Sol Reklam

Minecraft Sunucu Röportajları - Pearl Türk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft Sunucu Röportajları - Pearl Türk
Yeni bir röportaj serisi mi? Röportajları severim!

Kendinize Minecraft sunucusu mu arıyorsunuz? O zaman sizlere çok güzel bir sürprizimiz var. Bu makale ile birlikte yepyeni bir projeye başladık. Bahsettiğim bu proje içerisinde sunucu sahipleri ile röportaj yapacağız. İlk röportajımızı Pearl Türk sunucusunun sahibi Mustafa ile yapmaya karar verdik.. Bu röportajımız gayet uzun ve keyifli geçti. Röportajımıza geçelim.

Minecraft Emek Skyblock Nedir_.png

İlk olarak bizimle röportaj yapmayı kabul ettiğiniz için size teşekkür ederim. Sizi MC-TR forumunda xDespee ismi ile tanıyoruz. Bize ilk öncelikle sunucun hakkında bahsetmeye ne dersin? Bu yeni başlattığımız projemizde seni ve Pearl Türk isimli sunucunu tanımak çok isteriz.

Öncelikle röportajınıza katıldığım için çok heyecanlıyım. İlk olarak yetkili ekibimizden bahsetmek istiyorum. Yetkili ekibimizin durmadan aktif bir şekilde çalıştığını söyleyebilirim. Değerli oyuncularımız için fazlasıyla gayret gösteriyorlar. Bunun yanı sıra Türkiye'de Minecraft oynayabileceğimiz sunucu sayısının gerçekten az olduğunu söylemekte fayda var. Bahsettiğimiz bu eksikliği kapatabilmek için ekip halinde sürekli çalışıyoruz. Sizlere saygı çerçevesi içerisinde oynanan, eğlenceli ve kaliteli bir sunucu deneyimini sunmak istiyoruz. Bu oyun deneyimi için gece gündüz demeden sürekli olarak çalışıyoruz. Hatta kendi yetkili ekibimiz ile sürekli olarak fikir alışverişi yapıyoruz. Bir süre sonra hiçbir sunucuda olmayan özellikler getiriyoruz.

Açtığınız sunucu Skyblock piyasasını devirdi. Pearl Türk sunucusunun tutmasını bekliyor muydun?

Aslında amacımız piyasayı devirmek değil. Asıl amacımız düşlediğimiz seviye gelebilmek..

Duyduğuma göre sunucu işleri sizi fazla yoruyor. Gerçekten de büyük bir sunucu sahibi olmak zor mu?

Açık sözlü olmak gerekirse sunucu sahibi olmanın çok zor olmadığını düşünüyorum. Bunun yanı sıra sunucu işlerinin çok yorduğu doğrudur. Sunucunun teknik sorunları veya sistemleri ciddi anlamda bizi çok yoruyor. Hatta oyuncularımıza emek kokan bir oyun deneyimi yaşatabilmek için çok yoruluyoruz. Bu arada sizlere birkaç öneri vermek istiyorum. Sunucu işlerinde başarılı olabilmek için önünüzde olan bütün engelleri tek tek aşmanız gerekir. Yetkili ekibimiz bu tür sorunların çözümü için sunucumuzda bulunuyor. Ben yorulduğum zaman onlar yardımıma koşuyor.

Pearl Türk sunucusunun sahibisiniz ve MC-TR forumunda aktif olmaya çalışıyorsunuz. MC-TR forumunun size ne gibi katkıları oldu?

MC-TR forumunun bugüne kadar kendime ve sunucuma çok büyük katkısı bulundu. Gerçekten bu forumun diğer Minecraft forumlardan daha farklı ve özgün olduğunu düşünüyorum. Sunucu tanıtımlarımızı rahat bir şekilde açabiliyoruz. Bunun yanı sıra MC-TR forumunun bir köprü olduğunu düşünüyorum. Bu forum sayesinde Minecraft'ın Türk oyuncuları rahatlıkla Türk sunucusu bulabiliyor. Bahsettiğim bu köprü bu şekilde tamamlanıyor..

Ben mutlaka rakibinizin olduğunu düşünüyorum. Gerçekten de kendinize rakip olarak gördüğünüz sunucular var mı?

Her sunucunun mutlaka bir rakibi vardır. Rakibimin ismini buraya yazmamak istiyorum.

Sunucunuzun orta seviyede oyuncusu var. Oyuncularınıza sürpriz olarak hazırladığınız bir özellik veya başka bir şey bulunuyor mu?

Yakın zaman içerisinde hiçbir sunucuda bulunmayan özellik getirmeyi planlıyoruz. Bu yüzden söylemek istemiyorum. Bütün sırrı bozmak istemem :'D

Sanırım uzun zamandır sunucu işleriyle uğraşıyorsun. Sunucunu kaç kişilik ekiple yönetiyorsun?

Sunucumuz içerisinde 6 yetkilimiz bulunuyor. Hepsinin kendisine has görevleri bulunuyor. ( 3 Yönetici, 1 Admin ve 2 Moderatör )

Genellikle büyük bir bölümümüz mutlaka komik olaylar yaşamıştır. Kendi sunucun içerisinde böyle bir şey başına hiç geldi mi?

Daha önceden başıma birçok komik olay geldi. Genellikle "Sizin sunucunuza saldıracağım." veya "Sunucunuza bot saldırısı yapacağım." tarzından mesajlar alıyorum. Bu mesajları gördüğüm zaman kahkaha tufanına boğuluyorum. Bir sunucu sahibi olarak bu tür olayları aslen takmamanızı öneriyorum. Bu tür kişiliğe sahip olan insanlardan her zaman nefret etmişimdir. Başkasının kalbini kırmak sizlere hiçbir şey kazandırmıyor.

Kısa süre içerisinde iyi bir konuma gelmeyi başardınız. Sunucunuzu nasıl bu konuma getirdiniz? Bu altın sırrınızı öğrenmek isteriz.

Her insan emeğinin karşılığını alır. Bu arada MC-TR forumunun büyük rol oynadığını söyleyebilirim.

Sunucu hakkında biraz fazla mı konuştuk? Biraz MC-TR forumu hakkında konuşalım. Sizi fazla bekletmeden diğer sorularımıza geçelim..

Ne bekliyoruz? Hemen geçelim..

Açıkçası forum hakkında düşüncelerinizi hepimiz merak ediyoruz. MC-TR forumu hakkında neler düşünüyorsunuz?

MC-TR forumunun gelişmeye açık bir forum olduğunu düşünüyorum. Bunun yanı sıra sıkıntısı olan birisi bu forum sayesinde sorununu hemen çözebiliyor. Bu açıdan çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Forumun yetkili konusuna geldiğimiz zaman konudan çıkamayız. Bu yüzden girmemeyi tercih ediyorum. Hepsini gönülden seviyorum. MC-TR forumunun en sevdiğim özelliği ise reklam seçeneğinin bol olmasıdır. Bu özellik sayesinde sunucumu ciddi anlamda iyi yerlere getirdim. MC-TR forumuna canı gönülden minettarım. Yakın zamanda reklam verdirmeyi düşünüyorum.

Sanal hayatın size göre güzel olduğunu ve fazla zaman kaybettiğini görebiliyoruz. Gerçek hayatınız güzel gidiyor mu?

Gerçek hayatımın güzel olması için çabalıyorum. Bu işlerin kısmet meselesi olduğunu söylemekte fayda var.

Sunucunuz ve forum hakkında konuştuğumuza göre gerçek hayat hakkında konuşabiliriz. Hobileriniz ve fobileriniz nedir?

İlk olarak hobilerimin ve fobilerimin çok fazla olduğunu söylemem. Oldukça kısıtlı birisiyimdir. Futbol oynamayı ve bilgisayar oynamayı severim.

Fobilerim ise bu dediklerimi yapamamam.

Mutlaka herkes hayvanları sever ve size bu soruyu sorma gereği duydum. Evinde beslediğin bir hayvan var mı?

Evimde hayvanım yok. Bahçemizde hayvan beslediğim doğrudur. K9 cinsinden 2 köpeğim var. Daha doğrusu 3 tane var. Yeni bir yavrumuz oldu :))

En sevdiğin oyun nedir? Bu oyunu neden sevdiğini yazabilirsen güzel olur.

PES 2013 ve 2019 oyunlarını çok seviyorum. Bu oyunları sevmemin tek sebebi var. Sebebi ise futbol oynamayı ve oyunlarını oynamayı çok seviyorum.

Pişman olduğun bir şeyi yazabilir misin?

Sanırım TEOG olabilir. İlk sınava çalışmadığımdan dolayı hayatım yerle bir oldu. Bu hatamdan ders aldım ve 2. sınava çalıştım. Bu 2. sınavdan iyi bir puan almam bana yaramadı. İlk sınavı batırdığımdan dolayı çok zor günler geçirdim. ( Yanlış sayısını yarıya indirdim. İndirmeme rağmen hedeflediğim o puanı hiçbir şekilde alamadım.. ) Bu yüzden sizin için önemli olan bütün sınavlara çok iyi çalışın ve benim gibi patates olmayın xd

Mutlaka herkesin bir tane vazgeçemediği yemek vardır. En sevdiğin yemek ve içecek nedir ve neden?

Hamburger ve kola ikilisine hayranım.

Bir oyun tasarladığını düşün. Bu oyunun oyun türü ve vereceğin ad ne olurdu?

Oyunun ismini "skBrains" koyardım. Oyunun türüne ise karar vermedim. Aslında zeka oyunu tarzında bir şey yapardım.

Genel olarak ne tür üzerinde çalışıyorsun? Sunucu işlerinde gayet iyi olduğunu duymuştum.

Eklenti ve Skript işleri üzerinde çalışıyorum. Yaptığım işten gayet zevk alıyorum.

Bir ilham kaynağın var mı? Kendinizi mutlaka bir şey ile motive ediyorsunuzdur.

Bazı kişilere karşın daha iyi olma isteğim var. Daha doğrusu bir hırsım bulunuyor. Bu şekilde kendimi motive edebiliyorum.

Senin gerçek kişiliğin hakkında pek fazla bilgi sahibi değiliz. İsmini gizli mi tutmaya çalışıyorsun?

Tabii ki de hayır. Profilime girdiğimiz zaman bütün bilgilerime sahip olabilirsiniz -)

Seni başka forumlar içerisinde gördüm. Genellikle sunucu tanıtım konusu açmışsın. MC-TR dışı forumlar hakkında ne düşünüyorsun?

Doğruyu söylemek gerekirse herkes kendi ekmeğinin peşinde.. Bu yüzden reklamın kötüsü olmaz. Şaka bir yana MC-TR'den iyisini görmedim.

En sevdiğin renk nedir? Mutlaka herkes bir renk sever.

Aslında pembe dışında bütün renkleri severim. Mor renginin yeri ayrıdır ;)

Düşünceleriniz bizler için önemlidir. Başlattığımız bu sunucu projesi hoşunuza gitti mi?

Bu projenin yeni olduğunu bilmiyordum. Projenin ilk kişisi olduğumu duyduğum zaman ciddi anlamda şok geçirdim. Bunun yanı sıra bu proje içerisinde ilk kişi olmam benim için ayrı bir anlam taşıyor. Bana bu imkanı sunduğunuz için çok teşekkür ederim. Bu arada proje çok hoşuma gitti. Hem bana hem de birçok sunucuya katkınız olacak. Bu yüzden sizi ve projenizi gönülden tebrik ediyorum. Bir daha ki röportajlarda görüşmek üzere..

İlk sunucu röportajımızı sizinle birlikte yaptık. Şahsen bu röportajdan zevk aldım. Bu röportajımıza katıldığınız için çok teşekkür ederiz. Başka röportajlarımızda sizleri tekrar burada görmek isteriz. Son olarak MC-TR forumuna ne söylemek istersin? Kapanışı size bırakıyorum.

Sizinle röportaj yapmanın bu kadar zevkli olacağını tahmin etmemiştim. Röportajdan keyif aldım. Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim <3

Sunucu hoşunuza gitti mi? O zaman tanıtım konusunu bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Bir sonraki röportajımızı Ağustos ayının ortalarında yapmayı düşünüyorum. Sunucu sahibiyseniz röportajlarımıza katılabilirsiniz. Röportajlarımıza katılmak için bu bağlantıdan bana mesaj atmanız gerekiyor ve sizi neden seçmemiz gerektiğini yazın. Başvuru yapan kişilerden bir sunucu sahibi seçeceğim. Başvurular fazla olur ise farklı bir şey yapmayı deneyeceğim. Şu anlık başvurular açıktır. ( Bu arada cidden hak eden kişiyi seçeceğim. )

Minecraft Emek Skyblock Nedir_ (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Böyle bir seriye başlamanız iyi olmuş. Umarım devamı gelir. Oyuncular açısından güzel düşünülmüş. Elinize sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Böyle bir seriye başlamanız iyi olmuş. Umarım devamı gelir. Oyuncular açısından güzel düşünülmüş. Elinize sağlık.

İlk olarak seriyi olumlu bulduğunuza çok sevindim. Mutlaka devamını getirmeye çalışacağım. Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

EnesAktas

Çıktığın yerden, ben iniyordum.
Elmaslar
722
Puanlar
6.075
Yer
İstanbul
Minecraft
Wolpenax
Güzel bir seriye benziyor devamını beklerim ellerine sağlık.

Sensei ''C''

Pixel Arter and Pixel Animator.

Discord:

Sensei#7806

Elmaslar
574
Puanlar
8.420
Yer
Adana
Minecraft
SenseiMC

iAliOsman_TR

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
242
Puanlar
9.320
Yer
Türkiye
Valla beleş reklam kaçınılmaz fırsat ;)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Craxy

Play.SilentNW.Net | Yeniden Sizlerle!

Discord:

CraxyTR#2523

Elmaslar
85
Puanlar
6.420
Minecraft
Craxy
Güzel seri olmuş başarılar.
Bu arada ilk olarak bizi tercih ettiğinizi için teşekkürler.​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel seri olmuş başarılar.
Bu arada ilk olarak bizi tercih ettiğinizi için teşekkürler.

İlk olarak seriyi beğendiğinize çok sevindim. Bunun yanı sıra şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. Çok güçlü adaylar var :D

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Gayet güzel sorular sorulmuş, bir sunucunun röportajı hiç aklıma gelmezdi. Bu fikir çok hoş olmuş. Umarım hiç bir sorun çıkmaz ve bu seri devam eder. :mc_2-0:

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Gayet güzel sorular sorulmuş, bir sunucunun röportajı hiç aklıma gelmezdi. Bu fikir çok hoş olmuş. Umarım hiç bir sorun çıkmaz ve bu seri devam eder. :mc_2-0:

Bu seriye gerektiği kadar ilgi gelirse devam ettireceğim. Bu yazdan sonra pek devam edebileceğimizi sanmıyorum fakat elimden geldiğince çabalayacağım. Bu arada röportaj fikrimi beğendiğinize çok mutlu oldum. Yakın zaman içerisinde daha özgün fikirler üretmeyi planlıyorum.

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi

Bu seriye gerektiği kadar ilgi gelirse devam ettireceğim. Bu yazdan sonra pek devam edebileceğimizi sanmıyorum fakat elimden geldiğince çabalayacağım. Bu arada röportaj fikrimi beğendiğinize çok mutlu oldum. Yakın zaman içerisinde daha özgün fikirler üretmeyi planlıyorum.​
Şunu demeyi unuttum: Sen bu Editör konusunda çok başarılısın.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

EmreCN

Play.McDeyiz.Com

Discord:

zNightLastTR | EmreCan #2763

Elmaslar
238
Puanlar
11.070
Minecraft
zNightLastTR
Horttt

İlk bizim ile röportaj yaptığın için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı