Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Minecraft FPS sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Barkın Ay

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Barkın#0001

Elmaslar
2
Puanlar
850
Minecraft
SteelBerry
1618868547428.png

Yukarda da gözüktüğü gibi fps berbat optifine var ram verili ama fps hep buralarda drop giriyor pc temiz çok bir şey yüklü değil temp %temp% fln heryeri temizledim önceden sadece orjinal java launcher da böyle düşük fps vardı şimdi tlauncher da da fps böyle 30 un üstüne zor çıkıyor ram lerin mhz kullanımı ekran kartı kullanımı var oyunu javaw ı tanıttım ekran kartı kullanmama sorunu da yok sizce nedir sorun çözemedim gitti daha öncede olmuştu bir müddet sonra kendiliğinden düzeldi sorun ama şimdi halledemiyom ne yapılınabilir şimdiden herkes e teşekkürler.

Todo

Just A Future Surgeon
Emektar

Discord:

Todo#1808

Elmaslar
193
Puanlar
14.160
Minecraft
GakkoshBEY
Lag sorunlarına sebep olan bazı şeylerden bahsedeyim, ilk olarak arka planda çalışan uygulamalar: arka planda çalışan uygulamalar, oyunla birlikte ram ve işlemci yediği için lag'a sebep olabilir. Bunları nasıl kapatabilirsiniz CTRL+Left Shift+ESC veya CTRL+DELETE basıp görev yöneticisine erişebilirsiniz. Görev yöneticisi açıldıktan sonra, "başlangıç" seçeneğine tıkladığınız zaman bir sürü uygulama gözükecektir. Buradan istediğiniz uygulamaları, devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bıraktığınızda ne oluyor? Devre dışı bıraktığınızda, bilgisayarınız açtığınız zaman bu uygulamalar, siz açmadığınız sürece açılmayacaktır. Böylece bir nebzede olsa fps yükselecektir. İkinci olarak verdiğiniz ram, kendi bilgisayarınızın rami ile orantılı olmalıdır. Örneğin: 4GB ram'e sahipseniz 1024MB vermeniz gereklidir. Üçüncü olarak texture pak kullanabilirsiniz, İnternet üzerinde bir çok texture pack fps arttırmanıza yardımcı olacaktır.
Aşağıda vermiş olduğum resimlere tıklayarak ayarları kendinize uygulayabilirsiniz.
1-)Görüntü Ayarları
2-) Kalite Ayarları
3-) Detay Ayarları
4-) Performans Ayarları
5-) Animasyon Ayarları
6-) Diğer Ayarlar

Son düzenleme:

Barkın Ay

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Barkın#0001

Elmaslar
2
Puanlar
850
Minecraft
SteelBerry
Lag sorunlarına sebep olan bazı şeylerden bahsedeyim, ilk olarak arka planda çalışan uygulamalar: arka planda çalışan uygulamalar, oyunla birlikte ram ve işlemci yediği için lag'a sebep olabilir. Bunları nasıl kapatabilirsiniz CTRL+Left Shift+ESC veya CTRL+DELETE basıp görev yöneticisine erişebilirsiniz. Görev yöneticisi açıldıktan sonra, "başlangıç" seçeneğine tıkladığınız zaman bir sürü uygulama gözükecektir. Buradan istediğiniz uygulamaları, devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bıraktığınızda ne oluyor? Devre dışı bıraktığınızda, bilgisayarınız açtığınız zaman bu uygulamalar, siz açmadığınız sürece açılmayacaktır. Böylece bir nebzede olsa fps yükselecektir. İkinci olarak verdiğiniz ram, kendi bilgisayarınızın rami ile orantılı olmalıdır. Örneğin: 4GB ram'e sahipseniz 1024MB vermeniz gereklidir. Üçüncü olarak texture pak kullanabilirsiniz, İnternet üzerinde bir çok texture pack fps arttırmanıza yardımcı olacaktır.
Aşağıda vermiş olduğum resimlere tıklayarak ayarları kendinize uygulayabilirsiniz.
1-)Görüntü Ayarları
2-) Kalite Ayarları
3-) Detay Ayarları
4-) Performans Ayarları
5-) Animasyon Ayarları
6-) Diğer Ayarlar
sorun öyle değil başka launcher larda 300 400 fps lerde aynı ram de arkada bişi açık değilken minecraft ın kendi launcher ında 30 fps i zor geçiyor

Barkın Ay

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Barkın#0001

Elmaslar
2
Puanlar
850
Minecraft
SteelBerry
1-)Görüntü Ayarları
2-) Kalite Ayarları
3-) Detay Ayarları
4-) Performans Ayarları
5-) Animasyon Ayarları
6-) Diğer Ayarlar
1618884153632.png

başka launcher da 1gb ram var optifine yok vanilla 1.8.9 fps 180 220 arasında

Barkın Ay

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Barkın#0001

Elmaslar
2
Puanlar
850
Minecraft
SteelBerry
1618884266584.png

aynı 1.8.9 ama minecraft tın kendi launcher ından 40 fps i zor görüyor ki bunda 2 gb ram var

Todo

Just A Future Surgeon
Emektar

Discord:

Todo#1808

Elmaslar
193
Puanlar
14.160
Minecraft
GakkoshBEY
O zaman launcherda bir hata vardır, silip tekrar yükler misiniz?

Barkın Ay

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Barkın#0001

Elmaslar
2
Puanlar
850
Minecraft
SteelBerry
O zaman launcherda bir hata vardır, silip tekrar yükler misiniz?
sorunun sebebini anladım fotoğrafta düşük fps aldığım orjinal launcher java: 1.8.0_51 i kullanıyor ama güncel java sürümü java: 1.8.0_281 ve yüksek fps aldığım launcher da onu kullanıyor fotoğrafların sağ üstünde yazıyor ama launcher ı sildim yeniden yükledim dosyaları temizledim java yı sildim yeniden yükledim ama düzelmedi hala aynı bir fikrin var mı ?

Barkın Ay

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Barkın#0001

Elmaslar
2
Puanlar
850
Minecraft
SteelBerry
sorunu hallettim aynı sorun olan arkadaşlar eğer sizin de düşük fps aldığınız oluyorsa launcher javanın eski sürümünü kullanıyordur sağ üstten bakın sürüm java: 1.8.0_281 olmalı şimdilik bu eğer değilse öncelikle son sürümün kurulu olduğundan emin olun ardından yüklemeler kısmından sürümü seçip düzenle diyin ve daha fazla seçenek e basın alt taki ve java çalıştırılabiliri kısmına C:\Program Files\Java\jre1.8.0_281\bin\javaw.exe (standart yer dir eğer sizde bu değilse burayı bulmanız gerek) tüm yapmanız gereken bu kadar daha ayrıntılı bilgi için https://minecraft.fandom.com/wiki/Tutorials/Update_Java buraya bakabilirsiniz launcher ın default java sürümü java: 1.8.0_51 miş ondan oluyormuş bu sayfada direk java sürümünü profil ayarlar menüsünden değiştirebilirsiniz diyor ama o kısmı bulamadım ben böyle yaptım sizinde işinize yararsa ne mutlu bana konu kitlenebilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı