Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aselgeia

Evren Etkin | Helio Art Director

Discord:

Aselgeia #7842

Elmaslar
373
Puanlar
7.070
Yer
İstanbul
Minecraft
Aselgeia
MC-TR.png
Esenlikler MC-TR üyeleri! Yakın zamanlarda Mojang'in Java geliştiricileri Köy ve Yağmacılık güncellemesi ( Village and Pillage Update ) hakkında perde arkasında olan bitenler hakkında Minecraft'ın resmi internet sitesi üzerinden bir makale yayımladılar.
Ben de sizlere tam olarak onların konuşmalarını sizlere sunacağım.

İyi okumalar!

Minecraft_Village_Pillage_Görsel.jpeg

Java Geliştiricileri Köy ve Yağmacılık Güncellemesi Hakkında Konuşuyor!

Agnes, Nathan ve Cory ile blokların arkası!

Eğer Minecraft.net'in müdavimlerinden, sadık okuyucularından yani yazdığımız tüm makalelerin her birisini her gün tekrar tekrar okuyorsanız bunun geleceğini çoktan bu haftanın başlarında bizim şuana kadarki en büyük Java Snapshotumuzu yayınladığımızın farkındasınızdır. Village and Pillage güncellemesinin özelliklerini içeren ilk Snapshot!

( Eğer buralarda yeniyseniz, Snapshotlar Minecraft Java sürümünün gelecek özelliklerini denemenizi sağlayan erken erişimlerdir. Minecraft'ın Windows 10, Xbox One veya Android versiyonunu oynuyor ve gelecek özellikleri erkenden denemeyi çok mu istiyorsunuz? Minecraft beta sürümleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayın! )

Bu yeni snapshotun içerdiği şeyler: *derin bir nefes alır* Çiçekler! Şüpheli çorbalar! Pandalar! Yağmacılar! Illager Canavarları! Arbaletler! Boyalar! TONLARCA yeni bloklar! Yenilenen dokular! Etkileyici, sadece bunlardan sondaki bazıları yalandı. Geri kalanları ve daha fazlası ile birlikte hepsi bu yeni snapshotda!

Minecraft_Village_Pillage_Panda_Görsel.jpeg

"Ben sadece pandalar olsun istiyorum. Ben sadece hapşıran pandaları çiftleştiricem. Onlar hakkında ihtiyacım olan tek şey tatlı olmaları ve hapşırmaları." - Nathan Adams, Oyun Geliştiricisi / Çok şükür bir hayvanat bahçesi görevlisi değil!

Minecraft: Java sürümü'nün öncü mühendisi Nathan Adams anlatıyor: "Minecraft 1.13 sürümünden sonra, sonunda oyun içerisinde bulunabilecek blok sayısı için limitimiz kalktı. Artık hiçbir sınırlama yok. Şuana kadar istediğimiz herşeyi delicesine ekleyeceğiz!"
"Yeni bloklar eklemeye bayılıyorum. Çok ama çok eğlenceli!" diyerek onaylıyor oyun geliştiricisi Agnes Larsson.
Hadi merdivenlerden başlayarak bu snapshotda bulabileceğiniz yeni gelen dekoratif bloklarının bazılarına bakalım!

Minecraft_Taş_Merdiven_Stone_Stairs_Görsel_1.jpeg

Taş Merdiven

Minecraft_Kırık_Taş_Merdiven_Cobblestone_Stairs_Görsel_1.jpeg

Kırıktaş Merdiven

Minecraft_Kum_Taşı_Merdiven_Sandstone_Stairs_Görsel_1.jpeg

Kumtaşı Merdiven

Minecraft_Düzgün_Kum_Taşı_Merdiven_Smooth_Sandstone_Stairs_Görsel_1.jpeg

Düzgün Kumtaşı Merdiven

Minecraft_Kırmızı_Kum_Taşı_Merdiven_Sandstone_Stairs_Görsel_1.jpeg

Kırmızı Kumtaşı Merdiven

Minecraft_Düzgün_Kırmızı_Kum_Taşı_Merdiven_Smooth_Red_Sandstone_Stairs_Görsel_1.jpeg

Düzgün Kırmızı Kumtaşı Merdiven

Minecraft_1.14_sürümü_village_and_pillage_güncellemesi_ile_gelecek_bloklar_görseller_1.jpeg

Hergün milyonlarca protestocu ofisimizin dışında daha fazla internet sitemizdeki merdivenlerin daha fazla ekran görüntüsünü talep ediyor. Mutlu musunuz şimdi?

Minecraft_Nether_Tuğlası_Merdiven_Nether_Brick_Stairs_Görsel_1.jpeg

Nether Tuğlası Merdiven

Minecraft_Kuvars_Merdiven_Quartz_Stairs_Görsel_1.jpeg

Kuvars Merdiven

Minecraft_Düzgün_Kuvars_Merdiven_Smooth_Quartz_Stairs_Görsel_1.jpeg

Düzgün Kuvars Merdiven

Minecraft_Diorit_Merdiven_Diorite_Stairs_Görsel_1.jpeg

Diyorit Merdiven

Minecraft_Yontulmuş_Diorit_Merdiven_Yontulmuş_Diorite_Stairs_Görsel_1.jpeg

Yontulmuş Diyorit Merdiven

Minecraft_Andezit_Merdiven_Andesit_Stairs_Görsel_1.jpeg

Andezit Merdiven

Evet, harika iş ekip! Bir snapshot için yeter de artar bu kadar merdi-

Minecraft_Yontulmuş_Andezit_Merdiven_Polished_Andesit_Stairs_Görsel_1.jpeg

Yontulmuş Andezit Merdiven

Minecraft_End_Taşı_Tuğlası_Merdiven_Endstone_Brick_Stairs_Görsel_1.jpeg

End Taşı Tuğlası Merdiven

Minecraft_Nether_Tuğlası_Merdiven_Nether_Brick_Stairs_Görsel_2.jpeg

Nether Tuğlası Merdiven, tekrardan!

Minecraft_Merdivenler!_Merdivenler!_Merdivenler!.JPEG

Merdivenler! Merdivenler! Merdivenler!
YETER.

Öüf! Ve bu daha Java ekibinin sırf sizin tasarım zevkiniz için bu snapshota sıkıştırdığı dekoratif blokların hepsinin yarısı bile değil! Bunların bir çoğu duvar olarak da mevcut, normal bloklar ve fazlası! Sonunda hayalinizdeki Nether tuğlası kulubeyi inşa edip emekli olabilirsiniz, hani bizim hep bahsettiğimiz gibi. Ama eğer bu yeni bloklarla harika bir kale inşa edecekseniz, o kaleyi savunabilmek isteyeceksiniz, özellikle yeni Illager Canavarları dışarıdayken! İşte yeni arbaletinizi test etmek için çok iyi bir fırsat!

Minecraft_Village_Pillage_Arbalet_Görsel.jpeg

Onu b-bana ateş etmezdin, değil mi Steve?
Özellikle de daha makalede yazmam gereken daha çok şey varken.

Oyun geliştiricisi Cory Scheviak anlatıyor: "Arbaletin kendisi yeni gelen tek silah fakat kendisine özel üç farklı büyü var. Bu üç büyüden ilki Quick Charge, bu büyünün seviyesine göre arbaletin yayını daha hızlı çekebiliyorsunuz. Bir diğer büyü ise Multi-Shot, envanterinizdeki bir oku kullanarak üç ok birden fırlatabilmenizi sağlıyor. Son olarak da Piercing, bu büyüyle fırlattığınız oklar, vurduğunuz yaratıkları delerek tek vuruşta beş yaratık öldürmenize olanak sağlıyor!" Cory hiç-de-korkunç-olmayan bir şekilde güldü ve dediki "Anlayacağınız baya havalı!" Evet! Arbalet baya bir havalı... Havalı ve ürkütücü! Arbaletin Minecraft'a geliş sebebi yeni düşmanı daha inanılır bir tehdite dönüştürmek.
Tabikide yeni düşmandan kasttım Yağmacılar.

Minecraft_Village_Pillage_Pillagers_Yağmacılar_Görsel.jpeg

Aman tanrım! Bu benim sonum olabilecekmiş gibi gözüküyor. Aileme onları sevdiğimi söyleyin!
Yani, en azından büyük bir çoğunluğunu...

Cory diyor ki: "Ekip, yeni bir tehdit eklemeden köyleri güncelleyemeyeceklerini hissetti. İşte bu tehdit de Yağmacılar. Yağmacıları köylülere rakip olarak eklememiz gerekmişti, ve Yağmacıların da bir şekilde göz korkutucu olmaları lazımdı. O yüzden biz de onlara tam bir yağmacının seçeceği silah olan arbaleti verdik. "Ancak... belki tüm Yağmacılar arbalet kullanmak istemeyebilir, belki de bazıları daha böyle bir ortalığı yağmalayıp, talan edecek silahlar istiyordur..." İlginç! Nothan anlatmaya devam eder: "Illager Canavar'ın orjinal tasarımında üzerinde sıradan bir mancınık vardı ki bu da sırf kuşatmalar için kullanılan devasa bir arbaletti. Geliştirme sürecinde zamanla küçüldü ve şimdi elle tutulan versiyonda!"

Minecraft_Village_Pillage_Illager_Beast_Canavar_Görsel.jpeg

Evet, Illager Canavarı sırtında dev bir mancınık olmadan da yeterince vahşi. teşekkürler.

Hadi daha az şiddet içerikli daha az vahşi bir konuya geçelim. Mesela çiçekler! Heyyo, çiçekler!
Tabiatın renkli mucizeleri, Minecraft'ın topraklarına sevinç ve neşe katıyor!

Çiçekler kimseyi incitmez, asla. Değil mi Java geliştirici ekibi?
Neden Java geliştirici ekibi birden öksürmeye, ağızlarını tişörtlerinin koluyla kapamaya ve benle göz teması kurmamaya başladılar?

Minecraft_Village_Pillage_Flowers_Çiçekler_Görsel.jpeg

Çiçekler benim arkadaşım. Değil mi? D-değil mi?!

Son snapshot ile gelen üç yeni çiçekten bahsettiklerinde, şüphelerim gittikçe arttı. Mavi kantaron (hurra!), Wither Gülü (hey, dur bir saniye...) ve Müge çiçeği (*çığlık atar*). Cory der ki: "Müge çiçeğini eklememizin sebeplerinden birisi gerçek hayatta çok zehirli olan bir çiçek oluşudur. Cidden çok güzel bir görüntüsü vardır, fakat aşırı zehirlidir. İşte biz de merak ettik. Oyunculara bu çiçeğin zehirli olduğunu nasıl gösterebiliriz?"
Makalenin bu noktasında, karnım o kadar gürültülü bir şekilde guruldamaya başlamıştı ki artık Cory'i duyamıyordum. Fakat sevgili Java geliştirici ekibi şikayet edip durmak yerine bana bir kase Şüpheli Çorba verdiler. Voa, teşekkürler beyler! Aslında beni sevdiğinizi biliyordum! Onlar bana bu çorbanın Minecraft'da ne yaptığını söylerken ben de bir yandan çorbaya yumulmaya başladım.

Minecraft_Village_Pillage_Suspicious_Stew_Şüpheli_Çorba_Görsel.jpeg

Neden şüpheli ki? Bir çırpıda bitirip bitiremeyeceğimden mi şüpheleniyor?
Hahahaha kendimi pek iyi hissetmiyorum...

Java geliştiricileri her renk için boya eklemek istediler, bu yüzden de daha fazla çiçek eklemeye karar verdiler ki bu çiçeklerden o renkleri elde edebilesiniz. Ama sonra Cory ve ekibin geri kalanı her yeni bir çiçek ekleyişlerinde "Acaba buna özel bir kullanım ekleyebilir miyiz?" diye düşünmeye başladılar. Cory açıklamaya başlar: Nathan ve ben "Şüpheli Çorba" diye bir fikirle çıkageldik. Bu fikirde Mantar çorbasıyla oyundaki herhangi bir küçük çiçeği karıştırırsanız, gizemli, şüpheli bir ambiyansa sahip, iksir etkileri veren çorbalarınız olacaktı.

...Ah öyle mi.

Daha detaylı anlatmak isteyen Cory devam eder: "Bu çorbayı yaptığınızda, (O sırada ben endişeli bir şekilde boş tabağıma bakıyorum.) Hangi çiçeği koyduğunuzu biliyorsuuz. Hangi iksir etkisinin ortaya çıkacağını da fakat bu çorbayı başkasına verirseniz, onların göreceği tek şey "Şüpheli Çorba" olacaktır. Yani onlar o çorbayı yemedikleri sürece hangi iksir etkisini alacaklarını bilemeyecekler."

Peki hangi iksir etkileri var? Arkadaşım için soruyorum da hani.

Agnes hemen konuya atlar: "Onlardan pek bahsetmek istemiyoruz. Tek diyebileceğim biraz iyi etkileri olanlar var ve biraz da kötü etkileri olan.." Cory gülerek der ki: "Biraz da komik etkileri olanlar..." Agne: "Bu iksir etkilerini ortaya atarken çok eğlendik! Yani... İksir etkilerini çiçeklerle bağlantılı olmalarına uğraştık o yüzden..."

Bence makaleyi sonlandırmanın vakti geldi artık.

Minecraft_Village_Pillage_Suspicious_Stew_Şüpheli_Çorba_Görsel_2.jpeg

KENDİNE BİR NOT: İsminde "şüpheli" kelimesi geçen şeyleri yemeyi bırak.
Hatta, sırf güvende ollmak için. Ekibin verdiği hiç bir şeyi yemesen daha iyi.

Bu makalede öğrendikleriniz son snapshotun içerdiği sırların çok ama çok küçük bir parçası. Daha farklı Şüpheli çorba etkilerinden bahsetmedim,
yada Wither Gülü'nü nasıl elde edebileceğinizden. Bunları kendiniz keşferseniz çok daha iyi olur. Ve bu daha sadece bir başlangıç! Gelecek haftalarda sizlerle paylaşacağımız daha tonlarca yeni özellik var. Ama neden "Köy ve Yağmacılık"? Neden Su Altı güncellemesinden hemen sonra odaklandığımız ilk şey köyler?

Nathan açıklar: "Köyler, denizlerden sonraki geliştirmemiz gereken ikinci alan. Köy ve köylülerde çok fazla eksik vardı ve kafamızda bir sürü harika fikirler dolanıyordu. Bizde tüm bu fikirleri birleştirip, bu köylüleri ve köyleri nasıl daha canlı ve akıllı yapabiliriz bir bakalım dedik, yani Minecraft dünyasındaki gerçek bir yerleşke gibi olmaları için. Sizin işgalinizi bekleyen, ve işgalinizden sonrada orada toprakda çürüyecek rastgele bir yerden daha fazlası olmaları için!" Minecraft oynarken köylere tam olarak bunu yaptığınızı reddedemezsiniz. Siz de bunu iyi biliyorsunuz.

Yeni snapshotu denemek için buraya tıklayın!

minecraft-logo-transparan_görsel.png

Bu yazımızın da sonuna geldiniz.
En çok hoşunuza giden veya ilginizi çeken yenilik hangisiydi?
Sizce daha neler eklenicek? Nelerin eklenmesini isterdiniz?
Lütfen yorum yazmaya çekinmeyin!

İlginiz için teşekkürler.
Bir sonraki yazıma kadar kendinize iyi bakın!

Son düzenleme:

§ErQy571§

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
176
Puanlar
4.310
Çok güzel bir konu olmuş, umarım yakında editör olursun :)

Aselgeia

Discord:

Aselgeia #7842

Elmaslar
373
Puanlar
7.070
Yer
İstanbul
Minecraft
Aselgeia

Alpho320

powered by Fabulous.

Discord:

Alpho320#9202

Elmaslar
1.285
Puanlar
17.175
Yer
Istanbul
Minecraft
Alpho320
Esenlikler MC-TR üyeleri! Yakın zamanlarda Mojang'in Java geliştiricileri Köy ve Yağmacılık güncellemesi ( Village and Pillage Update ) hakkında perde arkasında olan bitenler hakkında Minecraft'ın resmi internet sitesi üzerinden bir makale yayımladılar.
Ben de sizlere tam olarak onların konuşmalarını sizlere sunacağım.

İyi okumalar!

Eki Görüntüle 49130

Java Geliştiricileri Köy ve Yağmacılık Güncellemesi Hakkında Konuşuyor!

Agnes, Nathan ve Cory ile blokların arkası!

Eğer Minecraft.net'in müdavimlerinden, sadık okuyucularından yani yazdığımız tüm makalelerin her birisini her gün tekrar tekrar okuyorsanız bunun geleceğini çoktan bu haftanın başlarında bizim şuana kadarki en büyük Java Snapshotumuzu yayınladığımızın farkındasınızdır. Village and Pillage güncellemesinin özelliklerini içeren ilk Snapshot!

( Eğer buralarda yeniyseniz, Snapshotlar Minecraft Java sürümünün gelecek özelliklerini denemenizi sağlayan erken erişimlerdir. Minecraft'ın Windows 10, Xbox One veya Android versiyonunu oynuyor ve gelecek özellikleri erkenden denemeyi çok mu istiyorsunuz? Minecraft beta sürümleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayın! )

Bu yeni snapshotun içerdiği şeyler: *derin bir nefes alır* Çiçekler! Şüpheli çorbalar! Pandalar! Yağmacılar! Illager Canavarları! Arbaletler! Boyalar! TONLARCA yeni bloklar! Yenilenen dokular! Etkileyici, sadece bunlardan sondaki bazıları yalandı. Geri kalanları ve daha fazlası ile birlikte hepsi bu yeni snapshotda!

Eki Görüntüle 49131

"Ben sadece pandalar olsun istiyorum. Ben sadece hapşıran pandaları çiftleştiricem. Onlar hakkında ihtiyacım olan tek şey tatlı olmaları ve hapşırmaları." - Nathan Adams, Oyun Geliştiricisi / Çok şükür bir hayvanat bahçesi görevlisi değil!

Minecraft: Java sürümü'nün öncü mühendisi Nathan Adams anlatıyor: "Minecraft 1.13 sürümünden sonra, sonunda oyun içerisinde bulunabilecek blok sayısı için limitimiz kalktı. Artık hiçbir sınırlama yok. Şuana kadar istediğimiz herşeyi delicesine ekleyeceğiz!"
"Yeni bloklar eklemeye bayılıyorum. Çok ama çok eğlenceli!" diyerek onaylıyor oyun geliştiricisi Agnes Larsson.
Hadi merdivenlerden başlayarak bu snapshotda bulabileceğiniz yeni gelen dekoratif bloklarının bazılarına bakalım!

Eki Görüntüle 49132

Taş Merdiven

Eki Görüntüle 49133

Kırıktaş Merdiven

Eki Görüntüle 49134

Kumtaşı Merdiven

Eki Görüntüle 49135

Düzgün Kumtaşı Merdiven

Eki Görüntüle 49136

Kırmızı Kumtaşı Merdiven

Eki Görüntüle 49137

Düzgün Kırmızı Kumtaşı Merdiven

Eki Görüntüle 49138
Hergün milyonlarca protestocu ofisimizin dışında daha fazla internet sitemizdeki merdivenlerin daha fazla ekran görüntüsünü talep ediyor.
Mutlu musunuz şimdi?

Eki Görüntüle 49139

Nether Tuğlası Merdiven

Eki Görüntüle 49140

Kuvars Merdiven

Eki Görüntüle 49141

Düzgün Kuvars Merdiven

Eki Görüntüle 49142

Diyorit Merdiven

Eki Görüntüle 49143

Yontulmuş Diyorit Merdiven

Eki Görüntüle 49145

Andezit Merdiven

Evet, harika iş ekip! Bir snapshot için yeter de artar bu kadar merdi-

Eki Görüntüle 49146

Yontulmuş Andezit Merdiven

Eki Görüntüle 49147

End Taşı Tuğlası Merdiven

Eki Görüntüle 49148

Nether Tuğlası Merdiven, tekrardan!

Eki Görüntüle 49149

Merdivenler! Merdivenler! Merdivenler!
YETER.

Öüf! Ve bu daha Java ekibinin sırf sizin tasarım zevkiniz için bu snapshota sıkıştırdığı dekoratif blokların hepsinin yarısı bile değil! Bunların bir çoğu duvar olarak da mevcut, normal bloklar ve fazlası! Sonunda hayalinizdeki Nether tuğlası kulubeyi inşa edip emekli olabilirsiniz, hani bizim hep bahsettiğimiz gibi. Ama eğer bu yeni bloklarla harika bir kale inşa edecekseniz, o kaleyi savunabilmek isteyeceksiniz, özellikle yeni Illager Canavarları dışarıdayken! İşte yeni arbaletinizi test etmek için çok iyi bir fırsat!

Eki Görüntüle 49150

Onu b-bana ateş etmezdin, değil mi Steve? Özellikle de daha makalede yazmam gereken daha çok şey varken.

Oyun geliştiricisi Cory Scheviak anlatıyor: "Arbaletin kendisi yeni gelen tek silah fakat kendisine özel üç farklı büyü var. Bu üç büyüden ilki Quick Charge, bu büyünün seviyesine göre arbaletin yayını daha hızlı çekebiliyorsunuz. Bir diğer büyü ise Multi-Shot, envanterinizdeki bir oku kullanarak üç ok birden fırlatabilmenizi sağlıyor. Son olarak da Piercing, bu büyüyle fırlattığınız oklar, vurduğunuz yaratıkları delerek tek vuruşta beş yaratık öldürmenize olanak sağlıyor!" Cory hiç-de-korkunç-olmayan bir şekilde güldü ve dediki "Anlayacağınız baya havalı!" Evet! Arbalet baya bir havalı... Havalı ve ürkütücü! Arbaletin Minecraft'a geliş sebebi yeni düşmanı daha inanılır bir tehdite dönüştürmek.
Tabikide yeni düşmandan kasttım Yağmacılar.

Eki Görüntüle 49151

Aman tanrım! Bu benim sonum olabilecekmiş gibi gözüküyor. Aileme onları sevdiğimi söyleyin!
Yani, en azından büyük bir çoğunluğunu...

Cory diyor ki: "Ekip, yeni bir tehdit eklemeden köyleri güncelleyemeyeceklerini hissetti. İşte bu tehdit de Yağmacılar. Yağmacıları köylülere rakip olarak eklememiz gerekmişti, ve Yağmacıların da bir şekilde göz korkutucu olmaları lazımdı. O yüzden biz de onlara tam bir yağmacının seçeceği silah olan arbaleti verdik. "Ancak... belki tüm Yağmacılar arbalet kullanmak istemeyebilir, belki de bazıları daha böyle bir ortalığı yağmalayıp, talan edecek silahlar istiyordur..." İlginç! Nothan anlatmaya devam eder: "Illager Canavar'ın orjinal tasarımında üzerinde sıradan bir mancınık vardı ki bu da sırf kuşatmalar için kullanılan devasa bir arbaletti. Geliştirme sürecinde zamanla küçüldü ve şimdi elle tutulan versiyonda!"

Eki Görüntüle 49152

Evet, Illager Canavarı sırtında dev bir mancınık olmadan da yeterince vahşi. teşekkürler.

Hadi daha az şiddet içerikli daha az vahşi bir konuya geçelim. Mesela çiçekler! Heyyo, çiçekler!
Tabiatın renkli mucizeleri, Minecraft'ın topraklarına sevinç ve neşe katıyor! Çiçekler kimseyi incitmez, asla. Değil mi Java geliştirici ekibi?
Neden Java geliştirici ekibi birden öksürmeye, ağızlarını tişörtlerinin koluyla kapamaya ve benle göz teması kurmamaya başladılar?

Eki Görüntüle 49158

Çiçekler benim arkadaşım. Değil mi? D-değil mi?!

Son snapshot ile gelen üç yeni çiçekten bahsettiklerinde, şüphelerim gittikçe arttı. Mavi kantaron (hurra!), Wither Gülü (hey, dur bir saniye...) ve Müge çiçeği (*çığlık atar*). Cory der ki: "Müge çiçeğini eklememizin sebeplerinden birisi gerçek hayatta çok zehirli olan bir çiçek oluşudur. Cidden çok güzel bir görüntüsü vardır, fakat aşırı zehirlidir. İşte biz de merak ettik. Oyunculara bu çiçeğin zehirli olduğunu nasıl gösterebiliriz?"
Makalenin bu noktasında, karnım o kadar gürültülü bir şekilde guruldamaya başlamıştı ki artık Cory'i duyamıyordum. Fakat sevgili Java geliştirici ekibi şikayet edip durmak yerine bana bir kase Şüpheli Çorba verdiler. Voa, teşekkürler beyler! Aslında beni sevdiğinizi biliyordum! Onlar bana bu çorbanın Minecraft'da ne yaptığını söylerken ben de bir yandan çorbaya yumulmaya başladım.

Eki Görüntüle 49161

Neden şüpheli ki? Bir çırpıda bitirip bitiremeyeceğimden mi şüpheleniyor? Hahahaha kendimi pek iyi hissetmiyorum...

Java geliştiricileri her renk için boya eklemek istediler, bu yüzden de daha fazla çiçek eklemeye karar verdiler ki bu çiçeklerden o renkleri elde edebilesiniz. Ama sonra Cory ve ekibin geri kalanı her yeni bir çiçek ekleyişlerinde "Acaba buna özel bir kullanım ekleyebilir miyiz?" diye düşünmeye başladılar. Cory açıklamaya başlar: Nathan ve ben "Şüpheli Çorba" diye bir fikirle çıkageldik. Bu fikirde Mantar çorbasıyla oyundaki herhangi bir küçük çiçeği karıştırırsanız, gizemli, şüpheli bir ambiyansa sahip, iksir etkileri veren çorbalarınız olacaktı.

...Ah öyle mi.

Daha detaylı anlatmak isteyen Cory devam eder: "Bu çorbayı yaptığınızda, (O sırada ben endişeli bir şekilde boş tabağıma bakıyorum.) Hangi çiçeği koyduğunuzu biliyorsuuz. Hangi iksir etkisinin ortaya çıkacağını da fakat bu çorbayı başkasına verirseniz, onların göreceği tek şey "Şüpheli Çorba" olacaktır. Yani onlar o çorbayı yemedikleri sürece hangi iksir etkisini alacaklarını bilemeyecekler."

Peki hangi iksir etkileri var? Arkadaşım için soruyorum da hani.

Agnes hemen konuya atlar: "Onlardan pek bahsetmek istemiyoruz. Tek diyebileceğim biraz iyi etkileri olanlar var ve biraz da kötü etkileri olan.." Cory gülerek der ki: "Biraz da komik etkileri olanlar..." Agne: "Bu iksir etkilerini ortaya atarken çok eğlendik! Yani... İksir etkilerini çiçeklerle bağlantılı olmalarına uğraştık o yüzden..."

Bence makaleyi sonlandırmanın vakti geldi artık.

Eki Görüntüle 49163

KENDİNE BİR NOT: İsminde "şüpheli" kelimesi geçen şeyleri yemeyi bırak.
Hatta, sırf güvende ollmak için. Ekibin verdiği hiç bir şeyi yemesen daha iyi.

Bu makalede öğrendikleriniz son snapshotun içerdiği sırların çok ama çok küçük bir parçası. Daha farklı Şüpheli çorba etkilerinden bahsetmedim,
yada Wither Gülü'nü nasıl elde edebileceğinizden. Bunları kendiniz keşferseniz çok daha iyi olur. Ve bu daha sadece bir başlangıç! Gelecek haftalarda sizlerle paylaşacağımız daha tonlarca yeni özellik var. Ama neden "Köy ve Yağmacılık"? Neden Su Altı güncellemesinden hemen sonra odaklandığımız ilk şey köyler?

Nathan açıklar: "Köyler, denizlerden sonraki geliştirmemiz gereken ikinci alan. Köy ve köylülerde çok fazla eksik vardı ve kafamızda bir sürü harika fikirler dolanıyordu. Bizde tüm bu fikirleri birleştirip, bu köylüleri ve köyleri nasıl daha canlı ve akıllı yapabiliriz bir bakalım dedik, yani Minecraft dünyasındaki gerçek bir yerleşke gibi olmaları için. Sizin işgalinizi bekleyen, ve işgalinizden sonrada orada toprakda çürüyecek rastgele bir yerden daha fazlası olmaları için!" Minecraft oynarken köylere tam olarak bunu yaptığınızı reddedemezsiniz. Siz de bunu iyi biliyorsunuz.

Yeni snapshotu denemek için buraya tıklayın!

Eki Görüntüle 49164
Bu yazımızın da sonuna geldiniz.
En çok hoşunuza giden veya ilginizi çeken yenilik hangisiydi?
Sizce daha neler eklenicek? Nelerin eklenmesini isterdiniz?
Lütfen yorum yazmaya çekinmeyin!

İlginiz için teşekkürler.
Bir sonraki yazıma kadar kendinize iyi bakın!
Ben okurken yoruldum sen yorulmamışsın.E L M A S L A N D I N !

Aselgeia

Discord:

Aselgeia #7842

Elmaslar
373
Puanlar
7.070
Yer
İstanbul
Minecraft
Aselgeia

ploutos

Satırsız bir günüm yok.
Elmaslar
368
Puanlar
14.420
Yer
Tekirdağ
Minecraft
ploutos
Güzel konu canımın içi yine bir SEN KLASİĞİ başarıyorsun bu işi sen ..

Aselgeia

Discord:

Aselgeia #7842

Elmaslar
373
Puanlar
7.070
Yer
İstanbul
Minecraft
Aselgeia
Güzel konu canımın içi yine bir SEN KLASİĞİ başarıyorsun bu işi sen ..

Ay dur etrafta insanlar var. Utandırıyorsun beni ayol!
Şaka maka bir yana teşekkürler. <3 :D

BurakXX

Efendim Yakınlarda Kısır Kokusu Alıyorum.

Discord:

Burak#7050

Elmaslar
698
Puanlar
9.030
Minecraft
BurakXX
Facebook
BurakXX
Twitter
BurakXX
Mayıngraft gelişsede kitle gelişmiyor :(.

Güzel konu.

Dagon

Here we go again..

Discord:

dagon#7828

Elmaslar
1.147
Puanlar
16.070
Baya emek vermişsin eline emeğine sağlık. Güzel konu.

Aselgeia

Discord:

Aselgeia #7842

Elmaslar
373
Puanlar
7.070
Yer
İstanbul
Minecraft
Aselgeia
Mayıngraft gelişsede kitle gelişmiyor :(.

Güzel konu.
Katılıyorum. Modların güncellenebileceğine inansam son versiyon hariç diğer Minecraft versiyonlarına girilemesin isterdim sırf o yüzden.
Güzel yorumun için teşekkürler.

Baya emek vermişsin eline emeğine sağlık. Güzel konu.

Teşekkürler. ^^

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı