Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
259680-sunrise-minecraft.jpg

Minecraft Rehberi - Kılıçlar

Selam MC-TR Ailesi,
Bugün sizlerle kılıçlar hakkında konuşacağız. Öncelikle bir hatam olursa yorumlarda belirtip, kendimi biraz daha geliştirmeme yardım edebilirsiniz.

Kılıçlar ve Yapılışları;

A-)Kılıçların Yapılışı

Gerekli Malzemeler;

1- )Çalışma Masası

Çalışma masası yapmak için 4 adet tahtaya ihtiyacımız var, bu tahtaları elde etmek için ilk olarak ağaç kırıyoruz ve kırdıktan sonra E tuşuna basıp envanterimizi açıyoruz ve Üretim kısmına odunumuzu taşıyoruz ve sağ tarafta 4 adet tahtamız gözükecektir, bu tahtaları ekte verdiğim gibi diziyoruz ve çalışma masasını elde ediyoruz.

1606855587780.png

2-) Çubuk

Çubuk yapmak için de 2 adet tahtaya ihtiyacımız var, tahtaları elde etmek için de yine ağaç kırıyoruz ve kırdıktan sonra E tuşuna basıp envanterimizi açıyoruz ve Üretim kısmına odunumuzu yerleştiriyoruz ve 4 adet tahta elde etmiş olacağız ve bu tahtaları ekte gösterdiğim gibi diziyoruz, bu şekilde dizdikten sonra çubuk elde etmiş olacağız.

1606916043000.png

3-) Tahta, Taş, Demir, Altın, Elmas

Tahta kılıç için tabii ki de biraz tahta lazım :). Çubuk yaparken 2 adet tahta kalmıştı, o tahtaları kullanabiliriz. Taşları da taş kazarak elde edebiliriz. Demir, altın ve elması da madenlerde bulabiliriz. Aşağıda gösterdiğim şekilde kılıçları yapabilirsiniz.

swords-crafting.gif

B-) Kılıçların Özellikleri

1-) Tahta Kılıç

İlk olarak tahta kılıç, oyundaki 5 kılıcın arasında en kötü kılıçtır fakat ilk başlarda oyunda işinizi görebilir. Tahta kılıcın vuruş gücü 4'tür fakat kritik vuruşlarda vuruş gücü 8'e yükseliyor. Tahta kılıcı ilk kullandığınız andan itibaren 60 vuruş yapabilirsiniz.

2-) Taş Kılıç

Taş kılıç, tahta kılıçtan iyi demir kılıçtan kötüdür, yine oyunun başlarında işinize yarayabilir fakat daha sonra demir kılıca geçmeniz gerekebilir. Tahta kılıç ve taş kılıç oyun başlarında işinize yarasada, ikide bir kılıç yapmaktan sıkılırsınız. Taş kılıcın vuruş hasarı 5, kritik vuruş hasarı ise 9'dur. Taş kılıcı kullandığınız andan itibaren 132 vuruş yapabilirsiniz.

3- Demir Kılıç

Demir kılıcı bana göre oyunun sonuna kadar kullanabilirsiniz, çünkü demir kılıcın hasarı ve dayanıklılığı tahta ve taş kılıçtan daha yüksek olduğu için yaratıklara daha fazla hasar verebilirsiniz. Demir kılıcı kullandığınız andan itibaren 132 vuruş hakkına sahip olursunuz. Demir kılıcın hasarı 6, kritik saldırı hasarı ise 11'dir. Demir kılıcı oyunun ortalarında rahatça elde edebilirsiniz, demir kılıç işinize bayağı yarayacaktır :).

4- Altın Kılıç

Altın kılıcı pek tavsiye etmiyorum çünkü dayanıklılığı tahta kılıçtan bile kötüdür. Altın kılıcı kullandığınız andan itibaren 33 vuruş hakkına sahip olursunuz. Bence tahta kılıcı kullanın, altın kılıcı kullanmayın. Altın kılıcın vuruş hasarı tahta kılıç gibi 4, kritik saldırı hasarı ise 8'dir. Altın ile daha faydalı şeyler yapılabilir fakat altın kılıcı dekor olarak kullanabilirsiniz.

5- Elmas Kılıç

Elmas oyunda nadir bulunuyor bu nedenle elmas kılıcı önermiyorum fakat oyunda hasarı ve vuruş hakkı en yüksek olan kılıçtır. Elmas kılıcı kullandığınız andan itibaren 1562 vuruş hakkına sahip olursunuz. Elmas kılıcın vuruş hasarı 9, kritik vuruş hasarı ise 12'dir, eğer ki bende elmas bol reis diyorsanız elmas kılıcı öneririm.

minecraft-sword-9.jpg

C-)Kılıçlara Basılan Büyüler

1-) Alevden Çehre

Bu büyüyü kullanarak tek vuruşta düşmanınızı yakabilirsiniz.

2-) Keskinlik

Kılıcınızın vuruş hasarını yükseltmek için kullanabileceğiniz güzel bir büyü.

3-) Kırılmazlık

Kılıcınızın vuruş hakkını yükseltmeniz için kullanılan bir büyüdür.

4-) Savurma

Düşmanını uzağa fırlatmak ister misin? Bu büyü ile düşmanlarını biraz daha uzağa fırlatabilirsin.

5-) Ganimet

Düşmandan düşen eşyaların daha fazla veya çıkma şansını arttırır.

6-) Tamir

Kılıcı kullanarak kazandığınız tecrübe puanlarında kılıcın vuruş hakkını iyileştirebilirsiniz.

7-) Süpürücü Kenar

Süpürücü kenar ise kılıç ile vurduğunuz düşmanın çevresindeki düşmanlara daha fazla hasar verir.

8-) Eklembacakların Kıyameti

Örümceği tek vuruşta, gümüş balık ve endermite'ında daha fazla hasar almasını sağlayan bir büyüdür.

9-) Kaybolma Laneti

Kılıç öldüğünüz anda kaybolur.

10-) Darbe

Kılıç ile vurduğunuz daha fazla hasar alır.

Yeni başlayanlar için hazırladığım bu konu inşallah işlerine yarar, bana bir öneriniz varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

L

Lendry

Ziyaretçi
Kılıçlar hakkında güzel bir bilgilendirme konu olmuş. Ben bu tarz konuları çok seviyorum. Umarım devamı gelir. Ellerine sağlık gerçekten güzel olmuş <3

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
Kılıçlar hakkında güzel bir bilgilendirme konu olmuş. Ben bu tarz konuları çok seviyorum. Umarım devamı gelir. Ellerine sağlık gerçekten güzel olmuş <3
Teşekkürler <3

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
629
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
son zamanlarda minecraft oynamıyorum ancak netherite kılıç vardı diye hatırlıyorum fakat konuda göremedim. onun dışında daha açık ve detaylı yazabilirdin.

konu için ellerine sağlık, üstteki hatalar dışında göze çarpan pek bir şey yok. başarılar dilerim. :)

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
son zamanlarda minecraft oynamıyorum ancak netherite kılıç vardı diye hatırlıyorum fakat konuda göremedim. onun dışında daha açık ve detaylı yazabilirdin.

konu için ellerine sağlık, üstteki hatalar dışında göze çarpan pek bir şey yok. başarılar dilerim. :)
Üstteki hatalar derken daha açık yazabilir misin?

Garoz

Simplicitas tollit virtutem.
Emekli

Discord:

MonBoyhiner#2885

Elmaslar
469
Puanlar
16.160
Yer
Türkiye
Minecraft
GarozLite
Konunuzu çok beğendim. Bi hata farkettim. Darbe daha çok hasar almasına değil, saldırdığınız kişinin setininin canını daha hızlı azaltmaya yarıyor.

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
629
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
Üstteki hatalar derken daha açık yazabilir misin?
- biraz daha detaylanması gerek dedim. yani çok yüzeysel açıklamışsın.
- bir kılıcı unutmuşsun.
- anlatımın daha açık olabilirdi.

hata listelediğime bakma konun gerçekten iyi.

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
- biraz daha detaylanması gerek dedim. yani çok yüzeysel açıklamışsın.
- bir kılıcı unutmuşsun.
- anlatımın daha açık olabilirdi.

hata listelediğime bakma konun gerçekten iyi.
Ağaç kırmayı da mi öğreteyim çubuk yapımına kadar yazdim o diğer kılıç hakkında bilgim yok araştırıp yaparım

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
Konunuzu çok beğendim. Bi hata farkettim. Darbe daha çok hasar almasına değil, saldırdığınız kişinin setininin canını daha hızlı azaltmaya yarıyor.
Pardon düzeltirim teşekkürler:)

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
629
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
Ağaç kırmayı da mi öğreteyim çubuk yapımına kadar yazdim o diğer kılıç hakkında bilgim yok araştırıp yaparım
yazdıklarımın anlaşılması gayet kolay diye düşünüyordun, detaylı demek çok bilgi demek değil yazdıkların detaylansın. ayrıca çok basit bir eleştiriyi bile kaldıramayacaksan neden

"Öncelikle bir hatam olursa yorumlarda
belirtip, kendimi biraz daha geliştirmeme yardım edebilirsiniz"

yazdın? yazar hayatında bol şans.

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
yazdıklarımın anlaşılması gayet kolay diye düşünüyordun, detaylı demek çok bilgi demek değil yazdıkların detaylansın. ayrıca çok basit bir eleştiriyi bile kaldıramayacaksan neden

"Öncelikle bir hatam olursa yorumlarda
belirtip, kendimi biraz daha geliştirmeme yardım edebilirsiniz"

yazdın? yazar hayatında bol şans.
Hayır yazdıklarımın detaylı olduğunu düşünüyorum. Yorumun için teşekkürler.

HzOtaku

ArcherBySpirit

Discord:

hzotaku

Elmaslar
33
Puanlar
9.145
Yer
Ankara
Minecraft
HzOtaku
Netherite nerdee ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı