Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ravolt

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Emektar

Discord:

Ravolt#8521

Elmaslar
489
Puanlar
12.305
Yer
İstanbul
Minecraft
Ravolt
6db2fc0f9848c8830f2c5ad73e78ea75.png

Minecraft Sistem Gereksinimleri 2021
Minecraft'ın güncel Minimum ve Önerilen sistem gereksinimlerine hep birlikte göz atalım.
Merhabalar arkadaşlar, öncelikle oyunu oynayabilmek için minimum sistem gereksinimlerinin neler olduğunu öğrenelim. Bu konu altında vereceğimiz değerlerden yola çıkarak kendi sisteminizle karşılaştırma yapabilir ve oyundan ne kadar performans alabileceğinizi gözden geçirebilirsiniz.

2021 Minecraft Minimum Sistem Gereksinimleri
  • İşlemci: Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD A8-7600 APU 3.1 GHz
  • Bellek (RAM): 4 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 ve üstü
  • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 veya AMD Radeon R5 Serisi OpenGL 4.4
  • Depolama: 1 GB
2021 Minecraft Önerilen Sistem Gereksinimleri
  • İşlemci: Intel Core i5-4690 3.5GHz / AMD A10-7800 APU 3.5 GHz
  • Bellek (RAM): 8 GB
  • İşletim Sistemi: 64 Bit Windows 10
  • Ekran Kartı: GeForce 700 Series or AMD Radeon Rx 200 Serisi OpenGL 4.5
  • Depolama: 4 GB
Burada vermiş olduğumuz değerler tamamiyle temsilidir. Daha altı ve daha üstü sistem ekipmanlarına da sahip olabilirsiniz. Resmi olarak yayımlanmış değerlerdir. Oyunu rahat bir şekilde oynayabilmeniz için işletim sisteminizin, kullanmış olduğunuz java sürümünün de güncel olması gerekmektedir. Ekstra olarak oyuna vereceğiniz bellek (ram) miktarı ortalamanın üzerinde olmalıdır ki bu söylemiş olduklarım doğrudan performansınızı etkileyecek etkenlerin arasında yer almaktadır.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu konuyu daha önceden ben açmıştım ama güncellenin açılması gayet hoş olmuş. Elinize ve kaleminize sağlık ☺️ ☕

F

FrostyNetwork

Ziyaretçi
Sistem gereksinimleri büyümüş :(

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi

Ravolt

Emektar

Discord:

Ravolt#8521

Elmaslar
489
Puanlar
12.305
Yer
İstanbul
Minecraft
Ravolt
Minecraft Java Edition cross platformingtir dolayısıyla java yürütülebilir her platformda çalışacaktır, minecraft.net'in Java Edition için destek verdiği platformlar: Windows (32-64 bit), Mac, Linux. Kaynak:
Konuyu dikkatli okursanız Windows tabanlı bileşenler için verilmiş bir gereksinim şablonudur. Gereksiz baltalamayınız.

P

Presidente

Ziyaretçi
Gta V'ten fazla sistem gereksinimleri :pardon:

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Konuyu dikkatli okursanız Windows tabanlı bileşenler için verilmiş bir gereksinim şablonudur. Gereksiz baltalamayınız.
İşletim sistemine göre gerekenler değişmiyor, minecraft.net tarafından yayınlanmış tek resmi şablondur. Gereksiz saldırmayınız.

Ravolt

Emektar

Discord:

Ravolt#8521

Elmaslar
489
Puanlar
12.305
Yer
İstanbul
Minecraft
Ravolt
İşletim sistemine göre gerekenler değişmiyor, minecraft.net tarafından yayınlanmış tek resmi şablondur. Gereksiz saldırmayınız.
Konu içerisinde bulunan şablon zaten minecraft.net kaynaklı bir şablon. İntel anakartla macos kullanıyorsanız kendi tercihiniz ??

Thomas Shelby

Tabanları Yağlama Vakti

Discord:

Sherlock#5773

Elmaslar
336
Puanlar
12.270
Yer
Rusya
Minecraft
dragondemon68
internet kafeden aldığım geforce 210 4 gb ram (600 mhz bile olabilir) intelin 2006 işlemcisi ile 100 fps alıyordum o yüzden sallamayın sistem gereksinimlerini :D

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
internet kafeden aldığım geforce 210 4 gb ram (600 mhz bile olabilir) intelin 2006 işlemcisi ile 100 fps alıyordum o yüzden sallamayın sistem gereksinimlerini :D
Vallaha mojang sallamış abi bizim suçumuz yok xd

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
8GB Ram var 6gb'ını minecraft'a veriyorum. Aldığım fps değeri 100-250 arası değişiyor. Bazen minecraft ne kadar gelişen bir oyun olduğunu gösterse de bu kadar da eder mi ya dedirtiyor insana. :D

Ravolt

Emektar

Discord:

Ravolt#8521

Elmaslar
489
Puanlar
12.305
Yer
İstanbul
Minecraft
Ravolt
Fps’in yüksek olması oyundan yüksek performans aldığınız anlamına gelmez. 4 GB ve üstü rama sahip herhangi bir bileşenlerle birleştirilmiş bir bilgisayarda da çok yüksek fpsler alabilirsiniz. Burada verilen ve gösterilen bileşenler optifine ve onun türevi modlarla donatılmamış orijinal client ile oyun içerisinde alacağınız değerleri doğrudan etkileyecektir.

Y

Yiğit Özkan

Ziyaretçi
Normal Minecraft değil fakat ben bir sunucunun launcherinde 110 fps aldım.Minecraft sistem gereksinimlerini çok büyütmeyin.
Sistem özelliklerim:
RAM bellek:2 GB
Ekran Kartı:Nvidia Geforce 100
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.80 GHz 2.79 GHz
İşletim sistemi:Windows 8.1 ve Linux Mint Cinnamon 20 (Dual boot)
Bahsettiğim Launcher:SonOyuncu

Ekolax

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Selim#1207

Elmaslar
14
Puanlar
3.770
Yer
İstanbul
Minecraft
zViserion
Normal Minecraft değil fakat ben bir sunucunun launcherinde 110 fps aldım.Minecraft sistem gereksinimlerini çok büyütmeyin.
Sistem özelliklerim:
RAM bellek:2 GB
Ekran Kartı:Nvidia Geforce 100
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.80 GHz 2.79 GHz
İşletim sistemi:Windows 8.1 ve Linux Mint Cinnamon 20 (Dual boot)
Bahsettiğim Launcher:SonOyuncu
Vay b Minecraft ın gereksimlerine bak sen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı