Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - Minecraft Naturel Yaratık Rehberi
Belkide bu yaratıklarla arkadaş canlısı bile olabilirsiniz!
Selam Minecraft Türkiye ailesi. Biliyoruz ki bu oyunda yaratıklar olmazsa olmazımızdır. Tabii bu yaratıklar hayatta kalmamın temelini oluşturur. Niye mi? Çünkü bu hayvanların her şeyinden yararlanıyoruz. Etinden, sütünden, yemeğinden veya herhangi bir şeyinden yararlanıyoruz işte. Hayatımızı kolaylaştıran olmazsa olmazımız olan bu yaratıkların gelin bir de naturel olanlarına bakalım. Çayınız hazır mı? İyi o zaman beni başlıyor sanın ve okumaya başlayın!

Naturel yaratıklar, siz vurmadıkça, onları rahatsız etmedikçe, onlarda sizi rahatsız etmezler veya canınıza kıymazlar. En iyi örnek zombi domuz adam gibidir. Minecraft'ın sıcak dünyası Nether'ı hepiniz biliyorsunuzdur. Orada bulunan bu yaratıklara birisine vurduğunuzda, topluca sizi dövmeye kalkışırlar. Eğer şansınız varsa kaçarsınız. Yoksa ne yapalım, ya öleceksiniz, ya öleceksiniz. Bu yaratıklardan 4 çeşit vardır. Sırasıyla aşağıda verdim. Resimlerine bakarak hatırlarsınız umarım.

EndermanFace.png
IronGolemFace.png
WolfFace.png
ZombiePigmanFace.png

Bunlarda en farklı gelen size galiba Enderman'dir. Onlara bakmazsanız, bir sıkıntı yaşamazsınız. Bal kabağını takın kafanıza. Onlar sizi görmezlikten gelir. Bal kabağı yoksa siz onları takmayın. Demir golem ise iki gruba girmekte. Birisi bu, diğeri yardımcı yaratıklardır. Sahibine hep yardım eder, diğer saldırgan yaratıklardan korur. Üstelik canı oldukça fazladır. İsterseniz daha fazla detaya girmeyelim. Bazı sürpriz bilgileri aşağıda verelim.

Enderman-min.png

Enderman - Bizim Mahallenin Hırsızı

Hırsız birazcık hafif kalır. Kendisi blok çalıyor açıkçası ne diyelim. Gölgenin efendisi işte. Neyse espriyi bir kenara bırakalım ve devam edelim. Aslında sevmediğim bir yanı var bu yaratığın. Yakaladım yakalayacağım, bir bakıyorum tam kucaklarken ışınlanıyor. Ne yapayım ne edeyim yakalayamıyorum. Öldürmesi zor yani onu başta söyleyelim. En iyisi o yokmuş gibi davranmak.

Slenderman oyun karakterinden esinlenerek yapılmış olan bir karakterdir. Ayakları uzun ve 3 blok uzunluğundadır. Bizden yaklaşık bir blok uzundur. Korkutucu bir görünüme sahip olsa da, Slenderman gibi değildir. Masum gibi gözükse de alttan alttan çalar bloklarınızı.

■ Geldiği Sürüm: 1.8
■ Düşürdüğü Eşya: Ender İncisi. Bu inci ışınlanmanızı sağlar.
■ Can: 20 kalbe sahip.
kalp.png

■ Normal Vuruşu: 7 canınızı alır.
■ ID: 58

Iron-Golem.png

Demir Golem - Koruma Mübarek!

Genelde köylerde doğar bu yaratık. Sahibini korur. Çok sevecen bir yaratıktır diyebiliriz. Köylü çocuklara çiçek vermekten hiç çekinmez. Demirden yapılmış sapasağlam, canı da baya bir fazladır. Saldırmadan önce 100 kez düşünün derim. Uçurur ise tek atar. Zayıf noktası ise çok yavaş koşmasıdır.

Sahibini koruduğunu söylemiştim. Aslında sahibi olmasa bile saldırgan yaratıklara vurur. Sahibi dediğim, evcilleştirilebilen bir yaratık değil. Salın gitsin, korur o sizi. Tek sizi değil, arkadaşlarınızı dahi korur. Ama siz ona vurunca size ya küser, ya döver. Benzetmek istersek, böyle benzetiriz. Yapılış şekli ise çok değişiktir.

Iron-Golem-Yapılışı kopya.png

■ Geldiği Sürüm: 1.2.1
■ Düşürdüğü Eşya: Biraz demir ve 0 ile 2 miktarda çiçek düşürür.
■ Can: 50 kalbe sahip.
kalp.png

■ Normal Vuruşu: 7-21 can arası
■ ID: 99

Wolf.png

Kurt - Tüfeğini Hazırla!

Eğer yanında ailesi varsa, hele hele sürüce geliyorlarsa, sakın ama sakın vurmayın. Gerçekten topluca vurdukları zaman insanı öldürecek dereceye geliyor. Deneyimim var gerçek hayattan o yüzden pek bir sıkıntı yaşamıyorum. Siz siz olun, sakın ama sakın toplu bir kurt sürüsüne dalmayın, kışkırtmayın işte onlarla muhatap olmadan geçin gidin.

Evcilleştirmek bence daha mantıklı. İskeletten düşen iskelet parçalarını yedirin buna. Evcilleşir sırf bunu yaptınız diye. Köpek durumuna gelir. Yani kurtluktan, saldırganlıktan çıkar. Ama sadece size saldırmaz. Sizin saldırdınız oyuncuya ne yapar bilemem ama, evcilleştirmek sizin için daha sağlıklı olacak.

■ Geldiği Sürüm: 1.4
■ Düşürdüğü Eşya: Düşürdüğü eşya maalesef yok.
■ Can: 10 kalbe sahip.
kalp.png

■ Normal Vuruşu: 4 can
■ ID: 95

Zombi-DomuzAdam.png

Zombi Domuz Adam - Hadi Gelin Topluca Şu Adamı Dövelim!

Bu Minecraft'taki bir çete gibidir. Topluca mevzuya giderler. Oyuncuların savunması tabii "Tek gelemiyorlar" olacak. Oysa ki dokunmasa hiç bir şey olmayacak. Suçu bunlarda değil, kendinizde arayın. Niye size saldırmayan bir yaratığa geliyor sataşıyorsunuz ki? Ee hadi yanlışlıkla vurdun diyelim, niye böyle bir savunma yapıyorsun ki? Vurmayacak ve uzak duracak olan sensin.

İşte mevzuya topluca giderler. Aslında mantık "Aha bu oyuncu başka bir zombi domuz adama vurdu. Ya bize vurarsa? Hemen dövmem gerek" gibi bir şeydir. Sadece etrafta ona vurduğunuzu gören yaratıklar saldırır. Eğer siz vurmak istiyorsanız en az 200 kere düşünün.

■ Geldiği Sürüm: 1.2.0
■ Düşürdüğü Eşya: 0 ile 1 arasında çürük et veya altın parçası. İsterse birlikte düşebilir.
■ Can: 10 kalbe sahip.
kalp.png

■ Normal Vuruşu: 8 can alıyor.
■ ID: 57

son2.jpg

Ekler

• Iron-Golem-Yapılışı.png
    Iron-Golem-Yapılışı.png
    1,3 KB · Görünt.: 198

§ErQy571§

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
176
Puanlar
4.310
Güzel anlatım, güzel konu tasarımı, güzel *. :D

S

sooply

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı