Sol Reklam
Sağ Reklam

Minecraft Plugin kodlama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
L

Legauthant

Ziyaretçi
Arkadaşlar selam, ben minecraft plugin kodlama öğrenmek istiyorum ancak herhangi bir java bilgim yok. Biraz araştırdım ve Türklerden pek de güzel anlatan birilerine rastlamadım, bazı yabancı rehberler var ancak dil bilmediğim için onlardan da pek bir şey anlamadım. Java öğrenmem için beni yönlendirebileceğiniz bir rehber, v.b var mı? Teşekkürler.

PyramidHead

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

The_Sepultura#8776

Elmaslar
218
Puanlar
3.575
Yer
Bakü
Minecraft
Umuts
Ben Bilmiyorum Fakat İlk Önce Dil Öğrenmeni Tafsiye Ederim Sonra Yabancı Kanallarda Paylaşıyorlar Zaten ;)

FourTis

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
26
Puanlar
6.625
Benim önerim ilk yabancı dil öğrenmen. Kaynak sıkıntın ortadan kalkar

HaktanOzkan

Demir Cevheri Gibiyim
Premium

Discord:

hktanozkan

Elmaslar
100
Puanlar
13.775
Minecraft
HaktanOzkan
Ben ilk başladığımda yabancı youtube kanallarındaki videoları izleyip yazdıkları kodların aynısını kendim yazıyodum ,yaptıkları işlemlerin aynısını kendim yapıyodum. Daha sonra kod içindeki bazı bölümleri değiştirip ne işe yaradıklarını anlamaya çalışıyodum. Minecraft üzerinde eklenti kodlamayı çözmek çok basit. Yaklaşık 1 ay pratik yapıp başkalarının yazdıkları kodları inceleyip, kopyalayıp, değiştirip sistemini çözebilirsin. Birkaç işlemi kendin yapabilir hale geldiğinde ise sana önerim spigot bukkit forumlarında eklenti geliştirme bölümlerini okuman değerlendirmen olur.

S

sooply

Ziyaretçi
Birçok dil için seri halinde kitaplar var aslında onlara bakabilirsin. Onlar gerçekten çok güzel kaynaklar, hem sana kitap okumayı sevdirir hem de hiç sıkılmadan sayfaları çevirirsin. C/C++ ve Java'yı öğreten çok güzel bir kaynak. Sana tavsiye ederim bu kitabı.

Yazılım Bilimi kanalı da harika bir kanal. Eğer kitap alamayabilirim diyorsan kesinlikle bir sonraki tercihin bu kanal olmalı senin için. Bu kanalda Java da mevcut. Ücretsiz olarak Java eğitimi de veriliyor. Eclipse IDE'sini kullanıyor kendisi, istersen sen de onu kullanabilirsin fakat ben onu önermiyorum sana. Intellij IDEA daha güzel bir IDEA olduğu için sana öneriyorum.

Not olarak düş kendine, Java ile başlama derim aşırı zorlanırsın. C# gibi basit ve kolayca öğrenebileceğin bir dil öğren, Java'yı hem daha rahat sökersin, hem de kodlamanın yapı taşlarını öğrenirsin. C# ve Java birbirlerine benziyor zaten.

S

sooply

Ziyaretçi
Bukkit API rehberini geçmişim, hemen onu da atıyorum. Önce Java öğren, ondan sonra Bukkit API öğren. Sen direkt Java'yı bilmeden Bukkit API öğrenirsen hiçbir hatayı çözemezsin. Bu arada adam akıllı bir Türkçe kaynak yok Bukkit için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı