Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

yeni_logo.png

Minecraft Hamachisiz Portlu Sunucu Nasıl Açılır?
Merhahaba arkadaşlar ben Yiğit, bugün sizlerle nasıl ''Minecraft Hamachisiz Portlu Sunucu Açılır?'' başlıklı konuyu anlatacağım.
Öncelikle portlu sunucumuz için CraftBukkit'in resmi sitesine gidiyoruz. Ben örneğin 1.8 indireceğim.

Ekran Alıntısı.PNG

2. Adım
Öncelikle bir klasör oluşturuyoruz adını istediğiniz gibi koyabilirsiniz. Ben ''Sunucum'' ismini verdim.
Daha sonra alt kısımda ki resmin bir altındaki resimde gördüğünüz gibi indirdiğimiz CraftBukkit'i ''Sunucum'' adlı dosyamıza atıyoruz.
Sonra bu CraftBukkit klasörünün ismini ''Server'' olarak değiştiriyoruz.

2. Adımın 1. Fotoğraftı

1.PNG

2. Adımın 2. Fotoğraftı

2.PNG

3. Adım
Arkadaşlar şimdi ''Yeni Metin Belgesi'' açıyoruz. Bu belgenin ismini değiştiriyoruz. Mesala ben ismini ''Sunucu'' yaptım.
Sunucu dosyamızı açıyoruz içine spoiler olarak verdiğim kodu giriyoruz. Sol üst kısımda ''Farklı Kaydet'' bölümü var.
1. Fotoğrafta gördüğünüz gibi bir yer geliyor ''Kayıt Türü'' yerini ''Tüm Dosyalar'' yapıyoruz. Dosya adının sonuna .bat koyuyoruz.
2. Fotoğrafta ise ''Sunucu Metin Belgesi'' adlı belgemizi siliyoruz.

3. Adımın 1. Fotoğraftı

4.PNG

3. Adımın 2. Fotoğraftı

8.PNG

4. Adım
Arkadaşlar şimdi ''Sunucu'' adlı belgemizi başlatıyoruz. Otomatik sunucu kapanıcak. ''Eula'' adlı ''Metin Belgesi'' olucak. Onun içinde ''False'' yazan yeri ''True'' olarak değiştiriyoruz.
Tekrar başlatıyoruz ve sunucumuz kuruluyor. Sonra ''Server'' adlı ''Metin Belgesi'' olarak gözüken belgede düzenlemeler yapıcağız.
Online Mode : False - Wiew Distance : 3 ( Peki bunlar ne işe yarıyacak? 1. olan premium modu kapatır. 2. olan sunucunun lagını tamamen temizler. )

4. Adım 1. Fotoğraftı

5.PNG

5. Adım
Şimdi port işine gelelim. Öncelikle 192.168.1.1 adrese giriyoruz. Ben Turkcell kullanıcısı olduğum için böyle ekran geliyor.
Sizde farklı bir ekran gelebilir. Şimdi nasıl giriş yaparız? Kullanıcı adına ''admin'' yazıyoruz. Şifre kısmına internet ismini giriyoruz örneğin ''superonline'' gibi.
Giriş yaptıktan sonra ekranımız geliyor. Gelişmiş kısmına basıp ''Nat'' bölümüne tıklıyoruz. Sol üst kısımda ''Port Yönlendirme'' yazan yere tıklıyoruz.
Sonra 2. resim kısmında gördüğünüz gibi ayarlıyoruz yalnız değiştirmemiz gereken tek bir yer var. ''Yerel Kullanıcı'' adlı yer.
Bilgisayarımızdan ''cmd'' komudunu çalıştıyoruz ve ipconfig yazıyoruz. Oradan ''v6'' yazan ip ile değiştiriyoruz ondan sonra uyguluyoruz.

5. Adım 1. Fotoğraftı

7.PNG

5. Adım 2. Fotoğraftı

5-png.33228

6. Adım
Eğer sunucunuz önceden açık kaldı ise tekrar başlatıyoruz. Sonra ''Yerel Kullanıcı'' olarak yazdığımız ip sayısını sunucu ip'si olarak giriyoruz.
Eğer siz portlu kurmak istemiyorsanız ''localhost'' yazarak sunucuya girebilirsiniz.
Gördüğünüz gibi ilk resimimizde sunucuya girdik!

5.PNG

Şimdi bu sunucu ne işe yarar?
Eğer daha sonra bir sunucu açıcaksanız veya bir sunucunuz var ise burada pluginlerinizi skriptlerinizi deneyebilirsiniz.
Kısacası test sunucusu haline çevirebilirsiniz veya plugin paketleri yapabilirsiniz. Skript yapabilirsiniz.
Arkadaşlarınızı eve çağırıp videolar çekebilirsiniz özgürsünüz!
Benim anlatımım bu kadardı umarım beğenirsiniz teşekkürler!

Ekler

• 5.PNG
    5.PNG
    5,6 KB · Görünt.: 352
  • 5.PNG
    5.PNG
    13,7 KB · Görünt.: 12.834
Son düzenleyen: Moderatör:

kingOf0

"~SimitSu"

Discord:

kingOf0!#4055

Elmaslar
745
Puanlar
15.070
Yer
getPlayer("SimitSu").getLocation()
Minecraft
SimitSu
Sunucu açmak kolay, Olay portu açmakta çünkü herkez aynı modemi kullanmıyor ;)
Konu başarılı tebrikler

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

ImkansizZ

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

ImkansizZ#7512

Elmaslar
2
Puanlar
0
Minecraft
ImkansizZ
Yaralı Konu Olmuş Tebrikler Tam Benlik Konu :d

efebaba01

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
9
Puanlar
0
port açıyorum arkadaşlarım giremiyor discorddan veya skype veya burdan ayrdı medermisin

YunusB3Y

Sevgiler, Saygılar Blaze Bey

Discord:

@๖̶̶̶ۣۣۜۜ͜ζ͜͡ GamingPro#5857

Elmaslar
316
Puanlar
0
Minecraft
YunsBEY
Güzel anlatım.

Bu konu çok soruluyor inşallah soranlar yanıtını bulurlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı