Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - Minecraft Genetik Mühendislik
Yaratıklarla gelin biraz oynayalım!
Selamlar Minecraft Türkiye ailesi! Eğleneceğiniz ve bir o kadar da ilginç bir şey yapacağız. Genellikle bu konuyu okuyanların çoğu ne yapacağımızı bilmiyor. Özetleyecek olursak "Yaratıklarla oynayacağız!". Yaratıkların üstünde çeşitli deneyler yapacağız. İlgi çekici, bir o kadar da eğlenceli konuyu okumanızı tavsiye ediyorum. Tamamen kendi yapımım olan bu yaratıkları yapabilirsiniz. Kodlarını aşağıya bırakacağım en ilgi çekici olanını anketten oylamayı unutmayın!

Genetik mühendisliğin asıl kavramı, canlıların kalıtsal özelliklerini değiştirerek, onlara yeni işlevsel veya özellik kazandırılmasına yönelik çalışma ve araştırma yapan bilim dalıdır. Bu uygulamalarla uğraşan bilim insanlarına "genetik mühendisi" denir. Bizde oyunda artık bir genetik mühendisi olacağız. Bu oyunda imkansız diye bir şey yoktur. İstediğiniz herhangi bir yaratığı yapabilme şansınız bulunmakta.

Not: 1.8 sürümü için geçerlidir bu komutlar. En çok girilen sürüm olduğundan dolayı temelini bu sürümden yapalım dedik. Ayrıca Minecraft sohbeti 100 karakterden fazlasını kabul etmediğinden dolayı, komut bloğu gereklidir. Tabii bazı komutlar için. Hepsinde kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

1-bebek-asi-zombi.png

Sadece Bir Bebek Değil!

Çok tehlikeli bir yaratık. Hele hele kılıcı. Hızlı koşuşu ve boyu ile kimse ona vuramıyor. O kadar hızlı ki zor yakaladım. Hatta şöyle diyeyim, bir ekran görüntüsü almak için etrafına duvar ördüm. Çok sıkıntılı yoksa bu. Oradan oraya koşuşturması da ayrı bir dert oluyor. Sokağa salmayın bu çocuğu ebeveynler, bir daha getiremezsiniz eve söyleyeyim. Dikkatli olun. Hızlı vurması dert, koşması dert, vuramamak dert, yakalayamamak dert. Yani bu yaratık dert. Öyle diyelim.

İşin espri yanını bir kenara bırakalım. Gerçekten çok güçlü bu yaratık. Normal zombiden daha güçlü oldu. O size vurup kaçıyor ve siz onu yakalayamıyorsunuz. Tabii bir yandan gıcık oluyorsunuz. Vuruyorsunuz vuruyorsunuz ölmüyor. Zaten küçük, üstünde zırh var. Elinde büyülü kılıç... İşimiz zor yani. Bu yaratığı yaratmadan önce iki kere düşünün bence. Kod spoiler'de bulunmakta. Onu açarak kodu oradan alabilirsiniz.

Kod:
/summon Zombie ~ ~1 ~ {Equipment:[{id:diamond_sword,tag:{ench:[{id:16,lvl:5},{id:19,lvl:2},{id:20,lvl:2},{id:21,lvl:3},{id:34,lvl:3}]}},{},{id:golden_leggings,tag:{ench:[{id:3,lvl:4},{id:7,lvl:2},{id:34,lvl:3}]}},{},{id:diamond_helmet,tag:{ench:[{id:3,lvl:2},{id:5,lvl:3},{id:6,lvl:1},{id:7,lvl:3},{id:34,lvl:3}]}}],CustomName:"MC-TR",ActiveEffects:[{Id:1,Amplifier:1,Duration:999999}],IsBaby:1}

● Ad: Zombi Bebek
● Başlangıç-Bitiş Tarihi: 3.11.2018 - 3.11.2018
● Saldırı Oranı: %29
● Ölme Oranı: %67.9
● Öldürme Oranı: %87.35

2-dev-bir-zombi.png

Dev Bir Zombi Mi?

Bir dev, bir zombi, elinde balta, kafasında kask. Zaten adam ayağıyla ezse ölürüz o garanti. Baltayı atsa tutturma ihtimali de fazla. Kafasına ok atalım desek kask var. Ne yapacağız biz? Sonuçta çok yavaş. Biz elimizden geldiği hızla kaçalım bence. Üflese uçacağız yani o derece büyük. Üflemek demişken geldi aklıma, buralar çok esiyor. Üstünüze bir şey giymeyi unutmayın.

Espriyi bir kenarda bırakmanın vakti geldi bence. Çok büyük olmasını bir kenara bırakalım. Güçlü ama öyle böyle değil. Baltası büyülü. Kaskta aynı şekilde. Büyülü ve sağlam. Düşünsenize böyle birisi gerçek hayatta sizi kovalıyor. Tabii adam üflese ölürüz de, neyse konuyu dağıtmayalım. Tekrardan söyleyelim, bu yaratıkları yaratmadan önce 2 kez düşünün. Kodu aşağıda verdim.

Kod:
/summon Giant ~ ~1 ~ {Equipment:[{id:diamond_axe,tag:{ench:[{id:18,lvl:5},{id:32,lvl:5},{id:34,lvl:3},{id:35,lvl:3}]}},{},{},{},{id:diamond_helmet,tag:{ench:[{id:3,lvl:4},{id:5,lvl:3},{id:6,lvl:1},{id:7,lvl:1},{id:34,lvl:2}]}}]}

● Ad: Dev Zombi
● Saldırı Oranı: %32.3573435
● Ölme Oranı: %87.9
● Öldürme Oranı: %90.35

3-iskeletten-bir-at.png

İskeletli At

Küçük bir hata oluştu. Molekülleri yanlış miktarda koyduk veri deri yandı. Ayrıca bunu içecekti, üstüne döküldü. Mesut -ki kendisi sakardır- sayesinde olur böyle şeyler. Normalde atın uçmasını istiyorduk ama, olmadı. Yerine böyle bir yaratık çıktı. Aslında sistemleri falan olmadan, sadece bir iskeletten organizma oluşması beni hayrete düşürdü. Mesut hangi miktarları karıştırdı ve bu atın üstüne döküp bunları yapabildi hâlâ anlamış değilim. Neyse, biz at ile konuşalım azcık.

Çok dost canlısı bir at. Üstüne binip sürebiliyorsun. Yorulmaması da ne kadar güzel bir şey değil mi?! İşin lafın kısası, güzel bir at diyebilirim. Oturacak yeri (eyer) varken, neden tekrar kendini yormak isteyesin ki? Hem bu at bizim kafadan vuran iskelet gibi cani değil. Seni iyi bir şekilde karşıyalacak. Tek istediği senin ona iyi bakman olacak. Bence bu atı düşünmeden oluşturun. Eğer ben istiyorum diyorsan da, kod aşağıda!

Kod:
/summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:4, Tame:1, SaddleItem:{id:saddle,Count:1}}

● Ad: İskeletli At
● Başlangıç-Bitiş Tarihi: 3.11.2018 - 4.11.2018
● Saldırı Oranı: %0
● Ölme Oranı: %20.3
● Öldürme Oranı: %0
● Hız Oranı: %68.1239
● Hızın Tükendiği Zaman: Yok

4-çılgın-şöfor.png

Çılgın Şoför!

Taksi, otobüs veya her neyse. Onlara taş çıkartacak bir çalışma yaptı Murat. Kendisine teşekkür ediyorum. Kromozomları tuhaf bir şekilde birleştirdi. Tavuk ile zombinin DNA'sı aynı ve her ikisi birbirlerini kontrol ediyorlar. Mesela aynı anda tuvalete gidiyorlar, aynı anda acıkıyorlar, aynı anda her şeyi yapıyorlar yani. Ayrıca ikisi birbirlerine yapışık. Ne kadar yapışık olsalar da, birisi ölünce diğeri hayatta kalıyor.

Tavuk ne kadar hızlı olursa o kadar iyi olur. Tavuğun hızını değiştirmekle görevli olan kişi Mesut'tu. O yüzden Murat yapmadı. Tavuğun hızı düşük olursa şaşırmayın. Hem saldırı, hem hız oranında zombiye avantaj sağlıyor. Böylece zombi avlarını daha kolay yakalayabiliyor. Bir köylünün üzerinde denenmiş ve o köylü zor kaçmıştır. Bu da demek oluyor ki, tek bir zombiden daha hızlı. Sizde böyle bir yaratık yaratmak istiyor musunuz? Ben ikisi arasında kaldım. Çünkü tavuğun canı çok az ve ona elinizle 4 kere vurunca o ölüyor. Sonra zombi yavaşlıyor. Böylece olan zombiye oluyor. Mesut'a söyleriz canını da arttırır. Neyse, daha fazla uzatmadan kodu verelim.

Kod:
/summon Zombie ~ ~ ~ {Riding:{id:Chicken}}

● Ad: Çılgın Şoför
● Saldırı Oranı: %70.2
● Ölme Oranı: %67.9
● Öldürme Oranı: %83.5

5-hormonlu-magma-küpü.png

Hormonlu Magma Küpü

Mehmet'in bir çalışması. Bir damlayı çok ama çok fazla kaçırdı. Normalde yükseğe zıplayacaktı ama büyüdüğü için doğal olarak düşündüğümüzden de çok daha yükseğe sıçradı. Bir mucize falan galiba. Aslında Mehmet tertipli ve disiplinlidir. Kesin Mesut'un gazına falan geldi. Yani ben öyle düşünüyorum. Ayrıca yakıyor biraz adamı bu ya. Ateş sıvısını yanlışlıkla dökmüş herhalde.

Yapışırsa bırakmaz adamı öyle kolay kolay. Kaçmanız imkansız. Oranlarla hesapladık hemde. Kendi üstümüzde denedik. Yalnız küçük bir şey fark ettim. Resim çekerden çılgın şoför araya kaynamış. Kendisine selam yolluyorum ve kaldığımız yerden devam ediyorum. Kaçma ihtimaliniz çok düşük. Işık hızından çok az miktarda yavaş bir şekilde kaçtık. Biz saniyede 5. hedefte iken o 3. hedefteydi. Eğer biz yürüyerek gitseydik, 3 salisede falan lokma olurduk. Kodu aşağıda bırakalım. Notu da düşelim; yaratmadan önce 5 kez düşünün.

Kod:
/summon LavaSlime ~ ~ ~ {Size:100}

● Ad: Hormonlu Magma Küp
● Başlangıç-Bitiş Tarihi: 3.11.2018
● Saldırı Oranı: %99.89
● Ölme Oranı: %0.0001
● Öldürme Oranı: %97.342899
● Hız Oranı: %100+

6-hormonlu-slime.png

Hormonlu Slime

Yaklaşık normal Slime'dan 25 kat daha büyük. Mehmet ile Murat'ın çalışması. Murat demişken, kesin Mehmet Murat'ın gazına geldi. Yoksa hormon mormon işleriyle uğraşmaz o. Normal Slime'dan daha farklı bir şey yapmaya çalışır kendisi. Mesela rengini değiştirmeye çalışır.

Neyse ya bu gaz işini falan bırakalım. Magma küpten daha yavaş olması yararımıza ama o kadarda yavaş değil. 1-2 saniyede lokma olursunuz. İçinde sıkıştığınız için doğal olarak da nefessiz kalıyorsunuz. Sonuç olarak ölüyorsunuz. Bir o kadarda tehlikeli bu yaratık yani. Tekrardan söylemekte fayda var; normal Slime'dan 25 kat daha büyük. O da bunu daha güçlü kılıyor. Aslında Mehmet bunu büyütmek istemiyordu. Sadece hızını arttıracaktı. Kr ve Rn elementlerinin sipariş etmesinin asıl sebebi de bu. Kr ve Rn elementlerinin yoğuşup su hale gelip ve en son olarak başka elementlerle birleştirilip su iksirini hazırlaması çok kolaydı. Zaten dolapta bu iksirden var. Ama işte, Murat'ın gazına gelmiş...

Kod:
/summon LavaSlime ~ ~ ~ {Size:100}

● Ad: Hormonlu Slime
● Saldırı Oranı: %100
● Ölme Oranı: %0.2
● Öldürme Oranı: %87.35

7-uçan-zombi.png

Uçan Zombi

İşte, benim şaheserim! Uçan zombi. Yarasa ile bu zombi arasında sel iplikleri var. Bu iplikler çok ama çok incedir. İğ ipliklerine benzerler ama bir zincirden daha sağlamlar. Mikroskop ile gözükebilirler. Sel ipliğin hikayesini birazdan anlatırım. Saldırgan yönünden kat ve kat çılgın şoförden daha iyidir. Yarasanın uçması yerdeki insanların ona vuramaması içindir. Eğer yarasa ölürse ve yüksekte ise, zombinin canı azalabilir veya ölebilir. Yarasayı ve zombiyi klonlayıp, kromozom sayısını %0.23 oranla arttırıp birbirlerini sel ipliği ile birleştirdik.

Gelelim biz sel ipliğine. 300. deneme sonuncu şu iğ ipliğinin birisini aldım. Bu ipliği klonlamadım, kopyasını çıkardım. Canlılığını yitirdiği için. Eğer yitirmeseydi, bir süre sonra yıpranabilirdi. Neyse, devam edelim. Zincir özelliğini kazanması için bir doz ürettim. Bu dozdan normalde 3 damla koymam gerekirken, 6 damla koymam sebebiyle daha sağlam oldu. Tek zararı, birbirlerinden ayrılmaması. Eğer 3 damla koyulsaydı, istedikleri zaman ayrılabilirlerdi. Geçti gitti. Sel ipliğinin de üretimi başlandı. Neyse, kodu aşağıya bırakalım. Eğer bu yaratığı yaratmak istiyorsanız, en az 9 kere düşünün.

Ad: Zombi Bebek
Başlangıç-Bitiş Tarihi: 3.11.2018
Saldırı Oranı: %98.2
Ölme Oranı: %89.23
Öldürme Oranı: %87.35

Kod:
/summon Zombie ~ ~ ~ {Riding:{id:Bat}}

son2.jpg

Konumuz bu kadar Minecraft Türkiye ailesi, esen kalın...

ploutos

Satırsız bir günüm yok.
Elmaslar
368
Puanlar
14.420
Yer
Tekirdağ
Minecraft
ploutos
Hort , hissettin mi çiçem ?

S

sooply

Ziyaretçi

nayonna

buraya ne yazabilirim ki?

Discord:

nayonna#6005

Elmaslar
9
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Okurken üşendim, yazarken üşenmedin değil mi :p Şaka bir yana güzel bir konu olmuş <3

S

sooply

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı