Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

yeni_logo.png

Ön Söz
Merhabalar ben Yiğit, bugün sizlerle konumuz ''Papağanlar'' hakkında bahsediceğiz. 1.12 çıkalı hayli bir kaç ay oldu. Ama forumda papağanlardan hiç bahseden olmamış.
Bende bu yüzden papağanlar hakkında rehber sunacağım.

Minecraft Papağanlar Nedir?
Minecraft 1.12 sürümünde gelmişlerdir. Şimdi ise papağanlar hakkında bilgi verelim. Papağanlar yorulana kadar etrafta uçuşurlar ayrıca yoruldukları zaman dinlenirler.
Papağanlar kurabiye ile beslenebiliyorlar. Ayrıca 1.12'nin Snapshot sürümünde papağanlar tohum ile besleniyordu daha sonra kurabiye ile değiştirildi.
Kurabiye ile Papağana sağ tıkladığımızda, omzunuza konuyor! Ama zıpladığınız zaman hayliyle papağan kaçıyor.
Ayrıca 1 değil 2 papağını, birini sol diğerini sağ omuzuna alıp gezdirebiliyorsunuz. Ayrıca papağanlar diğer canlıların ses taklidini yapabiliyorlar.
Papağanlar elitra ile uçuş yaptığınız zaman sizinle birlikte eşlik ediyorlar. Papağanlar yeşil, mavi, kırmızı ve camgöbeği renklerinde tüylere sahip olabiliyorlar.
Papağanların can barı 6 kalptir. Papağanları en çok orman ( jungle ) mekanlarında bulabilirsiniz. Örste ayarladığınız isim etiketi ile papağanınıza isim verebiliyorsunuz.
Yaratıcı mod bölümünden aldığınız, kırmızı beneklere sahip yeşil yumurtalar ile papağanları çağırabiliyorsunuz.

Papağanlar Hakkında Bilinmeyenler!
1 -
Aslında yazmıştım ama tekrar yazmakta fayda var! Papağanlar Snapshot sürümünde tohum ile beslenirken 1.12 sürümünde kurabiye ile beslenmeye başlandı.
2 - Papağanlar müzik kutusu ile müzik çaldığınızda dans ederler.

image

3 - Beslediğimiz papağanları sağ tık ile oturtabilirsiniz. Ayrıca siz ilerlediğiniz zaman sizi takip eder.
4 - Papağanlar köylüleri takip ederler.

HHeE.gif

5 - Papağanlardan belli bir mesafe uzaklaştığınızda size ışınlanırlar
6 - Papağanları ise yağmur ormanlarında bulabilirsiniz konumu okuduğunuz için teşekkürler.

source.gif

Son düzenleyen: Moderatör:

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
Şu müzik kutusu olayı harika :D
Yararlı konu teşekkürler

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Aegrison

Kendisinin rakibi

Discord:

The Aegrison#7049

Elmaslar
41
Puanlar
0
Yer
Dünya
Minecraft
Aegrison
Papağanları survival modda nerde bulabileceğimi bilmiyordum iyi oldu :mc_357-0:

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı