Sol Reklam

Konu Hoşunuza Gittimi?

• Evet güzel ve başarılı buldum :)

Oylar: 2 66,7%
  • Daha iyisini bekliyordum :3

Oylar: 1 33,3%

• Oy Verenler
    3
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Snapshot Nedir?
Selamlar MC TR üyeleri, bugün sizlerle başlıkta olduğu gibi ''Snapshot Nedir?'' konusu altında konuşacağız.
Forumda bu başlık altında tonlarca konu açıldı. Ancak çoğu üyemiz bunun ne anlama geldiğini bilmiyor. Bende bu konu hakkında sizlere daha çok bilgi sağlamak istiyorum. Öncelikle ''Snapshot'' oyun geliştiricileri tarafından kullanılan bir özelliktir. Oyun geliştiricileri yeni bir sürüm çıkacağı zaman parça parça sürüm yayınlarlar. Yayınladıkları zaman oyunun Resmi sitesinde yeni test sürümünde neler geldiğini açıklarlar. Oyuncularda bu test sürümünde neler gelmiş diye merak edip oyunu incelerler. Bizler ise sizlere yabancı forumlardan ve kendi yaptığımız incelemelerle oyunun test sürümlerini tanıtıyoruz. Bu ''Snapshot'' adı geçen sürümlere garip isimler verilir. Bunlara neden böyle isim verildiğini tabii ki de sebebini bilmiyoruz.

Örnek Snapshot Konuları
Aşağıda zamanında açtığımız örnek konuları koydum. Bu konuları inceleyerek daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Snapshot Konularımın İsim Listesi

Aşağıda mevcut olan konu isimlerini forumda araştırıp bulabilirsiniz.

- Minecraft Snapshot 19w06a

- Minecraft Snapshot 19w06a

- Minecraft 1.13 Ön Gösterim!

- Minecraft 1.13 Sürümü Çıktı!

Nasıl Snapshotları İncelerim?
Merak ettiniz değil mi? Hemen bu sorunun cevabına geri dönüt olalım. Öncelikle bu güncellemeleri yani test sürümlerini incelemek için ''Minecraft Resmi Sürüm'' veya ''Minecraft Team Extreme'' kullanmanız gerekiyor. İlk olarak resmi olanı anlatacağım. Adımlı yönergeler olacak. Takip ederek nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Minecraft Resmi Sürümü
Öncelikle oyunun resmi sitesinden oyunu indiriyoruz. İndirdikten hemen sonra oyunu açıp ''Premium'' hesabımızla giriyoruz. Hesaba giriş yaptığınıza göre aşağıdan adımları takip etmeniz yeterlidir.

1. Adım
Aşağıda mevcut olan resimde olduğu gibi bir ekranla karşılacaksınız.

1550252131635.png

2. Adım
Üst resimde ''Minecraft'' yazısının en sağ kısmında 3 yatay çizgi var. Bahsettiğim yere basıyoruz. Aşağıda mevcut olan resimde olduğu gibi böyle bir ekranla karşılaşmanız gerekiyor. Şimdi diğer adımımızın yönergesini dikkatlice takip edin. Yapmanız gereken olay örgüsü diğer adımlarda yazmaktadadır.

1550252286335.png

3. Adım
Yukarı kısımda çıkan bölümde ''Başlatma Seçenekleri'' kısmını seçmeniz yeterli olacaktır. O kısma tıkladıktan sonra aşağı resimde olduğu gibi üst kısımda ''Test sürümlerini aktifleştir''' bölümü olacak.
Oraya tıklayın ve aktifleştirin.

1550252465472.png

4. Adım
Test sürümünü aktifleştirdik. Ya sonra? Ana sayfaya geri dönüyoruz. Oyunu başlat seçeneğinde ( yeşil buton ) bu butonun sağ kısmında yukarı doğru bakan ok var. En son test sürümü seçeneği olacak.
Onu seçiyoruz ve oyunu başlatıyoruz.

1550252587515.png

5. Adım
Artık oyunun son test sürümünü test edebilirsiniz.

1550252882855.png

Minecraft Team Extreme
Öncelikle oyunu indirdikten sonra oyunumuzu açıyoruz. Premiumlu veya Premiumsuz girebilirsiniz.

1. Adım
Bir hesapla giriş yaptığımız zaman aşağıda olduğu gibi bir ekran karşımıza gelecek. ''Edit Profile'' kısmına tıklayın. Daha sonra ''Enable experimental development versions'' kısmını seçin. ''Save Profile'' basın.

1550253248509.png

2. Adım
Sürümler bölümünden istediğiniz bir test sürümünü seçip oyunu başlatın. Burada konumuz sona ermiştir.
Umarım konu sizler açısından yararlı olmuştur. Herkese iyi forumlar dilerim.

1550253404038.png

Son düzenleyen: Moderatör:

RisardHacker

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
145
Puanlar
13.820
Yer
İstanbul
Minecraft
TheBreakee
Her zamanki gibi güzel bir anlatım ile daha karşımızdasın :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

queTR

queTR

Discord:

queTR#3773

Elmaslar
73
Puanlar
8.970
Minecraft
queTR
Açıklayıcı bir şekilde anlatmışsın güzel bir konu olmuş böyle güzel rehber konularının devamını bekliyor olucağız

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Açıklayıcı bir şekilde anlatmışsın güzel bir konu olmuş böyle güzel rehber konularının devamını bekliyor olucağız

Konuyu beğendiğinize sevindim. Sınav haftam bittiği zaman bu tür konulara son gaz devam edeceğim.

HektarPlugin

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

er000rek#0001

Elmaslar
66
Puanlar
3.860
Yer
İstanbul/Kadıköy
Minecraft
er000rek
iyi bir anlatım tebrikler

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Son düzenleyen: Moderatör:

AyBora ?

Eklenti Paketi & Discord Bot
Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Gayet başarılı konu olmuş fakat bende resimler gözükmüyor.

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

EfeK0

Tasarımcı | Skripter

Discord:

EfeK#6993

Elmaslar
336
Puanlar
8.075
Minecraft
_EfeK0_
Hem konu hem anlatım mükemmel.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı