Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Minecraft Mega Rehber - Sunucu Modları, Sunucu Nasıl Açılır Ve Oyun Nasıl Oynanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Mega Rehber - Sunucu Modları, Sunucu Nasıl Açılır Ve Oyun Nasıl Oynanır?
Merhabalar ben Yiğit bugün sizlerle çok uzun bir Minecraft rehberi açacağım
Bu yüzden yazım yanlışı olursa kusura bakmayın gözden kaçmış olabilir.

Minecraft'ın Kısa Tarihçesi!
Minecraft 2009 yılında Beta sürümüyle çıktı. Oyunun normalde ismi ''Cave Games'' olacaktı sonradan Notch kararını değiştirip ''Minecraft'' yaptı.
Sonra oyun büyük bir ilgi görmeye başladığı zaman Microsoft bunu fırsat bilip 2015-2016 yılları arasında oyunu satın aldı.
Şu an yeni sürümler getirip oyuna heyacan katıyorlar ayrıca 1.9 sürümünden itibaren Microsoft yenilikleri yapıyor.

Minecraft'ı Nasıl İndirebilirim?
Minecraft'ı indirmek için Google'a ''Team Extreme Minecraft İndir'' şeklinde yazmanız yeterlidir. Orada bir sürü anlatımlı video çıkacaktır izleyerek öğrenebilirsiniz.
Ayrıca oyunun orijinal sitesinden alırsanız direkt indirme imkanına sahip olacaksınız.

Minecraft Premium Alırken Nerelerden Alabilirim?
Son dönemde çıkan premium satan türk sitelerinde katiyen güvenmenizi önermem. Hesaplar çalışıyor olabilir ama emin olun ki hesaplar 2 gün sonra elinizde patlıyacak.
Kısacası hesapların şifresi değiştirilip başkası tarafından alınıp yeni müşteriye dağıtılıcak veya sahibide geri alabilir. Bu yüzden oyunun orijinal sitesinden alınız.

Minecraft Sunucusu Nasıl Kurabilirim?
Öncelikle hosting veya firma ismi vermiyeceğim. İnternetden araştırabilirsiniz birsürü hosting var ama en baştakilerini önerim sonlardaki ucuz hostingler dolandırıcı olabilir.
Araştırma yaptıktan sonra almanızı öneririm. Ayrıca forumumuzdaki hosting taglı isimlerden de yararlanabilirsiniz. Tamamen güvenilir oldukları için onlara özel taglar verilir.

Minecraft Sunucumu Nasıl Geliştirebilirim?
Öncelikle kimsenin sunucusuna gidip reklam yapmayın aksi taktirde sunucu sahibi size saldırı yapabilir. Sunucunuzu açmakta zorluk çekersiniz.
Asla tercihim değil emek hırsızlığına girer bu yüzden Minecraft Türk Forumlarında sunucunuzun tanıtımını yapabilirsiniz.
Yalnız güzel tanıtım yapmanız gerek yoksa oyuncunun dikkatini çekmeyebilir. Bu yüzden tema tasarımı yapmanızı öneririm.
Forumda güzel tasarımlar yapanlar var o üyelerimizden ücret karşılığı yaptırabilirsiniz. Veya ücretsiz şablonlar var photoshop öğrenip yapabilirsiniz.

Minecraft Sunucumu Nasıl Ayarlıyabilirim?
Öncelikle kesinlikle alıntı plugin veya haritayla sunucu açmayın. Yoksa sizin sunucunuzda yüksek bir mevla oyuncu sayısı olmaz.
Pluginerlara veya builderlara parayla yaptırabilirsiniz. Yada haritayı sizde hazırlayabilirsiniz. Java kodlayıcı olmadığınız için hazır plugin paketlerini kullanabilirsiniz.
Ama tıpa tıp aynısı olmasın editleyip emek vermenizi tercih ederim.

Minecraft Tek Oyunculu Nedir?
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Minecraft'ı silmiştim sizin için tekrar yükledim. Aşağıda gördüğünüz resim gibi bir yerle karşılacaksınız.
Burdan tek oyunculuğu seçip kendinize göre dünya oluşturabilirsiniz.

Ekran Alıntısı.png

Tek Oyunculu Dünyamı Açtım Neler Yapabilirim?
Survival oynıyabilirsiniz, build yapabilirsiniz veya şehir yapabilirsiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz kısaca!

2.png

Minecraft Çok Oyunculu Nedir?
Burada online şekilde arkadaşlar edinebilirsiniz ve online şekilde oynıyabilirsiniz. Bir ton oyun modu bulunur örneğin ; Skyblock, Faction, PVP, Hub, Minigames Veya Survival Gibi.
Umarım unutmamışsındır. Bu en büyük Minecraft rehberi değil mi? Hepsini tek tek tanıtıcağım.

Faction Modu Nedir?
Öncelikle bana kalırsa en eğlenceli oyun modlarından birisi olmasıyla bana klan savaşları kaleler'i anımsatıyor.
Öncelikle her hangi bir Faction sunucusuna giriyoruz. Bu sunuculardan sunuculara göre değişiklik gösterebilir son zamanlarda ''Hileli Faction - Op Faction - Faction'' çıktı.
O yüzden bu modu 3'e böleceğiz. Ben ilk olarak normal Faction sunucusundan bahsediceğim sunucuya giriyorsunuz kitinizi alıyorsunuz.
Sonra kasılmak için ''/warp lapis'' warpına gidiyoruz. Lapis kasıyoruz ve sunucuda satma yerleri olur veya komutla satıyoruz.
Böyle para kasıp kendimizi geliştiriyoruz. Sonra klanımızı kuruyoruz ''/f create klanismi'' komuduyla kurabilirsiniz. Klanınıza birini davet etmek için ''/f invite nick'' yazabilirsiniz.
Sonra klan evinizi kurun ''/warp orman'' gidip boş bi yere market'den blok alıp klan evinizi arkadaşlarınızla inşa edin sonra ''/f money d <miktar>'' komudunu yazın.
Bu komut klana para yatıracaktır. Peki ne işe yarıyacak? İnşa ettiğiniz bir yeri kırmamaları için claim atıcağız ''/f claim a'' komudunu çektiğimiz zaman etrafı gezin.
Klana yatırdığınız paralardan düşerek claim atıcaktır ve kimse kıramıyacak. Oranın artık hükümdarlığı sizin orayı korumak sizin elinizde! Başkalarının klan evini basabilirsiniz.
Ormanda kapışabilirsiniz baskınlar herşey sizin özgürlüğünüzde! Şimdi gelelim ''Hileli Faction'' adlı bölümümüze adı üstünde bu tür sunucularda her türlü hile serbest.
Son bölümümüze gelelim ''Op Faction'' Op Skyblock sunucularına örnek verebiliriz oyuna zengin şekilde başlarsınız kolay şekilde kasılırsınız kısacası bu şekilde.

Survival Ve ConConCraft Modu Nedir?
Orman'a gidersiniz kitinizi alırsınız evinizi inşa edersiniz bildiğiniz Survival! Ama arkadaşınızla oynarsanız emin olun ki 2 kat zevk alıcaksınız.
Yine Faction moduna benzer bir mod ama sadece Survival gidip ev basabilirsiniz. Kendi imkanlarınızla kasılırsınız. Ama bu sefer altın kürekle Claim atarsınız.
Şimdi gelelim Türk youtuberların çıkardığı değişik Survival modu ''ConConCraft'' pek bir fark yok sunuculardan sunuculara göre değişiyor.
Kazı kazan gibi şeyler oluyor özel eklentiler bulunuyor tam birşey söylemek mümkün değil. Survival'ın şekil almış hali diyebiliriz.

PVP Modu Nedir?
Oyuna girdiğiniz anda bir spawnda başlarsınız. Buradan kitinizi alıp aşağı atlarsınız ve Minecraft PVP'nizi geliştirirsiniz.
Bazı sunucularda öldürmenize göre özel eşyalar verir onlarla edit kılıç gibi şeyler alabilirsiniz.

Skyblock Modu Nedir?
Bu oyun modunu önceden başka bir konumda bahsettiğim için tanıtma gereği duymuyorum.
Spoiler'a basarak konumu detaylıca inceliyebilirsiniz.

Hub Modu Ve Minigames Modu Nedir?
Hub dediğimiz mod bütün sunucuları barından sunuculara denir. Kısacası Skyblock,Faction,Minigames gibi modları olan sunuculara denir.
Minigames modu ne peki? Bedwars,Skywars,Eggwars,TurfWars gibi oyun modlara denir bunları anlatmam imkansız olacağı için youtubedeki rehber videolarını izliyebilirsiniz.

3.png

Minecraft Harita Veya Texture Pack Nasıl Yüklenir?
Harita yüklemek için klasörümüzü indiriyoruz. Başlat > Çalıştır > %appdata% > .minecraft > saves klasörüne haritamızı atıyoruz oynuyoruz.
Texture Pack nasıl indirebilirim işte cevabı öncelikle ''Minecraft Kaynak Paketleri'' yerine geliyoruz ve sağ alta klasörü aç tuşu var basıyoruz.
Ve dosyamızı oraya atıyoruz işimiz bu kadar kolay.

Bedava Açılan Sunuculara Gitmelimiyim?
Sunucular 1-2 iş günü içerisinde kapanacağı için pek tercihimiz değil.
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Okuduğum anda gözüme çarpan bunlar oldu ve okumayı bıraktım. İngilizce ve Türkçe sözcükler karışık güzel bir konu olmuş. Eline sağlık.

Konuyu beğendin için teşekkür ederim ayrıca hatalarımı belirtiğin için ayrı teşekkür ederim yazım hatalarını düzelttim.

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir
Konu ne kadar geniş bir rehber yelpazesinde olsa da, bu takım konular forumda doyasıya bulunuyor. Bir çok basit yönergeler ile konu açıklanmış, lakin yeterli görülmemiştir şahsım adına.

Konu içeriğinizde bulunan konuların benzerleri;
Rehber - Minecraft Oyun Rehberi / Bilinen Oyun Modlarına Dair Bilgiler.
Rehber - Minecraft Nedir? Bilmediğiniz Şeyler Neler?
Rehber - Doku Paketi (Texturepack) Kurulumu

-Kısacası siz var olan konuları daha basit bir şekilde bir araya getirme çabasına girmişsiniz isteyerek veya istemeyerek. Farklı konular açmanız temennisindeyim, iyi forumlar diliyorum.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Konu ne kadar geniş bir rehber yelpazesinde olsa da, bu takım konular forumda doyasıya bulunuyor. Bir çok basit yönergeler ile konu açıklanmış, lakin yeterli görülmemiştir şahsım adına.

Konu içeriğinizde bulunan konuların benzerleri;
Rehber - Minecraft Oyun Rehberi / Bilinen Oyun Modlarına Dair Bilgiler.
Rehber - Minecraft Nedir? Bilmediğiniz Şeyler Neler?
Rehber - Doku Paketi (Texturepack) Kurulumu

-Kısacası siz var olan konuları daha basit bir şekilde bir araya getirme çabasına girmişsiniz isteyerek veya istemeyerek. Farklı konular açmanız temennisindeyim, iyi forumlar diliyorum.

Herşeyi kısa ve öz şekilde anlatmak istedim teşekkürler.

-ULTRA-

GY!
Elmaslar
222
Puanlar
4.020
Minecraft
Whessry
Güzel bir anlatım,ellerine sağlık. :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı