Sol Reklam

Rehber Minecraft Realms Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Merhaba değerli forum okurları, bu konumuzda hepimizin oyunun giriş ekranında gördüğümüz ve ne işe yaradığını bilmediğimiz "Realms'ın" ne işe yaradığını göstereceğiz. Minecraft Realms, sizleri bekliyor!

1605795604663.png

Minecraft Realms Nedir?
Oyuna giriş yaptığımızda her zaman ortada "Realms" yazısını görürüz. Birçoğumuz ise bu yazının ne anlama geldiğini ve ne işe yaradığını merak etmiştir. Buna bende dahilim. Kısa bir araştırma ile ne işe yaradığını öğrendim ve size de anlatmak istiyorum. O zaman başlayalım.

Minecraft Realms, aslında bir sunucu barındırma ürünüdür. Abonelik tabanlı sunucu barındırma ürünü olan Realms, sunucu oluşturmak için kolay bir yol sağlar. Türkiye fiyatı çok pahalı olsa bile yurt dışında oldukça ucuz bir fiyatı olduğu için kullanılmaktadır. Sunucunuza Minecraft Realms için yayınlanan mini harita, doku paketleri, eşyalar ve daha fazlasını yükleyebilirsiniz. Bu eşyalar aylık olarak güncellenmektedir. Kasım ayının Realms ürünlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Realms, büyük sunucular için değil; aile ve arkadaş ortamı için kullanılmalıdır. Kullanmak için kullanıcıların Realms sahibi bir orijinal Minecraft hesabına sahip olması gerekmektedir.

1605797590430.png

Abonelik ve Gereksinimler
Realms abonelik ile yürüyen bir sistemdir ve bu sisteme abone olmak için belirli gereksinimler bulunmaktadır. Bu gereksinimler aşağıdaki şekildedir:
  • Bilgisayarınıza bağlı bir internet bulunmalıdır.
  • 13 yaşında veya daha büyük olmalısınız.
  • Bir adet Mojang hesabına ve Minecraft: Java Edition'a sahip olmanız gerekmektedir.
Realms'a abone olmak için 7,99 $'lık bir para ödemeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra aboneliğinizi sürdürebilmek için 30 günde bir manuel veya otomatik olarak yenilemeniz gerekmektedir.

Bunun yanı sıra Realms'ı kullanmak için deneme sürümlerini kullanamazsınız. Yani kullanacağınız sürüm tam anlamıyla çıkış yapmış zorunda olmalıdır. Bunun yanı sıra Realms'a özel çıkarılan haritaları kullanabilirsiniz.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft'ın sitesinde her ay düzenli olarak Realms paylaşımı yapılıyordu. (Ben de tam bilmiyordum.) Öğrendim, sağ olun ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı