Rehber Minecraft | Plugin (Eklenti) nedir ?

YasinDLG

Gülü seviyorsan,dikenine katlanıcaksın.
Altın Üye
Deneme Yazar
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
153
Merhaba değerli mc-tr.com sakinleri,
Bugün sizlere minecraft dünyasında herkesin ağızında gezen plugin(eklenti) ne demek onu göstereceğim.

s1.jpg

PLUGIN NEDIR ?
Plugin, java dili ile yazılabilen, sunucularda bir çok sistemlerin yapılmasını sağlayan, bir sunucuyu pasiflikten daha aktif hale getiren bir jardır. Plugin sayesinde sunucunuza istediğiniz sistemi getirebilirsiniz. Hayal gücünüzün önüne hangi sistem geldiye onu sunucunuza ekleyebilirsiniz. Böylelikle oyuncularınıza daha kaliteli, daha akıcı ve daha aksiyonlu bir sunucu sağlayabilirsiniz.

PLUGİN NASIL YAPARIM ?
Plugin yapabilmeniz için öncelikle java dili bilmeniz gerekir. İnternet aleminde java dilini öğreten bir çok kişi bulunmakta araştırıp bulabilirsiniz. Fakat bunu belirli ücret karşılığında da yapabilirsiniz. Plugin paketi yapan veya istek üzerine plugin yazan bir çok kişi bulunmakta fakat benim size tavsiye ettiğim 2 kişi var onunlarla da iletişime geçip belirli bir ücret karşılığında bunu yaptırabilirsiniz. @CAN147 @>>TheLegend<<

PLUGİN PAKETİ NEDİR ?
Plugin paketi, bir sürü pluginlerden oluşan bir dosyadır. Eğer ki plugin yazmayı bilmiyorsanız veya bununla uğraşmak istemiyorsanız, internet aleminde gezen plugin paketleri sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilcektir. Plugin paketi yapabilmek için java dilini bilip, bir çok plugin yazmanız lazım. Eğer ki bunlarla uğraşamam derseniz,
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
insanların yaptığı pluginlerden yararlanıp kendi sunucunuza bir plugin paketi oluşturabilirsiniz.

PLUGİN NASIL ÇALIŞIR ?
Plugin, bukkit denen sunucu tarafından çalışır.

BUKKİT NEDİR ?
Bukkit, arkadaşlarınızla beraber oynamayı sağlayan veya multiplayer şekilde sunucu kurmanızı sağlayan, ufak özellikler denemeniz için yapılan yazılım dosyasıdır.

Sizlere güzel bir anlatım sunduysam ne mutlu bana. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim

TweetyBey

Ayrılıyor birer birer eski dostlar
Destek Yetkilisi
Premium
En iyi cevaplar
4
Elmaslar
163
Güzel ve yararlı bir konu olmuş, eline sağlık.​

YigitReisOfficial

❤️ Atatürk Sevdalısı ❤️
İçerik Yöneticisi
Premium
En iyi cevaplar
48
Elmaslar
10.197

Minecraft'ın temel bir teorimi olan eklentiler hakkında böyle yararlı bir konu hazırlamanız çok hoş olmuş ki şahsen konuyu çok beğendim 💓

Artgum

❤️
Premium
En iyi cevaplar
5
Elmaslar
1.153
Sunucu işlerine yeni başlayacak veya başlıyanlar için yararlı ve güzel bir konu olmuş, anlatım gayet güzel, eline emeğine sağlık.

Yukarı Alt