Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Minecraft, harici ekran kartı ile başlatılınca donuyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Blackmesa

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
0
Eski konuda yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Eski konuyu da okursanız, meseleyi daha iyi anlayabilirsiniz.
Çözüldü - Minecraft açıldıktan birkaç saniye sonra yanıt vermiyor!

Eski sorunu, dahili ekran kartını (İntel) kullanarak çözmüştüm. Fakat dahili ekran kartını kullandığımda oyun kasıyor ve grafikleri düşürmem gerekiyor. Bu yüzden harici ekran kartını kullanmam gerek. Fakat onu kullandığım zaman, oyun açıldıktan sonra donuyor. Ve aşağıdakini alıyorum. İntel ekran kartı ile başlatırken bir sıkıntı yok.
Adsız.png

NOT: Eski sorunu çözdükten sonra, "Optifine" yüklemiştim. Herşeyi en yüksek yaptıktan sonra FPS çok düşmüştü. Oyunu kapatıp Minecraft'ı harici ekran kartı (NVIDIA) ile başlattım. Oyun açıldı ve donmadı. Fakat oyunu sonradan kapatıp bir daha açtığımda aynı donma sorunu gerçekleşmeye devam etti.

Ekran kartı: NVIDIA GeForce 950M

İşletim sistemi: Windows 10 x64
Ekran kartı sürücüleri güncel.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yardımlarınız için minnettarım, eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki linkteki nvidia driverini kurarak düzeltebilirsiniz.

GeForce Hotfix driver version 378.57 | NVIDIA

Son düzenleme:

#MadNetWork

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

LordOfLast#7186

Elmaslar
81
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Police

LySoon

Level Designer

Discord:

ImKami#9999

Elmaslar
989
Puanlar
17.145
Minecraft
KamiSensei
.minecraft ı sil , Java sürümünüde windows 64 bit ise 64 bit kur 32 bit i kaldır.
Microsoft Vcredist 2005 ten 2015 e kadar olanların hepsini kur sorun kalmıyacaktır.[DOUBLEPOST=1518545447,1518545377][/DOUBLEPOST]Halen devam eder ise Grafik kartı sürücüsünü kaldır , Bilgisayarı yeniden başlat. bir önceki sürümü indir kur
yeni sürüm problemli olabilir.

Blackmesa

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
0
.minecraft ı sil , Java sürümünüde windows 64 bit ise 64 bit kur 32 bit i kaldır.
Microsoft Vcredist 2005 ten 2015 e kadar olanların hepsini kur sorun kalmıyacaktır.[DOUBLEPOST=1518545447,1518545377][/DOUBLEPOST]Halen devam eder ise Grafik kartı sürücüsünü kaldır , Bilgisayarı yeniden başlat. bir önceki sürümü indir kur
yeni sürüm problemli olabilir.
Yardımın için teşekkür ederim. Dediklerinin hepsini yaptım, en sonunda nvidia driverini eski bir sürüme alınca çözüldü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı