Sol Reklam
Sağ Reklam

Sezonu keyifli buldunuz mu?

• Evet, baya keyifli bence.

• Hayır, beğenmedim.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FurkanÖzcan

Emekli Ekip Lideri.
Emektar

Discord:

FurkanÖzcan#6347

Elmaslar
1.264
Puanlar
16.180
Yer
İstanbul
ÖNSÖZ
Merhaba arkadaşlar! Bugün Telltale Games tarafından geliştirilen ''Minecraft Story Mode Sezon 2'' oyununun tanıtımını sizlere yapacağım. Bildiğiniz kadarı ile oyun minecraftın hikaye modu gibi bir şey fakat oyunun gizemleri, karakterleri, ön plana çıkıyor. Şimdi onlara teker teker bakacağız benimde çok sevdiğim bir oyundur haydi bakalım.
Fragtist-Minecraft-Story-Mode-750x349.jpg

Oyuna Giriş
Öncelikle oyunun genel olarak ilk sezon ve ikinci sezon çıkış tarihinde büyük bir fark var. Telltale Games bu zamanı, oyunu büyük bir ölçüde geliştirmeye adamış gördüğümüz kadarı ile, oyun birinci sezona göre daha güzel bir tasarıma sahip olmuş. Dövüş mekaniklerine biraz değinmek istiyorum. Oyunda birinci sezona baktığımızda oyun bizi serbest bırakıyordu ve bir düşmanı öldürmek çok daha kolaydı. Çünkü tek bir saldırı tuşuna sürekli basmak düşmanı direk öldürüyordu. Bana göre saçma bir dövüş sistemiydi böyle bir oyuna göre. Fakat ikinci sezona bakacak isek kılıcımızı sallıyoruz ve salladığımız gibi karakterde yorulma hissi oluşuyor ve yoruluyoruz. Saldırma haricinde artık sağa, sola, ileriye veya geriye rahatlıkla gidebiliyoruz ve bu sayede düşmanlardan daha rahat kaçabiliyoruz.

landscape-1464767540-minecraft.jpg

Oyunun Hikayesi
Oyunun genel bilgilerinden ve eklenen şeylerden bahsettik şimdi geldi hikayeye. Biz her zamanki gibi Jesse oluyoruz ve ilk bölümde Petra ile küçük bir maceraya çıkıyoruz. Maceraya çıktık fakat yanımızdan ayrılmayacak düşmanlarımız da bizim ile birlikte maceraya çıkıyor. Onlardan biri Jack ve yanında getirdiği 2 düşman karakter. O düşmanlardan bir tanesi The Champions City'nin kurucusu. Diğer düşmanımız ise Admin. Oyunda bu sefer direkt olarak oyunun yöneticileri ile kafa tutuyoruz ve bu oyunu daha güzel bir hale getiriyor. Admin ile oyunun ilk sezonunda, elimize geçen bir eldiveni çıkartmak için başladığımız macerada tanışıyoruz. Ve Admin The Beacontown adlı bir kasabamıza geliyor ve bölüm bitiyordu. Fakat bana göre Admin bu sezonun en kötüsü olacak. Oyunun hikayesi bu şekildeydi. sonunda ise beklenen beklenmedik sahne yaşandı. Eğer ben hikayeyi yanlış anlamadıysam, Admin aslında Jack karakterinin geçen bölümde bulunan eski arkadaşı çıktı ya da Admin, o bedeni ele geçirdi. Sonucunda ise Petra ile Admin partner oldu ki Petra bunu istemiyordu; bizler de hapishaneye gönderiliyoruz. Ardından da bölüm bitiyor. Bence minecraft story mode sezon 2 mükemmel bir bölümdü 3. sezonun çıkmasını merakla bekliyorum.

Oyundaki Karakterlerin İsimleri Ve Görevleri Nelerdir?
Jesse, Admin, Petra.
Jesse : Oynadığımız karakterin adı.
latest
Admin : Düşman karakterin adı.
THE ADMİN BOYDAN MCTR.png
Petra : Oyundaki bir arkadaşımızın adı.
PETRA MCTR.png

Oyunun Sistem Gereksinimleri;
Windows
İşlemci : Intel Core 2 Duo 2.4GHz
Ram : 3 GB ve daha fazlası.
Hard Disk Alanı : 15GB boş alan.
Grafik Sürücüleri : Nvidia GTS 450 veya üstü 1024MB veya üstü RAM
DirectX Sürümü : 11 ve daha üstü.
Ses Kartı : DirectX 11 veya üstü.

Ekleyeceğim Birkaç Şey;
Yapımcılar oyunu aralıklar ile çıkartıyorlar fakat çıkarttıklarına değiyor. Neden mi? Çünkü oyunu geliştirmeye yönelik birçok şey yapıyorlar. İnşallah yakın bir zamanda sezon 3'ü görebiliriz merakla bekleyeceğimden emin olabilirsiniz.

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım konuyu okurken oyunu oynamış hissine kapılırsınız.
İyi forumlar..

Son düzenleme:

Veba

HIGH & CHILL
Elmaslar
209
Puanlar
2.310
Yer
Antalya
Domuz yaşıyor mu domuz?

FurkanÖzcan

Emekli Ekip Lideri.
Emektar

Discord:

FurkanÖzcan#6347

Elmaslar
1.264
Puanlar
16.180
Yer
İstanbul
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel ve sadık anladım olmuş tebrikler! <3​

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı