Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Minecraft Hayatta Kalma Modu Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
giphy.gif

Minecraft Survival Server Nedir?
Merhaba Minecraft Türkiye üyeleri. Dünya çapında en çok oynanan minigames'den olan survival hakkında biraz bilgi vermek ve konuşmak istedim. Türkiye sektöründe kendine survival dedirten 2-3 sunucu görmüşümdür. Oysa en sevdiğim oyun arasındadır. Türkiye kendini kaliteli sunucu yapma da daha geliştiremedi. Yani, bu yüzden kendi sunucunu kurup arkadaşlarınla oynamak en iyisi. Biraz konuyu toparlayıp başlayalım. Bugün ele aldığımız konu "Survival server (sunucu) nedir?" olacak. İyi okumalar dilerim.

Minecraft-Wallpaper-Maker-768x432.png

Hayatta Kalma ve Prensipleri
Hayatta kalmak (survival) çok kolay bir şey değildir. Gece yarısı madendeyken canavarların arkadan gelmesi, önünü görmeden yarığa düşmen, Nether'da lava düşmen vr daha nicesi. Bütün zorluklar, şanssızlıklar hep sizi bulur. Bunlarla mücadele etmek gerekir. Sunucular ise bu modu biraz daha eğlenceli kılıyor. Bakkal eklemek, köy eklemek gibi. Bazı sunucular bu işi RPG'ye dönüştürüyor. Böylece daha zevkli oluyor.

Hayatta kalma mantığını sunucuyla ayıran özelliklerin temeli sistemlerdir. Sistemler hayatta kalmanın zorluğunu arttırabilir/azaltabilir/daha gerçekçi sunabilir. Survival'ın kolayı yoktur tabii ki. Ha bunu yapan sunucu var mı bilmem. Konuyu dağıtmadan toparlayalım. Survival sunucuların temeli her zaman sistemlere bağlıdır. Bu sistemler sunucunun düzenini değiştirir. Hatta RPG'ye bile dönüşebilir.

minecraft__village_by_supahpow31_d7odz88-pre.jpg

Hayatta Kalma Taktikleri
(!) Sistemlere ait taktikler vermek istemiyorum, biraz genel taktikler vereceğim bu konuda. Minecraft'a ait taktikler yani. Çok bilinmeyen taktikleri yazıp konuyu kapatacağım.

Farmlar: Farmlar, zor elde edilen eşyaları kolay yoldan elde etmenizi sağlayan basit bir düzenektir. Bazı düzenekler vardır, o kadar değerli ve basittir ki kurulması... Mesela balık farmı. Zor elde edilen ve çalışma masası ile yapılmayan esyalari kolayca almanızı sağlayan bir düzenek. Yalnız bu farmı yaparken değilde kullanırken sabırlı olmamız gerekmektedir.

Koordinatlar: Koordinatları kullanmak hayat kurtarır. Yolunu kaybedersin, evinin koordinatına doğru yol alırsın, maden ararsın, onun olduğu katmana gidersin. Yani, olmazsa olmazdır koordinatlar.

Kartopu: Hem Nether'da işine yarar, hem End Dünyası'nda işe yarar. Nether'da Blaze öldürmek için, End'de kristalleri patlatmak için kullanırız. Hani işe yaramaz malzemeler falan derler ya bu eşyaya, o bundan degil.

Not: Daha fazlası için "
Hayatta Kalma Taktikleri" konusunu ziyaret etmeyi unutmayın.

37447.jpg

Aslında rehberi biraz daha uzatmayı düşünüyordum ki işlerim var. Bu yüzden burada noktalıyorum. Sadece benim konumdan öğrenemezsiniz bunları. Bu yüzden başka arkadaşların açtığı konulara da uğrayabilirsiniz. Bir sonraki konuya kadar görüşmek dileğiyle, esen kalın.

Abdullah T.

Nötr
Yasaklandı

Discord:

Abdullah T.#0001

Elmaslar
1.083
Puanlar
5.650
Yer
Kocaeli/Gebze
Minecraft
JordJarv
Yapmışsın yine yapacağını güzel olmuş devamını bekliyoruz

AyBora ?

Eklenti Paketi & Discord Bot
Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Gayet güzel ve bilgilendirici konu olmuş. Eline sağlık.

EpikLava

Developer/oyna.epiklava.com
Elmaslar
419
Puanlar
8.735
Nedense hiç kalıcı sunucu olmuyo tutan bir aya kapıyo eski sunuculardan hiç kalan yok

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Uzun zaman sonra bu efsanevi konularını tekrardan görmek beni sevindirdi. Konuya döndüğümüz zaman hayatta kalma oyununu ilk defa oynayacak arkadaşlar için oldukça yararlı bir konu olmuş. Şahsen ben oyunun amacını bilsem bile okumaya doyamadım. Kalemine sağlık.

AksuCraft

oyna.aksucraft.com
Elmaslar
64
Puanlar
1.310
Yer
Aksu
Ah be nerde o eski günler nerde o eski survival :D

DatSpeed_

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

ℵ`??????#6570

Elmaslar
6
Puanlar
0
Minecraft
DatSpeed_
Konu çok güzel ama başlangıç seviyesi için, ileri seviyeler için de bekliyoruz!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı