Sol Reklam

Tanıtım Minecraft Haftanın Bloğu - Bırakıcı (Dropper)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ThanatosUltio

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
97
Puanlar
3.870
Minecraft Haftanın Bloğu - Bırakıcı (Dropper)

Redstone güncellemesinin bir parçası olarak 2013 senesinde Minecraft'a bırakıcı eklendi. Karşılaştırıcılar, ağırlıklı baskı plakaları, gün ışığı sensörleri, işaretçiler, müzik kutuları ve benzer şekilde adlandırılan bloklar gibi her türlü şık redstone sisteminin yanı başında bulundular. Bırakıcı yalnızca bir şey yapar, ancak bunu son derece iyi yapar. Redstone sinyali verdiğinizde içindeki eşyayı düşürür yani dışarı bırakır. Bununla birlikte, bırakıcı bloğunun dağıtıcıdan farklı kılan şeyin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Dağıtıcılar bazı nesneleri (havai fişekler, oklar, ateş yükleri) ateşleyebilip, bazı nesneleri (su kaynağı blokları, tekneler) yerleştirebilirken bırakıcıların tek işlevi içindeki eşyayı düşürmektir. Bırakıcı ne zaman faydalı olabilir? Diyelim ki bir keşif gezisine çıkarken ok zulanızı otomatik olarak yeniden dolduran bir redstone sistemi yapmak istiyorsunuz. Bir dağıtıcıyı bir baskı plakasına bağlarsanız, o dağıtıcı size okları fırlatır. Bir bırakıcı sayesinde ise, oklar envanterinize yavaşça iner.

Bırakıcının en yararlı olan özelliği, bir envantere sahip bir nesneyi işaret eden bir bırakıcı, etkinleştirildiğinde öğeyi o envantere koyacaktır. Bu, onları yukarı doğru akacak bir boruya zincirleyebileceğiniz anlamına gelir. Eşyaları çok katlı tabanların etrafında hareket ettirmek için çok kullanışlıdır.

image.jpg

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    100,7 KB · Görünt.: 132

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
Çok güzel bir konu olmuş Taha. Konularını çok severek okuyorum. Bu güzel konun için teşekkür ederiz.

ThanatosUltio

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
97
Puanlar
3.870
K

Kriegers

Ziyaretçi
Harika bir konu olmuş. Emeğinize sağlık.

ThanatosUltio

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
97
Puanlar
3.870
D

Duygulandım

Ziyaretçi
Çok güzel bir konu olmuş. Tebrik ederim. İyi forumlar <3

ThanatosUltio

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
97
Puanlar
3.870
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Son derece emek harcanan güzel bir konu içeriği olmuş ki şahsen çok beğendim. Elinize ve emeğinize sağlık ;) <3

ThanatosUltio

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
97
Puanlar
3.870

WhyiBaris

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

WhuryBaris#0001

Elmaslar
105
Puanlar
395
Yer
İzmir Buca
Minecraft
Mr_Muscle
Şu fırlatıcıları görünce seviniyom nedense

R

RulingWasHere

Ziyaretçi
Elinize ve emeğinize sağlık ;) <3

R

RulingWasHere

Ziyaretçi
Konu Çok başarılı olmuş yeni bir tane daha isteriz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı