajlarda ayrıntılı olarak belirtilebilir. "Konuda ki çözüm yanlış" yazıp bırakmak tamamen yanlıştır!
      -
  • Ben sadece projemi tanıtmak istiyorum diyorsan Minecraft Projeleri bölümüne açman gereklidir;
    Tabii ki bu forumun da bazı kuralları bulunmaktadır.
    • Bu bölümde her türlü minecraft projenizin tanıtılmasına izin vardır.
    • Tanıtılacak projeler ayrıntılı olarak açıklanmalı ve konuya proje hakkında görseller eklenmelidir.
    • Projenize üye alımı yapmak için ek olarak konu açılması yasaktır.
    • Küçük çaplı proje tanıtımı için konu açmadan önce Forum Destek bölümüne konu açarak ayrıntılı olarak bilgi verilmeli ve izin alınmalıdır.
    • İlerleme kaydettiğiniz projeleri tanıtmanıza izin verilmektedir.
    • Projeyle alakasız mesajlar atmak yasak ve ceza sebebidir.
      -
  • Ben minecraftı modlu oynarım diyenlerden isen; Minecraft Modları bölümüne seni bekliyoruz. Modlar hakkında yardım almak için buraya tıklayabilirsin. Mod tanıtmak istiyorum veya mod paketimi paylaşmak istiyorum diyor isen senin için bazı kurallarımız var;
    • Konu içerisinde mod hakkında ayrıntılı bilgi verilmelidir.
    • Tanıtılan modun tüm sürümleri konu içerisine eklenmelidir.
    • Modun indirme linkleri para kazandırmaya yönelik olmamalıdır.
    • Eğer bir mod/mod paketi tanıtılıyorsa konu içerisinde en az 5 oyun içi görsel bulunmalıdır.
    • Rehber konusu hazırlanıyorsa konuyla ilgili terimler ayrıntılı olarak açıklanmalıdır.
    • Yardım/Destek almak istiyor isen konunu buraya açman gereklidir.
    • Yardım konularının başlığı yardım içeriğiyle alakalı olmalıdır.
      • YANLIŞ: "Yardım edin sorun var!", "Çok acill yardım lazım!" gibi.
      • DOĞRU: "Buildcraft modu hata veriyor", "FTB Launcher xx sorunundan dolayı başlatılamadı" gibi.
    • Eğer hata veya sorunla karşılaştıysanız, ilgili görselleri ve kaynakları konu içerisinde belirtmeniz gereklidir.
      Bunun sonucunda üyelerimiz tarafından yardım almanız daha kolay hale gelir.

-
  • Minecraft sunucusuna sahipsiniz ve genel bir yardıma ihtiyacınız varsa bu forumlar tam size göre; Minecraft Sunucu Destek & Plugin Yardım ve Destek & Bungeecord Yardım ve Destek
    Ancak konu açmadan önce mutlaka bölüm kurallarını okuyunuz;
    • Bu bölümde herhangi bir şekilde rehber konusu açılmamalıdır.
    • Konu içeriği ve başlık uyumlu olmalıdır.
      • YANLIŞ: "Yardım edin sorun var!", "Çok acill yardım lazım!" gibi.
      • DOĞRU: "Essentials sohbet ayarı yaptım prefixler bozuldu", "ChestShop türkçe karakter sorunu" gibi.
    • Hata hakkında ayrıntılı bilgi verilmelidir.
    • Eğer hatanın görseli bulunuyorsa mutalaka koyulmalıdır.
    • Sunucunuzda bulunan plugins, skript klasör görüntüsünün koyulması daha kolay çözülmesine olanak sağlayacaktır.
    • Problemin çözümü için Discord'a veya farklı bir platforma yönlendirilmemelidir.
    • Eğer bir yardım/destek konusu 7 günün sonunda hiçbir cevap almadıysa, konu 7 günün sonunda ilgili bölümün alt kategorisine taşınır (Bulundu vb.)

• Eklenti tanıtmak veya aradığınız bir eklenti hakkında bilgi almak istiyorsanız bu foruma bir uğramanızı öneririz; Sunucu Eklentileri (Plugins) & Bungeecord Plugin Tanıtımları
    Birkaç kuralımız da bu bölümde var;
    • Konu içerisinde eklenti hakkında ayrıntılı bilgi verilmelidir.
    • Eklenti terimleri ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.
    • Eklenti hakkında oyun içi en az 2 görsel bulunmalıdır.
    • Ücretli eklentilerin tanıtımına izin vardır ancak indirme linki koyulmasına izin verilmemektedir.
    • Eklentinin indirme linkleri para kazandırmaya yönelik olmamalıdır.
    • Aynı eklentilerin paylaşımına sadece daha iyi anlatım yaptığınızda izin verilmektedir.
    • Dosyalar kısmından oluşturulan eklentilerin de aynı kurallara uymaları gerekmektedir.
    • Herhangi bir eklenti fikri paylaşmak veya istemek için alt kategoriye konu açılmasına izin vardır. (Sunucu Eklenti (Plugin) İstek/Fikir)
    • Pluginin içinde sunucu ismi, YouTube ismi, Discord sunucusu gibi reklam ibarelerini bulundurmak yasaktır.
    • Pluginin içinde sunucuyu kötü etkileyecek kod bulundurmak kesinlikle yasaktır.
    • Minecraft Plugin İstekleri bölümü için, hiçbir cevap almamış konular 7 günün sonunda kilitlenir ve ilgili bölümün alt kategorisine taşınır (Bulundu vb.)
    • Plugin tanıtımı detaylı ve düzgün bir üslup ile yapılmalıdır.
  • Minecraft Plugin Paketi Kuralları'na gitmek için buraya tıklayınız.
  • Skript Bölümü Kuralları'na gitmek için buraya tıklayınız.

DİKKAT: Bu kurallara uymayan konularının çöpe taşınacağı (gerekirse silineceği); çöpe taşındığı (silindiği) halde özel mesaj veya farklı yollardan konunun geri getirilmesi için yönetim ekibini rahatsız ettiği taktirde uyarı alması söz konusudur. Ayrıca forum kurallarına da uymaya özen gösteriniz. Bu konu hakkında soru(n) var ise Forum Destek bölümüne konu açarak bize iletebilirsiniz.

İyi forumlar dileriz.

Ekler

• mc-tr.com.png
    mc-tr.com.png
    510,2 KB · Görünt.: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı