Sol Reklam

Rehber Minecraft Komut Bloğuyla Neler Yapılabilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
Minecraft Komut Bloğuyla Neler Yapılabilir?
Minecraft'ın komut bloğu olmasa zevki çıkmayacak bir oyun aslında. Komut bloklarıyla istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Abartmadan söyledim. İstediğiniz her şeyi, fakat sağlam bir komut bilgisine ihtiyacımız var. Biz size bu konumuzda yardım edeceğiz. Nasıl basitçe istediğiniz şeyleri yapacağınızı göstereceğiz.

mc-tr-komut-bloku-ile-neler-yapılır-1.png

Köylü Takası
Yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisi de özelleştirilmiş köylüdür. İsmini, mesleğini ve ticarette istediklerini ayarlayabilirsiniz. Ben basit olsun diye saçma şeyler ekledim. Bunu yapabilmek için herhangi bir komut bloğu bilgisine ihtiyacınız yok. Bunun için bazı sitelerde oluşturucular bulunmakta. Bu oluşturucular ile istediğinizi yapabilirsiniz. Artık bu olay sizin yaratıcılığınıza kalmış durumda. Dilerseniz de köylünün rütbesini (usta, kalfa gibi) ayarlayabilirsiniz. Ben ustada bıraktım.

Köylü takası oluşturucu için
buraya tıklayın!

mc-tr-komut-bloku-ile-neler-yapılır-2.png

Genetik Mühendisliği
Genetik mühendisliğini hepiniz biliyorsunuz. Bunu da Minecraft'a taşıyabiliyoruz. Arıya bağlı küçük zombi, yükseğe zıplayabilme özelliği var. İstediğinizi oluşturuculardan yine yapabilirsiniz. Eğer "Ben senin yaptığını yapmak istiyorum." diyorsanız kodu aşağıya bıraktım. Dikkat edin, bu küçük zombi tam anlamıyla ölümsüz ve arı desteğiyle uçabiliyor. ( Arı kolaylıkla ölmekte )

Kod:
/summon bee ~ ~1 ~ {Passengers:[{id:zombie,IsBaby:1,ArmorItems:[{Count:1,id:iron_boots,tag:{Enchantments:[{id:projectile_protection,lvl:3},{id:frost_walker,lvl:1}]}},{Count:1,id:netherite_leggings,tag:{Enchantments:[{id:projectile_protection,lvl:3},{id:thorns,lvl:3},{id:unbreaking,lvl:3},{id:mending,lvl:1}]}},{Count:1,id:golden_chestplate,tag:{Enchantments:[{id:protection,lvl:3},{id:thorns,lvl:1},{id:unbreaking,lvl:1}]}},{Count:1,id:diamond_helmet,tag:{display:{Name:"\"Asalet\"",Lore:["\"Zombinin kaskı\""]},Enchantments:[{id:projectile_protection,lvl:2},{id:binding_curse,lvl:1},{id:vanishing_curse,lvl:1}]}}],ArmorDropChances:[0.1f,0.2f,0.6f,1.0f],ActiveEffects:[{Id:3,Amplifier:0,Duration:999999},{Id:7,Amplifier:1,Duration:999999},{Id:8,Amplifier:1,Duration:999999}]}]}

NOT: Direkt olarak "Panoya Kopyala" tuşuna basın ve komut blokuna girin.

Genetik mühendisliği çalışmaları için
buraya tıklayın!

mc-tr-komut-bloğuyla-ne-yapılır-3.png

Giden Yol
Baya tecrübe isteyen bir konu olduğunu söylemek gerek. Reddit'te Berre Satan adlı kullanıcının paylaştığı bir şey. Kodu yorumlarda paylaşmış. Oradan bulabilirsiniz. Komut bloklarında tecrübe kazanmak istiyorsanız bu tür komutlara da bakabilirsiniz. /summon komutunun içinde birden fazla /fill komutunu kullanmış. Siz de dilerseniz bu komutu deneyebilirsiniz.

mc-tr-komut-bloğuyla-ne-yapılır-4.png

Zırh Askısı
Sağ eli ve sol eli olan, bir şeyler tutan zırh askısı yapmak istemez misiniz? Bedrock Edition'da kızıl taş ile zırh askısının pozisyonlarını düzenlerken Java Edition'da bunu komutlar ile yaparsınız. Eğer Vanilla sunucunuz varsa bu işi rahatlıkla vereceğin siteden yapabilirsiniz.

Zırh askısı oluşturmak için
buraya tıklayın!

Screenshot_9.png

Güçlü Aletler

İstediğiniz aleti istediğiniz güçte ve istediğiniz büyü seviyesinde yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey siteye gitmek. Verdiğim sitelerin arayüzleri çok basit. Bu yüzden kolaylıkla istediğinizi yapabilirsiniz. Hiçbir şekilde komut bilginiz olmasa dahi bile yapabileceğiniz bir şey.

Güçlü alet oluşturmak için
buraya tıklayın!

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Komut blokları hakkında daha fazla bilgi almak isteyen arkadaşlar için güzel bir konu olmuş. Bu tür konuların mutlaka devamı gelsin ? ?

M

Minesyum

Ziyaretçi
Çok iyi bir konu olmuş.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Konu hakkında pek bilgi sahibi olmayanlar için güzel bir konu olmuş, eline sağlık.

Canerİrim

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

CaneR#0001

Elmaslar
10
Puanlar
0
güzel olmuş eline sağlık

Risee_

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Toprak'#8526

Elmaslar
85
Puanlar
1.310
Minecraft
Memoo33
Efsanevi bir konu eline sağlık

MustafaBingul

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

BingulHan#4136

Elmaslar
143
Puanlar
7.085
Yer
Türkiye
Minecraft
BingulHan
Efsane bir konu olmuş Takipçi haritalarında çok yardımcı olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı