Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - Minecraft Natural Yaratık Rehberi
Hayatta Yaşamak Bir Tık Daha Kolaylaşsın!
Selamlar Minecraft Türkiye ailesi! Tekrardan çılgın bir rehber ile karşınızdayım. Gelin hep beraber hayatta kalmayı bir tık daha kolaylaştıralım. Minecraft'ta hayvan demek, yemek demek. Geçmişe baktığımızda hayvancılıkla çok uğraşmışız. Yani herhalde bir çok şey biliyoruzdur. İsterseniz bu rehberle birazcık daha aydınlanalım. Özellikle de yeni başlayanlar için söylüyorum. Hepinize iyi okumalar dilerim. Konu sonunda görüşmek dileğiyle...

Birazcık natural yaratıklardan bahsedelim. Natural yaratıklar, barışçıl yaratıklardır. Size zarar vermezler. Siz onlara vursanız bile onlar size vurmaz. Sesini çıkarmazlar. Oyuncu sayılmazsa Minecraft'ta toplam 32 yaratık var. 6 grupta sınıflandırılırlar. Bugün bizde natural yaratıklar hakkında konuşacağız. 10 tane natural yaratık vardır. Genelde onlar olmasa bizim için hayat zor olur. Köylü olmasa takas olmaz, at olmasa ulaşacağımız yer uzar gibisinden.

Not: Normalde yarasa da bu gruba girmekte, ama size hayatta kalma modunda bir faydası bulunmaz.

ChickenFace.png
CowFace.png
MooshroomFace.png
OcelotFace.png
PigFace.png
SheepFace.png
SquidFace.png
56px-VillagerFace.png
HorseFace.png

tavuk-tanıtım.jpg

Tavuk - Uçan Can Dostu
Belki de aralarından en sevdiğim zararsız ve güçsüz olan tek yaratık. Kendisini korumak istediğim bir yaratık. Yumurtasını etrafa bırakıyor. Onu fırlatınca da tavuk doğuyor. Bu tavuklar çoğalınca yiyorsunuz. Tek yapmanız gereken iki tavuğa tohum vermeniz. Sonra yerdeki yumurtalar falan, onlarla tavuk yapıyorsunuz. En sonunda avlıyorsunuz. Çıkan çiğ tavuğu pişirmeniz yeterli olacaktır. Aşağıdaki ek bilgilere göre tavuğun hangi alanda ne iş yaptığını öğrenebilirsiniz. Onları yemeniz için kullanmanız daha yararlı olur.

■ Can: 2 kalbe sahip. Normal, düz vurduğunuzda 4. vuruşta ölmekte. Diğer kılıçlarla direk ölüyor.
■ Doğduğu Yer: En az 2x1x1'lik bir çimenli alanda doğar. Yumurta fırlatıldığında 1/8 ihtimalle düşer.
■ Çıktığı Zaman: Alpha 1.0.14
■ ID: 93
■ Düşürdüğü Şey: Öldüğünde hiç veya 1-2 kere öldüğünde tüy düşürebilir. Yanarak ölürse pişmiş, doğal bir şekilde ölürse çiğ bir tavuk düşer. 5-10 dakika aralarında yumurta düşürmekte.

inek-tanıtım.jpg

İnek - Hadi Birazcık Süt Sağ!
Bir zehir falan kaldınız muhtemelen. İşte, yardıma inek koşuyor. Ondan kova ile aldığınız süt ile zehirleri vücudunuzdan atabiliyorsunuz. Sadece zehir değil, tüm büyüleri! Ayrıca eti de çok lezzetlidir. Hele hele biftek. Günlük yemeğini karşılıyorsun 2-3 biftek yediğinde. Yani, yemeği de yararlı, sütü de. Aynı tavuktaki gibi, 2 tane inek, buğdayları verin ikisine de, çoğalsınlar. Ama tavuktaki gibi bir özellik falan yok. Onu buraya not düşelim. Yani yumurta falan bırakmıyor. Tabii bırakmayacak, çünkü memeli hayvan. Neyse, daha fazla saptırmadan ek bilgileri de verelim.

■ Can: 5 kalbe sahip. 10 kere vurduğunuzda ölmekte. Kılıçlara göre vuruş sayısı değişmekte.
■ Doğduğu Yer: Fark etmez, bol çimen ve bol ışıklı bir alan olsun yeter.
■ Çıktığı Zaman: Alpha 1.0.8
■ ID: 92
■ Düşürdüğü Şey: Öldüğünde 0-2 arası deri, 1-3 arası pişmemiş sığır eti, yanarak ölürse 1-3 arası pişmiş sığır etidir.

mooshroom-tanıtıö.png

Mooshroom - Mantar Diyarındaki Masum İnek

Evet, bu bir mantarlı inek çeşidi gibi bir şey. İnekle mantarın mutasyon hali gibi. Sırrını hâlâ çözemesek de, çok masumdur. Siyah gözlerine bakıp da korkunç falan sanmayın. Zarar vermez. Eğer makas ile mantarlarını alırsanız, normal haline geri döner. Normal hali dediğim, ineğe yani. Mantarla artık ne yaparsınız bilemem ama, kolayca elde edebilirsiniz.

■ Can: 5 kalbe sahip. 10 kere vurduğunuzda ölmekte. Kılıçlara göre vuruş sayısı değişmekte.
■ Doğduğu Yer: Mantarlı bir bölge olsun yeter.
■ Çıktığı Zaman: 1.9
■ ID: 96
■ Düşürdüğü Şey: Öldüğünde 2-5 arası mantar verir. Diğer düşürdüğü şeyler inekle aynı.

kedi-tanıtım.jpg

Oselo - Zararsız Kaplan
İşte zararsız kaplan diye buna denir. Bu kedilerde en sevdiğim yanı, evimizi patlatan Creeper'lardan koruması. Bir salın bunları, etraftaki Creeper'lar yaklaşamaz, adım bile atamaz. Bunu da buraya not olarak düşelim. Belki yeni başlayanlar için bir işe yarar.

■ Çıktığı Zaman: 1.2.1
■ ID: 98
■ Düşürdüğü Şey: Bir oyuncu veya kurt tarafından öldürüldüğünde, 1 ile 3 arasında XP düşer. Bebeklerde ise bu işe yaramaz.

domuz-tanıtım.jpg

Domuz - Çılgın Domuz!

Ehh işte, bir o kadar tatlı olan domuzlar karşımızda. At gibi evcil olabilseler de, pek iyi koşamazlar. Kendisinin eti biftekten daha çok doyurmakta. İsteyen yer, istemeyen yemez. Sizin tercihiniz. Mor bir yapıya sahip. Benim pek kullanmadığım yaratıklardan birisi denilebilir. Ama çok tatlı yaratılmış orası ayrı bir konu.

■ Çıktığı Zaman: Ağustos'un 20'si 2009
■ ID: 90
■ Düşürdüğü Şey: Eğer eyer varsa o, 1-3 arasında pişmiş veya pişmemiş domuz eti.

koyun.jpg

Koyun - Sevimli Mi Sevimli!
Hem sevimli, hem dost canlısıdır. Makasla aldığınızda bir tane yün verir size. Şanslısınız. Koyunlar yün ihtiyacınızı karşılıyor. Ayrıca onun bir güzel eti vardır. 3-4 tane yenirse günlük ihtiyaç karşılanır. Eğer şanlıysanız birden fazla et çıkabilir. Çiftleşmelerini tavsiye ederim.

■ ID: 91
■ Düşürdüğü Şey: Öldüğünde 1-2 et düşebilir. Yün düşebilir. Makasla kesmeniz tavsiye edilir.

ahtapot-tanıtım.jpg

Mürekkep Balığı - Suyun En Samimi Arkadaşı

Saldırmaz. Bazı kaynaklarda saldırır diye geçer. Sularda bulunur. Hangi su olursa olsun. Genelde mürekkebi çok kullanılır. Flama boyanabilir vs. kısacası boyama işleri ondan sorulur. Lacivert mavi karşımı bir renge sahip. Ayrıca denizde yüzdüğünüz de sizi samimi karşılar.

■ Doğduğu Yer: Fark etmez, sulu bir mekan olması yeterli.
■ ID: 94
■ Düşürdüğü Şey: Öldüğünde 1-3 arası mürekkep düşürebilir.

köylü-tanıtım.png

Köylü - Takas İçin İdeal Birisi
Zümrüt, takas yapmanızı sağlar. Sen zümrüdü ver, o sana kömür versin, sen kömür ver, o sana zümrüt versin gibisinden. Onlar sana zümrüt verince, diğer köylülerle takas yapabiliyorsun. Ayrıca onlara vurduğunuzda, ilişkiniz azalmakta. O yüzden vurmanızı şiddetle önermem.

■ Can: 20 kalbe sahip. 40 kere vurduğunuzda ölmekte. Kılıçlara göre vuruş sayısı değişmekte.
■ Doğduğu Yer: Fark etmez, bir köyde doğsun yeter.
■ ID: 120
■ Düşürdüğü Şey: Öldüğünde bir şey bırakmaz.

at-tanıtım.jpg

At - Yoldaşın!
Bence en iyi evcil hayvan bu olabilir. Bunun sebebi sizi bir yerden bir yere kolayca taşıması. Ben seviyorum. Yolu kısaltıyor ve ayrıca hızlıca varabiliyorsun. Evet, evcilleştirilebilen hayvanlar arasında ve o gruba da girmekte. Bence bir kayış alın, yanında eyer ve elma. Evcilleştirip besleyin. Sonuç olarak, sizin yoldaşınız olacak!

■ Can: 15 kalbe sahip. 30 kere vurduğunuzda ölür.
■ Doğduğu Yer: Fark etmez, bol çimen ve bol ışıklı bir alan olsun yeter. Ama genelde köylerde doğar.
■ ID: 120
■ Düşürdüğü Şey: Ölünce bir şey düşmez.

son2.jpg

Konumuz bu kadar Minecraft Türkiye ailesi, esen kalın...

Ekler

• BatFace.png
    BatFace.png
    289 bayt · Görünt.: 139
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı