Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Minecraft Nota Blokları ile Kendi Müziğini Yap !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

HaktanOzkan

Demir Cevheri Gibiyim
Premium

Discord:

hktanozkan

Elmaslar
100
Puanlar
13.775
Minecraft
HaktanOzkan
Nota Blolarını Kullanarak Kendi Müziğini Yap
Herkese merhaba. Minecraft 2011 yılında oyuna nota bloklarını eklediğinden beri oyuncuların severek kullandığı bir blok haline gelmiştir. Nota blokları oyun içerisinde gidişatınızı etkileyecek bir şey yapmazlar sadece eğlence amaçlıdırlar. Minecraft sunucularında oyunun biraz daha eğlenceli gitmesi ve boşluğu doldurmak adına nota blokları veya nota bloklarından çıkan sesler kullanılır. Bugün konuda sizlere nota blokları ile istediğiniz müziği nasıl yapabileceğinizi göstereceğim. Bunun için farklı yollar var ister iseniz eklentiler yardımıyla yapabilirsiniz isterseniz bu konuda tanıtacağım programlar sayesinde yapabilirsiniz. Bunlar sadece 2 yolu birçok yol daha bulunmakta. Konuyu fazla uzatmadan programımıza geçelim...

Open Note Block Studio

Programın adı Open Note Block Studio olarak geçiyor ve yapımcı oluşum OPENNBS adında bir oluşum. Proje ücretsiz olarak sunuluyor aynı zamanda da kaynak kodu github adreslerinde bulunuyor. Uygulama içinde 16 adet ses fonksiyonu bulunuyor bunlar Harp, Double Bass, Bass Drum, Snare, Click, Guitar, Flute, Bell, Chime, Xylophone, Iron Xylophone, Cow Bell, Didgeridoo, Bit, Banjo, Pling.

Uygulama web tabanlı değil bu yüzden indirmeniz ve bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Opennbs'nin kendi sitesinden indirmeniz daha güvenli olacaktır.

İndirme Linki
Uygulamayı indirip kurulumu yaptıktan sonra göreceğiniz ilk ekran bu şekilde olacaktır.

program1.png

Önünüzde gördüğünüz her satıra birer nota koyabilirsiniz. Aşağıda ise notaların isimleri yazıyor. Üstlerine tıklandığında notaların seçtiğiniz sese göre sesini duyuyorsunuz. İsterseniz birkaç şey dizelim.

program2.png

Evet muhtemelen sizde böyle dizerseniz kulaklarınız kanayacaktır. Aşağıdaki mavi olan notalar Harp sesini temsil ediyor. Diğeri ise sırasıyla Chime sesine kadar gidiyor. Yukarıda bulunan
program3.png
bu görsele sahip olan bölümden sesleri seçebiliriniz.

Müziklerinizi mp3, data pack, schematic olarak kayıt edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sol üst köşedeki File butonuna tıklamak ve örneğin mp3 kaydı almak istiyorsanız Export as MP3 tuşuna basmanız.

program4.png

Eğer elinizin altında bir MIDI Klavyeniz var ise programa onu bağlayabilir ve daha kolay bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz.

program5.png

Peki ben şarkı yapamıyorum ama bu programıda indirdim şimdi boşuna durmasın bilgisayarımda diyorsanız. Opennbs sizin için tam 25 sayfalık bir müzik kategorisi sunmuş. Bu sayfadan istediğiniz müziği oyun içine enjekte edebilir ve kullanabilirsiniz. İsterseniz müzikleri inceleyip yeteneklerinizi geliştirerek kendi minecraft müziklerinizide oluşturabilirsiniz.

Müzik Arşivi

X

xxAlac

Ziyaretçi
Çok karışık geldi sadece banamı geldi böyle :-)

HaktanOzkan

Demir Cevheri Gibiyim
Premium

Discord:

hktanozkan

Elmaslar
100
Puanlar
13.775
Minecraft
HaktanOzkan
Çok karışık geldi sadece banamı geldi böyle :-)
İlk defa kullanacak kişilere karışık gelebilir :D Daha önce müzik işleri ile uğraşan kişiler büyük ihtimal hiç yabancı kalmıyacaktır.

aarex

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

aarex

Elmaslar
6
Puanlar
345
Minecraft
asfasf
Bana da çok karışık geldi. Yapabilenlere çok özeniyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı