Sol Reklam

Rehber Minecraft Mod Nasıl Yüklenir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FurkanÖzcan

Emekli Ekip Lideri.
Emektar

Discord:

FurkanÖzcan#6347

Elmaslar
1.264
Puanlar
16.180
Yer
İstanbul
yeni_logo.png

Önsöz
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Minecraft'ta mod nasıl kurulur onu göstereceğim. Umarım detaylı ve güzel anlatabilirim. Haydi konumuza geçelim.

Haydi, Adımlara Geçelim.
Adım 1: Öncelikle modu yüklemeniz için bilgisayarınızda Forge programının yüklü olması gerekmektedir.(Forge'nun sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.) Kısa bir özet geçeceğim, nasıl yüklendiğine dair detaylı bilgi istiyorsanız buradan Forge'u detaylı anlattığım konuma gidebilirsiniz. Öncelikle sitemize giriyoruz ve sağ taraftan istediğimiz sürümü seçiyoruz. Oradan Windows İnstaller butonuna tıklıyoruz ve .exe programını bilgisayarımıza indiriyoruz. Programa tıklıyoruz ve İnstall Client diyerek kuruyoruz. Artık bilgisayarımızda Forge yüklü olacak.

1.png

Adım 2: Forge'u bilgisayarımıza yükledikten sonra, %apptada% bölümünde .minecraft yerine giriyoruz ve oradaki mods klasörünü buluyoruz, çünkü modumuzu buraya atacağız. (Bu klasör sizde yok ise yeni klasör oluştur diyerek, klasör oluşturarak klasörün ismini mods yapın.)

3.png

Adım 3: Eğer ki bir mod sitesi bulmak istiyorsanız size bu siteyi öneririm. Site tamamen güvenilir ve güzel modları olan bir sitedir. Ben buradan eşya modunu yüklemek istiyorum. (Siteye buradan ulaşabilirsiniz.)

2-min-png.39139

Adım 4: Modumuzu bulup bilgisayarımıza indirdikten sonra indirdiğimiz .jar dosyasını mods klasörümüzün içine atıyoruz. (Modlar bazen .jar olarak değilde .exe olarakda inebiliyor o zaman bunu yapmaya gerek kalmayacak İnstall butonuna bastığınız an modunuz yüklenecek ben .jar dosyası olarak anlattım.)

4.png

Adım 5: Artık modumuz oyuna enjekte olmuş durumda. Oyunumuza sürüm bölümünden Forge'u seçerek giriyoruz ve girdikten sonra ufak bir kurulum yapıyor 1-2 dakika içerisinde kuruluyor ve oyuna giriş yapıyoruz.

5-min.png

Artık modumuz yüklendi, eğlenmenize bakın!
Adım 6:
Artık modumuz yüklendi. Ben modumun keyfini çıkarıyorum sıra sizde. ;)

6-min.png

İyi forumlar.

Ekler

• 2-min.png
    2-min.png
    305,7 KB · Görünt.: 405
  • LOGO.png
    LOGO.png
    51,6 KB · Görünt.: 181
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı