Sol Reklam
Sağ Reklam

Minecraft - Otomatik Bal & Petek Toplama Sistemi

S

sooply

Ziyaretçi
Arılar, 1.15 sürümünde gelen dost canlılardır. Arılardan bal toplayabiliriz, petek toplayabiliriz. Ballar birçok alanda kullanılabilir; kızıl taş sistemleri, yemek yapımı ve dahası...

minecraft-türkiye-bal-toplama-sistemi-1.jpg

Minecraft - Otomatik Bal & Petek Toplama Sistemi
Minecraft'a son iki yıl içerisinde dev güncellemeler geliyor. Okyanus güncellemesi, köylü & yağmacı güncellemesi, arılar ve ileride göreceğimiz nether güncellemesi. Artık Minecraft daha zevkli bir hâl alıyor. Balçık blokun yerine geçebilecek bir blokumuz var artık, bal bloku! Bu bloku elde etmek için basit bir sistem yapacağız. Gelin bu sistemin detaylarına geçelim.

Sistem gayet basit. Basit bir algoritması var. İlk önce arı kovanının -5. seviye- bal ile dolduğunda bir şişeyle bal toplamasını istiyorum. Bunun için benim bir tane kızıl taş karşılaştırıcısına ihtiyacım olacak. Bununla arı kovanındaki doluluk -başka bir deyişle arı kovanındaki seviye- her arttığında bir sinyal daha ekleyeceğiz. Bu sistem gayet basit.

o-sistem-1.png
Bal toplama sistemi

İlk sistemimiz bu şekilde. Öncelikle bir arı kovanının önüne karşılaştırıcı koyuyoruz. Bu arı kovanının doluluğuna bakacak ve o doluluk seviyesine göre sinyal yollayacak. En fazla 5 sinyal yollayabileceği için 5 kızıl taş tozu koyuyoruz ve gücü yeniliyoruz. Daha sonra diğer kızıl taş tozları fırlatıcının yoluyla karışmasın diye yineleyicilerle fırlatıcının yoluyla birleştiriyoruz. Artık arı kovanı her dolduğunda bir tane bal şişesi dolmuş olacak.

Not: Fırlatıcılar artık gönderdikleri enerjiyle dolmuş bir arı kovanındaki balı şişeyle alabilir.

o-sistem-2.png
Tek blokluk bal toplama sistemi

İkinci sistemimiz tek blokluk fazla yer kaplamayan bal toplama sistemi. Bu sistemi sıralayarak götürebilme şansınız var ve bir önceki sisteme göre daha kârlı bir sistem. Dikkat etmeniz gereken nokta, karşılaştırıcının üstündeki kızıl taş tozları. Orada dört tane kızıl taş tozu var, altında da bir tane kızıl taş tozu ve o da aşağıdakilere enerji veriyor. Yineleyicileri kullanmamızın sebebi de üstteki kızıl taş tozlarıyla karışmamasıdır.

o-p-sistem-1.png
Tek blokluk petek toplama sistemi

Bu sistemle bal da toplanabilir. Amaç peteği burada hunilerle alıp sandığa koymak. Başka yollarla da bu eşyaları başka yerlere taşıyabilirsiniz. Fırlatıcının içine makas koyduğumuzda sistem çalışmaya hazır hale gelecek. Her makas ile petek alındığında sistem duracak, arı kovanının dolgunluğu artınca da tekrar çalışacak.

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.491
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Mükemmel bir konu olmuş tebrik ederim dostum :)​

Fire Coder

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

MehmetT#8316

Elmaslar
89
Puanlar
9.075
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
firesniper
Tek oyunculu sevdalıları için güzel bi sistem tanıtım için teşekkürler

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Belki bir video ile ya da farklı açılardan alınmış fotoğraf hiç olmadı çalışması sırasında ki görüntülerden bir gif koysaydınız daha güzel olurdu fakat bu haliyle de epey yardımı olacaktır

S

sooply

Ziyaretçi
Mükemmel bir konu olmuş tebrik ederim dostum :)​

Tek oyunculu sevdalıları için güzel bi sistem tanıtım için teşekkürler

Yorumlarınız için teşekkürler.

Belki bir video ile ya da farklı açılardan alınmış fotoğraf hiç olmadı çalışması sırasında ki görüntülerden bir gif koysaydınız daha güzel olurdu fakat bu haliyle de epey yardımı olacaktır

Yeşil kil kullanmakla hata ettim kaç blok olduğu pek belli olmuyor. Yorumun için teşekkürler.

Avelis

Ruh + Kum = Ruh Kumu
Elmaslar
837
Puanlar
9.875
Uzun süre sonra Minecraft konusu görmek şaşırttı.

S

sooply

Ziyaretçi

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.491
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Yeşil kil kullanmakla hata ettim kaç blok olduğu pek belli olmuyor. Yorumun için teşekkürler.
Redstone aletlerinden dolayı kaç blok olduğu görünüyor sıkıntı yok.

KEDİ MC

KediMC.Keyubu.Com

Discord:

BordoMavi#0001

Elmaslar
184
Puanlar
0
Minecraft
KediMC
Rehber için teşekkür ederim.​

S

sooply

Ziyaretçi

zRodsh

Play.SoulCubeNw.Com
Elmaslar
77
Puanlar
0
Minecraft
zRodsh
Güzel bir konu olmuş elinize sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Özellikle son sürümde oynamak isteyen arkadaşlar açısından olabildiğince teşvik edici bir sistem rehberi konusu olmuş ki kaleminize sağlık :))

S

sooply

Ziyaretçi

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX
İçerik zengin, yazı harika, üslup mükemmel! Yeni favori konum oldu bu. <3

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı