Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars

yeni_logo.png

Merhaba değerli forum arkadaşlarım! Bir süre konu açamadım kusura bakmayın, bugün yeni konumla tekrardan karşınızdayım. Keyifli okumalar!

Morphing-Mod-1024x576.jpg

Öncelikle bugün sizlere Morphing adlı modu tanıtacağım. "Nedir bu mod?" dediğinizi duyar gibiyim. Hadi konuya geçelim. Bu mod sayesinde oyunda istediğimiz herhangi bir canlıya dönüşebiliyoruz. Gerçekten güzel bir mod olduğunu söyleyebilirim. Bu modu yüklediğiniz zaman tüm canlıları teker teker denemek için sabırsızlanacaksınız.

ayraç3.png

Nasıl Kurabiliriz?

Bu mod Minecraft'ın 1.7.10 ve 1.12.2 sürümleriyle uyumludur, diğer sürümlerde çalışmayabilir. Öncelikle Minecraft Forge kurmanız gerekiyor. İndirme bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz.

Forge kurulumunu yaptıktan sonra modu indirmeniz gerekiyor ve modun çalışması için başka bir moda daha ihtiyacımız var. Morphing modunu indirmek için buraya, modun çalışması için gerekli şeyi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İkisini de indirdikten sonra arama yerinden %appdata%'yı aratıp, Roaming kısmına gelip .minecraft klasörüne giriyoruz. Sonrasında "mods" adında bir klasör oluşturuyoruz ve iki modu da bu klasöre atıyoruz.

Sonrasında Minecraft'a giriş yaparken Forge sürümünü seçmemiz gerekiyor. Seçtikten sonra oyuna giriyoruz.

Mods diye bir menü seçeneği oluşacaktır. O menüdeki ayarları değiştirmeden dünyamıza giriş yapıyoruz.

Biraz Ne Gibi Özellikleri Olduğundan Bahseder misin?

Screenshot_1.png

Öncelikle modun menüsünü açmak için Ğ veya Ü tuşuna basmamız gerekiyor. Herhangi bir hayvanı öldürdüğümüz zaman bu menüye o hayvan eklenecektir. Ğ ve Ü tuşlarıyla menüde yukarıya çıkabilir ve aşağıya inebilirsiniz. Herhangi bir hayvanı seçtiğiniz zaman Enter tuşuna basarsanız o hayvana dönüşecektir.

Aynı oyundaki gibi hayvanların canı farklılık gösterecektir. Normal Steve'de olduğu gibi blok koyabilir, hayvanlara ve karakterlere saldırabilir ve hasar alabilirsiniz.

Peki Mesela Yarasa Olunca Uçabilecek miyim?

Evet, her hayvanın özel yetenekleri bulunmaktadır fakat ne yazık ki bu yetenekler 1.12.2 sürümünde çalışmıyor ve buna üzüldüm. O yüzden 1.7.10 sürümündeki yeteneklerden bahsedeceğim.

Havada uçabilen canlılara dönüşürseniz kolaylıkla havada uçabilirsiniz.

Screenshot_3.png

Nether'da yaşayan canlılara dönüşüp lava girerseniz kolayca hasar almadan yüzebilirsiniz.

Screenshot_4.png

Denizde yaşayan canlılara dönüşürseniz denizde kolayca sınırsız bir şekilde nefes alabilirsiniz.

Screenshot_5.png

Küçük bir canlıya dönüşürseniz tek blokluk yerlerden kolayca geçebilirsiniz.

Screenshot_6.png

Tavuğa dönüştüğünüz zaman yüksek yerlerden atlarsanız hasar almadan aşağıya inebilirsiniz.

Screenshot_7.png

Bunlar dışında çoğu şeyde olduğu gibi kötü yanları da bulunmakta. Örneğin enderman suda hasar aldığı için suya girerseniz hasar alırsınız, ahtapot olursanız su haricinde hiçbir yerde nefes alamazsınız ve güneşte yanan canlılara dönüşürseniz sabah olduğu zaman güneş sizi yakmaya başlar ve bu yüzden hasar alırsınız. Onun dışında modun güzel olduğunu söyleyebilirim fakat beni üzen noktası yeteneklerin 1.7.10 sürümü dışında çalışmaması oldu.

İnceleme Videosu

Konumuzun burada sonuna gelmiş bulunuyoruz değerli okurlar. Umarım konumu beğenmişsinizdir. Hepinize iyi günler ve iyi forumlar diliyorum!

ayraç3.png

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel mod tanıtımı olmuş. Keşke mod 1.7.10 sürümünde değilde diğer sürümlerde çalışsaydı. Bu güzel mod tanıtımı için teşekkür ederiz.​

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars

Güzel mod tanıtımı olmuş. Keşke mod 1.7.10 sürümünde değilde diğer sürümlerde çalışsaydı. Bu güzel mod tanıtımı için teşekkür ederiz.​
Çalışıyor fakat canlı yetenekleri olmuyor sadece canlıya dönüşebiliyor. Üzücü...

KonsolCraftTR

Play.KonsolCraftr.Tk

Discord:

Konsol.Artz#5992

Elmaslar
211
Puanlar
0
Minecraft
ByKonsol
Bu modu biliyorum çok güzel ellerine sağlık

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı